هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

تابستانی خنک تر-هفت ویک21456

۱۴۰۱/۳/۱۹ سپیده ایمانپور

 

سرویس کردن کولر نیاز به یکسری نکات مهم دارد که در شروع تابستان می توانید هوای خنک را تجربه کنید در ادامه به مهم ترین موارد گفته شده است.


تعویض پوشال کولر
قبل از اینکه با کولر شروع به کار کردن کنید بهتر است که خاموش کنید تا هیچ گونه اتفاقی برای شما نیافتد. اما مهم ترین قسمت برای خنک شدن کولر آبی تعویض پوشال های کهنه ی که از سال گذشته برروی کولر نصب شده است .


پوشال ها را با دقت کامل و احتیاط باز کنید  و در حال حاضر مناسبترین پوشال از نوع سلولزی هست و بدون هیچ مشکلی تا یکسال از نوع استفاده کنید.


شستن دیواره های کولر با دقت
بعد از مدت زمانی که از کولر استفاده می کنید؛ کولر شروع به رسوب می کند و همین موجب می شود باد خنک کمتری در فضای خانه جریان داشته باشد. بهترین راهکار این است که در ابتدا پوشال ها را از پره ها باز کنید و یک فرچه کوچک که مناسب شستشویی کولر هست انتخاب کنید.


سپس به آرامی فرچه را برروی کولر کشیده تا رسوب از بین برود؛ بعد از اینکار پوشال ها را خیس کنید تا هوای خنک داشته باشید.

روغن کاری کولر
اگر یاتاقان کولر بدرستی روغن کاری نشده باشد موجب میشود که پره ها کولر بدرستی نچرخند. برای روغن کاری کولر بهتر است از شخصی استفاده کنید که متخصص و حرفه ای باشد.


یاتاقان گاهی خشک یا شل می شود که اجازه نمی دهد پره ها بخوبی کار کنند و همچنین صدای نابهنجاری را از خودشان بصدا در میاورند.


توجه آب رسانی کولر
اکثر کولر های آبی دارای یک سیستم توزیع آب به داخل کولر هستند؛ اگر این سیستم دارای مشکلات زیادی باشد بدرستی پوشال ها خیس نمیشود و همین مورد باعث خنک نشدن هوای کولر خواهد شد.


 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!