هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

دست سازه ولنتاین -هفت ویک

۱۳۹۹/۱۱/۱۹ سپیده ایمانپور
Card image cap

 

در مقالات قبلی راجب به ولنتاین و تاریخچه ان برای شما توضیح وادیم و گفتیم که راجب ولنتاین قصه ها و افسانه های زیادی وجود دارد که بیشتر گفته می شود در زمان یکی از شاهان روم اردواج را برای سربازان ممنوع کرده بود و ولنتاین کشیشی بوده که از  سر ناراحتی تصمیم می گیرد هر کسی هر دختری را که دوست دارد را به عقد او در بیاورد البته به صورت مخفیلنه بعد ها شاه می فهمد و دستور بازداشت وی را صادر می کند و در زندان ولنتاین عاشق دختر زندان بان شده و به همین دلیل حکم اعدام وی صادر می شود . خب همین طور که می بینید ولنتاین فردی بوده که در راه عشق شهید شده .

 

و اما سپندار مذگان روز عشق ایرانی در زمان و سلسله هخامنش طبق قرار داد ها هر ماه یک اسم داشته و وقتی اسم ماه با اسم روز

ها یکی می شده ان روز را جشن می گرفتند مثل روز ششم که اسمش مهر بوده و در ماه مهر این روز مهرگان یاد شده و جشن می گرفتند و روز ۵ اسمش سپندار بوده و در اسفتد ماه جشن گرفته می شود و از ان به عنوان روز عشق یاد می شود .

در مقاله قبلی راجب کادو حاضری سخن گفتیم حال نوبت کادو هایی است که خودتان ان ها را باعشق باید حاضر کنید و شادی بیشتر از کادو های حاضری دارد چون تک به تک کار هایش را با عشق انجام داده اید . 

کادو های دست ساز و اموزش ان 

مطمئناً کادویی که خودتان برای عشقتان و یا همسر تان درست کنید برای او ارزش و جذابیت بیش تری خواهد داشت. چون شما وقت بیشتری را برای آن صرف می ‌کنید و با تمام احساس تان  و سلیقه و ذوق تان آن را می‌ سازید و مطمئناً او قدر این زحمتتان را خواهد دانست .  هم اینکه می توانید طبق سلیقه ی تان با رنگ دلخواه و به شکل دلخواه درست کیند . 

پیام ولنتاین در بطری

برای این کار شما به یک بطری شیشه ‌ای بزرگ یا کوچک ( سایز ان دلخواه است می توانید با سلیقه خود تصمیم به اندازه ی ان بگیرید ) نیاز دارید. سپس باید پیام یا پیام‌ هایتان را روی کاغذهای کوچک بنویسید و آ‌ن‌ها را لول کنید و درون بطری قرار دهید.

 پیام ها می تواند شامل :

دوست دارم به هر زبانی 

پیام عاشقانه 

کلمه ای خاص و یاد اور یک رویداد 

تعریف از فرد 

شعر محبوب

پیام هایی مثل :

می دانی بهترین چیز در دنیا چیست ؟

همسر یا عشق تو بودن

2. عاشق حس هایی هستم وقتی تورا می بینم پدیدار می شود 

و یا می توانید چیز های شیطنت امیز روی این کاغذ ها  بنویسید البته سعی کنید از رنگ های مختلف استفاده کنید و سپس دور انرا با روبان ببینید می توانید برای این کار از شیشه های گیفیت ها استفاده کنید و در پایین ان ها مروارید بریزید سپس پیام رول شده خود را در ان قرار دهید . 

قاب عکس کلاژ

با استفاده از این قاب عکس بهترین خاطراتی که با عشقتان داشته‌ اید را ثبت و یاد اور  و نگهداری کنید. برای ساختن چنین قاب عکسی به یک قاب عکس ساده مستطیلی و یک کاغذ یا مقوای سفید به اندازه قاب عکس نیاز دارید. تنها کاری که باید بکنید این است که اسم خود یا عشق تان، شکل قلب و یا کلمه مورد نظرتان را از روی کاغذ سفید برش بزنید و آن را درون قاب بگذارید سپس عکس‌هایتان را زیر کاغذ سفید رنگ قرار دهید. خی این هم روشی ساده برای شادی است هدف از هدیه دادن نشان دادن عشق و غلاقه شما به طرف است و مهم نیس هدیه چقد قیمتی باشد همین که بتواند لبخندی را مهمان لب های شما کند بهترین کادو است . 

