هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

جلوگیری از طلاق -هفت ویک98659

۱۴۰۰/۸/۲۵ سپیده ایمانپور

طلاق :

انحلال رابطه همسری در ازدواج دائمی را که بعد از آن از نظر رعایت حقوق و تکالیف مربوط به زناشویی مسئولیتی برای دو همسر نخواهد بود، طلاق می‌گویند.

اگر ازدواج را قراردادی بین دو شخص برای زندگی مشترک بدانیم، این قرارداد همواره دائم نیست و گاهی بنا به دلایلی فسخ می‌شود. جریان فسخ قرارداد بین یک  زوج را اصطلاحاً طلاق می‌گویند.

طلاق در اسلام:

اسلام می‌خواهد تا حد امکان طلاق صورت نگیر د و طلاق را به عنوان یک چاره جویی در مواردی که تنها راه، جدایی است، تجویز کرده است و مردانی را که مرتب زن می‌گیرند و طلاق می‌دهند را دشمن خدا می‌داند

آسیب‌های اجتماعی ناشی از طلاق بر فرد و جامعه:

بسیاری از افراد بعد از آن که حرف از جدایی می‌شود برای پیشگیری و جلوگیری از طلاق به دنبال راه چاره‌ای می‌گردند.گاه زوجین در زندگی زناشویی به جایی می‌رسند که یکی از آن‌ها پیشنهاد طلاق می‌دهد.

روش های پیشگیری از طلاق

پس از ازدواج برخی از هیجانات به مرور زمان فروکش می کند. لذا زمانی که با همسرتان وارد زندگی مشترک می شوید برخی واقعیت های تلخ آشکار می شود.

کسی که برای شما دارای جاذبه های فروانی بود ناگهان تبدیل به یک فرد معمولی و چه بسا با عادات نسبتا بد می شود. این امر ممکن است در صورت عدم توجه منجر به سردی روابط و در نهایت تبدیل به طلاق شود.

یکی از راه حل های آن این است که اجازه ندهید خشم شما بر سر مسائل کوچک وخیم شود.

زوج های موفق اجازه نمی دهند نارضایتی های کم اهمیت مسائل مهمی مانند عشق و تعهد را تحت الشعاع قرار دهند.

خونسردی خود را حفظ کنید

اگر در زندگی مشترک خود مشکلات زیادی دارید و در دو قدمی طلاق هستید کمی تفکر کنید ، خونسردی خود را حفظ نموده و با عجله تصمیم نگیرید . درست است شما مشکلات خود را بررسی کرده اید اما باردیگر بدون درگیر نمودن احساستان مشکلات خود را بررسی کنید شاید شما نیز به اندازه همسرتان در به جود آمدن مشکلات مقصر هستید. اگر همیشه معتقد بودید که همسرتان مسبب ایجاد مشکلات است، عکس العمل شما نیز عامل دیگری برای به وجود آمدن مشکلات دیگر است.

برای جلوگیری از طلاق بالغ باشید

یک انسان بالغ در هر بحرانی که پیش می‌آید ابتدا خونسردی خود را حفظ می‌کند و به خودش اجازه می‌دهد وضعیت را ارزیابی کند. پیش از آن که تصمیم برای طلاق بگیرید، عواملی که منجر به این اتفاق می‌شود را بسنجید.

همسر خود را در هنگام موفقیت ها تحسین کنید و هر گونه تغییر اعم از ظاهری و باطنی را به زبان آورده و او را جهت اینکار مورد تشویق قرار دهید.

رفتار خود را اصلاح کنید

همانطور که گفتیم اگر تنها همسرتا را مقصر مشکلات بدانید و همیشه از او انتقاد نموده و او را سرزنش کنید مشکلات شما افزایش یافته و زندگیتان را تا مرز نابودی می کشاند اما به منظور جلوگیری از طلاق و حفظ زندگی تان، باید از واکنش نشان دادن به رفتارهای همسرتان بپرهیزید و از رفتارها و گفتارهای منفی دست بردارید

تغییر، تغییر و تغییر

وقتی همسرتان ببیند که شما برای زندگیتان ارزش قائل هستید و در این وضعیت بحرانی برای جلوگیری از طلاق، با رویکردی مثبت برای تغییر زندگی بالغانه رفتار می‌کنید و واکنش خود را نسبت به هیجانات او تغییر داده‌اید، کمی از بچه بازی دست می‌کشد؛ او هم سعی می‌کند بیشتر نگاه بالغانه‌ای به رابطه داشته باشد. صحبت‌های متعهدانه و بالغانه در بازگشت به وضعیت سفید کمک شایانی می‌کند. نکتۀ ایجاد تغییرات در همسر، اصلاح رفتارهای خود شماست. اینبار به جای تغییر همسرتان به تغییر رفتار خودتان بپردازید. اگر مشکل از همسرتان است، راهی پیدا کنید تا با نوع رفتار جدیدتان، فضایی آرامش بخش و مسالمت‌آمیز ایجاد کنید.

دلایل طلاق

 دخالت‌ اطرافیان در زندگی زناشویی

_ رفتارهای تخریب‌گرانه مانند اعتیاد به الکل و مواد مخدر، روابط جنسی پرخطر

_مشکلات مالی و اقتصادی

توقعات نابجا:از مهم‌ترین دلایل طلاق توقعات نادرستی است که زوجین از یکدیگر دارند.

 خشم و پرخاشگری و کتک زدن

 عدم توجه به یکدیگر

 روابط اجتماعی ناسالم، ازدواج‌های احساسی،عشق‌های کور

 پایین بودن سطح مهارت‌های ارتباطی زوجین

 مشکلات اخلاقی زوجین

شهرت یکی از طرفین: این عامل چنانچه منجر به تفاخر کاذب شود مشکل آفرین خواهد بود.

عوامل اقتصادی:مانند مدگرایی و اسراف زن یا فقر مالی مرد و معیارهای غلط مانند پول را ملاک همه چیز دانستن.

 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!