هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

چگونه بدون زیر نویس متوجه یک فیلم لنگلیسی شویم -هفت ویک82995

۱۴۰۰/۷/۲۳ سپیده ایمانپور

فیلم یکی از مهمترین منابع کمک آموزشی برای تقویت زبان است.فیلم سرشار از مکالمه های دنیای واقعی است، فیلم کلمه ها را در قالب جمله های کاربردی به شما می آموزد و شما را با فرهنگ آن کشور آشنا می کندعلاوه بر این در اکثر فیلم‌هایی که به زبان انگلیسی تولید می‌شوند سرعت حرف زدن شخصیت‌ها زیاد است و کلمه‌ها و اصطلاح‌های جدیدی نیز در آن‌ها به کار می‌رود که شاید حتی به گوش‌تان هم نخورده باشد . 

 انتخاب فیلم مناسب برای تقویت زبان

فیلمی را برای تقویت زبان انتخاب کنید که ژانر آن برای‌تان جذاب باشد. دیدن یک فیلم انگلیسی درام برای کسی که عاشق فیلم های ماجراجویانه است،

کسل کننده خواهد بود درنتیجه خیلی زود خسته می شود و دست از کار می‌ کشد . پس فیلمی را انتخاب کنید که با سلیقه شما سازگار باشد

یادگیری انگلیسی واقعی به‌جای انگلیسی کتابی

یک مزیت یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم این است که زبان استفاده‌شده در فیلم به واقعیت بسیار نزدیک است. درحالی‌که زبان استفاده‌شده در کتاب‌های آموزشی همیشه آن‌چنان که باید و شاید به واقعیت نزدیک نیست. 

یادگیری لغات انگلیسی در قالب و جایگاه خود

فرض کنید که می‌خواهید لغت‌های حوزه‌ی پزشکی را بهتر یاد بگیرید. پس از نگاه کردن به تعدادی سریال یا فیلم پزشکی، کم‌کم با این لغات آشنا و آشناتر می‌شوید تا زمانی که آن‌ها را به‌خوبی یاد می‌ گیرید.

برای نمونه فرض کنید که شما لغت کارآگاه (detective) را برای اولین بار در کتابی آموزشی می‌بینید و از روی یک دیکشنری معنی آن را به دست می‌آورید: a person that investigates crimes شخصی که جنایات را بررسی می‌کند.

روش ها

اولين قسمت ده دقيقه‌ای رو بدون زيرنويس تماشا كنيد و سعی كنيد كليات داستان و اتفاقات اين بخش ده دقيقه‌ای يا همون gist رو متوجه بشيد. براي بار دوم بار بدون زيرنويس تماشا كنيد.

از اين قسمت ده دقيقه‌ای چند كلمه، اصطلاح يا ضرب المثل جديد رو يادداشت كنيد كه بعدا روی تلفظ و معنيشون كار كنيد و اونا رو ياد بگيريد.

دوم

اين به شما كمک می‌كنه تا اول گوش كنيد، متوجه بشين و بعد از دو تا سه ثانيه زيرنويس برای شما ظاهر بشه.

اگه اون بخش رو متوجه شديد، زيرنويس رو نخونين اما اگر متوجه نشديد، زيرنويس رو بخونيد.همزمان می‌تونين فيلم رو pause كنيد

سوم

اين روش روشی كاملا متفاوت با روش‌های قبل هست و زياد توصيه نمی‌شه.

اول فيلم رو با زبان مادری‌تون يک بار تماشا كنيد تا كليات داستان فيلم رو متوجه بشين.

بعد فيلم رو با زيرنويس انگليسی نگاه كنيد.

مشاهده فیلم برای تقویت زبان

ابتدا یک دور، فیلم را به زبان انگلیسی ببینید و از آن لذت ببرید. در این مرحله هدف شما تقویت زبان انگلیسی با فیلم نیست بلکه درک فیلم است

بخش بندی فیلم

پس از این که یک مرتبه فیلم را به طور کامل مشاهده کردید، باید برای بار دوم به دیدن فیلم بپردازید . ولی مثل مرحله قبل نباید این کار را انجام دهید بلکه باید فیلم را به چند بخش تقسیم کنید

بخش‌بندی فیلم

فیلمی را که برای تقویت زبان انگلیسی انتخاب کرده اید، به چند بخش تقسیم کنید.

مشاهده فیلم با زیرنویس انگلیسی

اگر بخواهید فقط با یک بار دیدن فیلم با زیرنویس انگلیسی زبانتان را تقویت کنید، موفقیت چشمگیری به دست نخواهیدآورد، اما اگر همه مراحل را به ترتیب بگذرانید و در راه آموزش شکیبا باشید، زیرنویس انگلیسی هم به شما کمک می کند.

تمرین تلفظ

سعی کنید به خوبی روی تلفظ کلمات تمرکز کنید. با بازیگران فیلم همراه شوید و تلاش کنید تلفظ‌تان را به آن ها شبیه کنید و با همان لحن و حس بازیگر جمله را بیان کنید.

 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!