پیام مخفی در بطری

فرقی نمی کند که به دنبال کادو ولنتاین برای یک دختر هستید یا یک مرد و پسر ، این هدیه را برای هرکسی که دوستش دارید درست کنید حتی دوست های دوران مدرسه و دانشگاه و رفیق های صمیمی تان می توانید درست کنید .

برای این کار تنها به یک بطری شیشه ‌ای یا یک شیشه مربای کوچک و مهره‌های بازی دِبرنا (deberna) (مهره هایی که در روی ان اعداد نوشته شده است ) نیاز دارید. این مهره‌ها از شماره 1 تا 90 و یا گاها می تواند شامل اعدادبزرگ تری باشد شماره گزاری شده‌ا ند شما باید به ترتیب شماره مهره‌ ها حروف یا کلمات پیامتان را پشت این مهره‌ها بنویسید و آن‌ها را درون بطری بریزید. در نگاه اول پیام شما مشخص نیست و نیاز به رمز گشایی خواهد داشت . تنها وقتی‌ که این مهره‌ها به ترتیب شماره کنار یکدیگر قرار بگیرند مفهوم پیام شما مشخص می‌شود بااین روش هم بازی کرده اید و هم کادو داده اید خب چه چیز از این بهتر که زمانی را که  کنار عشق وهمسر و یا ..... هستنید مشغول بازی شوید و فرد مقابل کنجکاو برای پیدا کردن و یافتن پیام و حرف شما .

جاشمعی دست ساز

ساخت این جاشمعی در نگاه اول کمی سخت به نظر می ‌رسد اما در حقیقت این طور نیست و می‌توانید در کمترین زمان آن را درست کنید

وسایل و مواد  مورد نیاز

شیشه مربا

روبان

اسپری رنگ مشکی

ماژیک مشکی

کاتِر

لاک غلط‌ گیر

نوار چسب کاغذی

مراحل و شیوه ی کار

1)      نوارچسب را در محلی که می‌خواهید شکل قلب را در بیاورید روی شیشه بچسبانید و قرار دهید .

2)      شکل قلب را با ماژیک روی نوارچسب بکشید و با کاتر اطراف شکل را برش بزنید سپس قسمت‌ های اضافه نوار چسب را از روی شیشه جدا بکنید.

3)      کل شیشه را با اسپری رنگ البه می توانید به رنگ دلخواه  بزنید.

4)      وقتی ‌که رنگ روی شیشه خوب خشک شد نوارچسب قلب شکل را از روی شیشه جدا بکنید.

5)      با استفاده از کاتر روی قسمت‌های دیگر شیشه قلب‌ های کوچک بکشید.

6)      اطراف قلب‌ها را با استفاده از لاک غلط ‌گیر نقطه چین یا می توانید خط چین بگذارید.

 

7)      در آخر یک روبان به شکل پاپیون در بالای شیشه ببندید

 خب خسته نباشید جا شمعی شما اماده است .

جعبه عکس پاپ آپ

یک کادوی جذاب دیگر برای ولنتاین که می ‌توانید با استفاده از آن مجموعه‌ ای از عکس‌های خاطره انگیز و محبوب تان را در آن حفظ و نگهداری کنید بنظر من عکس ها بهترین هدیه هستند چون یاد اور روز های شاد و فراموش نشدنی هستند و شما می توانید به راحتی با این کادو دلبری کنید .

وسایل مورد نیاز

مقوای مشکی یا سفید

روبان

چسب

جعبه چوبی

خط کش

مداد سیاه

مراحل و روش کار

1)      ابتدا باید کاغذ یا مقوا را به اندازه مورد نیاز برش بزنید. عرض کمی بزرگ‌ تر از عرض عکس‌ ها باشد. و طول آن بستگی به تعداد عکس‌های مورد نظر شما دارد.

2)      با مداد در جهت طول مقوا در فاصله‌های تقریباً 10 سانتی ‌متر علامت بزنید .

