هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

رنگ سال1401 -هفت ویک75603

۱۴۰۰/۱۲/۱۰ سپیده ایمانپور

توسط شرکت پنتون طی جلسه ای با نمایندگانی از سراسر جهان که در ماه نوامبر ( آبان - آذر ) برگزار می شود تعیین و پس از آن اعلام می شود. شرکت پانتون به انگلیسی ( Pantone ) یک سازمان تولید رنگ بسیار بزرگ است که با سامانه تطبیق رنگ آنلاین در سراسر جهان شناخته شده است. این موسسه که در ایالت نیوجرسی آمریکا قرار دارد از سال 1963 به صورت غیر رسمی رنگ سال را انتخاب می کند.

رنگ سال هم مانند کرونا هر سال یک پاندمی است. یعنی در همه جای جهان و به سرعت فراگیر می‌شود و اکثر مردم سال جدید را با آن آغاز می‌کنند. البته که رنگ سال تنها در لباس‌ها مورد استفاده نیست بلکه در دکوراسیون و چیدمان خانه‌ها و دفاتر و مغازه‌ها هم کاملا مورد استفاده است. این رنگ کاملا بر اساس پیشبینی‌های رنگ شناسان و افراد شاغل در این حرفه و حرفه مد و بر اساس احساسات و اتفاقات و تمایلات جامعه انتخاب می‌شود. سالی را در نظر بگیرید که مانند 2020 با غم و اندوه حاصل از کرونا آغاز می‌شود. قطعا در این سال رنگی که انتخاب می‌شود تیره‌تر و مرده‌تر خواهد بود. حالا این وظیفه سنگین بر عهده افراد کارشناس است که رنگ مورد پسند اکثریت را بفهمند. بخصوص اینکه رنگ سال چه چیزی خواهد بود برای برند سازی نیز بسیار مهم است.

اگر خاطرتان باشد، خانم های ایرانی برای ساخت تیپ سال 1400 خود، رنگ‎ های خاکستری و زرد را در اولویت قرار می دادند زیرا این رنگ ها به عنوان رنگ همان سال معرفی شده بود.

اما سال 1401

رنگ آبی بنفش یا وری پری که برای امسال مد شده، برای انواع لباس های زنانه واقعا شیک و خاص به نظر می رسد. کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که مانتو رنگ سال را برای عید انتخاب کند. این رنگ واقعا منحصر به فرد و باب دل شما خانم های خاص پسند است. 

به نظر شما انتخاب یک یا دو رنگ خاص برای هر سال، چه اهمیت و لزومی دارد؟ معیارهای این انتخاب چیست؟

در پاسخ به سوال اول، باید این موضوع را بدانید که تعیین رنگ برای هر سال، تأثیر فوق العاده ای بر افزایش فروش کمپانی های تولید کننده پوشاک دارد. بسیاری از مردم در بازه زمانی ماه های نوامبر و دسامبر منتظر اعلام رنگ سال جدید هستند تا لباس ها و حتی برخی از اکسسوری های خود را با آن ست کنند.

شرکت های تولیدکننده پوشاک و اکسسوری نیز با آگاهی نسبت به میل و اشتیاق مردم نسبت به مد های سالانه، محصولات خود را طبق این الگو تولید می کنند و سودهای کلانی را نیز به دست می آورند.

همیشه آبی

شرکت WGSN، پیش بینی می‎کند که سال 2022 یک دوره کاملاً آبی را به ارمغان می‌آورد، به‌ویژه، آبی میانه‌ای درخشان و صاف و شفاف، و به صورت همزمان سرد و گرم که روشنایی آسمان صاف را تداعی می‌کند. این رنگ آرامش بخش و اطمینان بخش به راحتی می‌تواند خود را در دل انبوه مردم جا بکند. به صورت کلی آبی یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های برای مد و لباس هم هست پس این پیش بینی دور از ذهن نیز نیست.

رنگ خنثی برای افراد سخت پسند

اما برخی از افراد هم هستند که به دنبال رنگ‌هایی مانند بنفش و آبی و سبز نیستند. آن‌ها هم در این مهمانی سهمی دارند. رنگ خنثایی که امسال به عنوان رنگ سال معرفی شده است یک رنگ سفید مایل به قرمز است که بسته به شرایط نوری شما می‌تواند گرم یا خنک باشد، و به نوعی یک خنثای کرمی است. این گونه رنگ‌های ارگانیک جدید به‌طور فزاینده‌ای در حال رشد هستند، از رنگ‌های خاکی طبیعی مانند خاک رس و گچ گرفته تا رنگدانه‌های غنی‌تر که به انتقال گرما توسط رنگ کمک می‌کنند.

ست رنگ سال ...............

طیف های خنثی مثل سفید و سیاه بهترین مکمل برای رنگ  اصلی هستند. معمولاً وقتی رنگ اصلی بیشتر از حالت رایج استفاده شود، جلوه چندان مناسبی را خلق نمی کند. اما قرار گرفتن یک طیف خنثی در کنار رنگ اصلی، موجب کاهش شدت بیش از حد آن می شود و از طرفی جلوه و زیبایی قابل توجهی را نیز به وجود می آورد.

سفید معمولاً نماد پاکی و خلوص است و قرارگیری آن در کنار آبی اسطوخودوسی، ترکیب جذاب و دلنشینی را خلق می کند

رنگ سال جدید برای آقایان چگونه مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

این اتفاق بسته به نوع پوشش آقایان دارد. مثلا افرادی که کت و شلوار می‌پوشند می‌توانند از جلیقه یا کراوات یا دستمال جیبی به رنگ سال استفاده کنند. همچنین افرادی که غیررسمی‌تر تیپ می‌زنند می‌توانند کفش خود یا بلوز خود را به این رنگ بگیرند و به این ترتیب مد روز را حفظ کنند.

آیا در سال جدید حتما باید از رنگ سال جدید استفاده کرد؟

همانطور که مشخص شد تنوع در معرفی رنگ سال جدید وجود دارد و این تنوع مخصوص افراد سخت پسند است. اما استفاده نکردن از رنگ سال معرفی شده توسط شرکت‌های خارجی نشانه به روز نبودن و به مد نبودن نیست

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!