3)      مقوا را از روی علامت‌هایی که زدید به ‌صورت آکاردئون تا بزنید. سپس علامت‌ها را پاک کنید.

4)      مقوای تاخورده را روی یک سطح صاف قرار بدهید. سپس عکس‌ هایتان را با استفاده از چسب چوب روی مقوا بچسبانید و بگذارید که چسب خشک شود.

5)      مقوا را تا بزنید و سپس داخل جعبه قرار دهید. یک تکه کوچک از روبان را بچینید و یک طرف آن را به پشت اولین عکس و طرف دیگر آن را به درب جعبه بچسبانید. این هم از عکس ها ی زیبا شما حاضر است ممطمعنن بعد کار خودتان نیز از دیدن تاین عکس ها لبخند به لب می اورید . 

قلب نخی

این قلب ساخته شده از نخ‌ های قرمز نیز هدیه‌ی شیکی برای ولنتاین است. این قاب زیبا را می‌شود به دیوار آویزان می کنند  و نمای زیبایی به اتاق بخشید. و البته همیشه جلو ی چشم است و یاد اور شما برای فرد است چه در هنگام خواب چه در موقع بیداری خب چه چیز از این بهتر که همیشه در یاد معشوقه ی خود باشید . 

وسایل مورد نیاز

یک تخته چوبی چند لایه به اندازه دلخواه (بهتر است به شکل مربع باشد)

میخ به تعداد مورد نیاز

نخ کاموای قرمز

چکش

خط کش

مداد

 

مراحل کار و طرز تهیه :

  • با استفاده از مداد یک قلب بزرگ روی تخته بکشید. برای این‌ که قلبی که می‌کشید متقارن باشد از هر دو طرف تخته به اندازه تقریباً 4 سانتی‌متر به سمت مرکز را اندازه بگیرید و علامت بزنید سپس مرکز تخته را پیدا کنید و علامت بزنید و پس از آن شروع به ترسیم قلب بکنید.
  • بعد از اینکه شکل قلب را روی تخته کشیدید باید میخ‌ ها را با چکش روی خطوط شکل قلب فرو کنید. فاصله بین هر میخ با میخ دیگر باید تقریباً به اندازه 1.2 سانتی‌متر باشد اگر اشتباه شد با پشت چکش میخ ها را بیرون بکشید یا با استفاده از انبر .
  • حال سرِ، نخ را به دور یکی از میخ ‌ها محکم گره بزنید و شروع کنید به‌طور تصادفی دور میخ‌ه ا به شکل عرضی، مورب و … بپیچانید. این کار را تا جایی ادامه دهید که شکل قلب به اندازه کافی پر شود و فضای خالی زیادی بین آن نباشد.

جِنگای عاشقانه

جنگا یک بازی فکری جذاب و سرگرم کننده و هیجان انگیز  است. اما شما می ‌توانید این بازی فکری را به یک کادو ولنتاین عاشقانه و متفاوت برای پسر یا دختری که عاشقش هستید تبدیل کنید و او را سورپرایز کنید. به عنوان مثال می توانید روی هر بلوک این بازی یک پیام خاص، یک ویژگی دوست داشتنی از عشقت ان، یک سؤال و یا یک در خواست ( مثلا پاشو برقص ، بخون  ، یک حرف عاشقانه ، و یا هر چیز دیگری که دوست دارید را بنویسید.

قلب های نمدی

اگر شما کا با نمد را بلد هستید می توانید قلب و یا لاو درست کنید البته این کار هم کار اسانی است 

مواد و وسایل مورد مورد نیاز :

نمد

سوزن

نخ 

پنبه

طرز تهیه :

برای این کار طرح مورد نظر تان را روی کاغذ بکشید و برش دهید البته به اید داشته باشید باید دقیقا سایز چیزی که می خواهید بکشید و برش دهید و بعد روی نمد قرار دهید و سپس روی یک نمد دیگر و ان شکل را 2 بار با نمد برش دهید و بعد شروع کنید از یه طرف به دوختن ان حالت دوختن را سعی کنید دندان موشی باشد و اگر نمدتان قرزم است از نخ سیاه استفاده کنید بعد ازاین که یه طرف را دوختید قبل دوخت طرف دیگر پنبه را داخل ان بگذارید و سپس بدوزید . 

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!