هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

چیکار کنیم سرما نخوریم ؟_هفت ویک

۱۴۰۱/۱۱/۱۶ سپیده ایمانپور

در ماه‌های سرد زمستان که در انتظار اتوبوس هستید، در فضای باز بازی می‌کنید یا سگ خود را برای پیاده‌روی برده‌اید، به‌ فکر راهی برای گرم‌کردن خود می‌گردید. خوشبختانه فرایندی که بدن شما برای خردکردن غذا استفاده می‌کند، به‌عنوان یک بخاری در بدن‌تان عمل می‌کند. اما وقتی که هوا سرد است، باید با کمک برخی استراتژی‌های دفاعی، گرمای بدن را حفظ کرد.

 

غذاهایی بخورید که گرم نگهتان می دارد.

 

شما می دانید که خوردن غذاهای سالم در زمستان برای جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا اهمیت دارد، اما آیا می دانستید که تغذیه درست می تواند به شما کمک کند تا گرم شوید؟ طبق گفته کارشناسان، خوردن چربی های اضافی سالم در فصل زمستان می تواند به بهبود سوخت و ساز بدن کمک کند، که به نوبه خود بدن را گرم نگه می دارد. اگر پیش خودتان فکر می کنید که چربی باعث افزایش وزنتان می شود نگران نباشید؛ همیشه می توانید جایگزینی برای چربی انتخاب کنید و آن هم غذا و نوشیدنی های گرم است. سوپ، غذاهای تند، قهوه داغ و چای را امتحان کنید تا متوجه شوید که به راحتی می شود به سوال چگونه در زمستان گرم بمانیم پاسخ داد.

پاپوش عایق بپوشید

اضافه کردن پاپوش روی جوراب‌ها قطعاً به گرم نگه داشتن پاها کمک می‌کند. برخی پاپوش‌های پشمی یا پارچه‌ای بخرید. اینها می‌توانند گرم کننده و راحت باشند

 

لباس‌های گرم بپوشید

 

برای جان سالم به در بردن از هوای سرد این است که لباس‌های گرم بپوشید. متأسفانه بعضی از افراد برای حفظ استایل از لباس‌های گرم استفاده نمی‌کنند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید توصیه می‌کنیم به سراغ لباس‌های گرمی بروید که با استایلتان هم‌خوانی دارد و شما را گرم نگه می‌دارد.

برای شروع به سراغ لباس‌های پشمی بروید. یک لباس پشمی نازک را زیر همه‌ی لباس‌هایتان بپوشید تا گرمای بدن را حفظ کرده و از شما در برابر سرما محافظت کند. در زمان انتخاب اکسسوری کلاه و شال‌های پشمی را برای گرم نگه داشتن سر و گردن انتخاب کنید. همچنین جوراب‌های پشمی و چکمه‌های ضد آب هم می‌تواند به گرم‌تر نگه داشته شدن بدنتان کمک کند

 

 

زمان رفتن به بیرون را محدود کنید

اگر هوا خیلی سرد است، از بیرون رفتن خودداری کنید مگر اینکه واقعاً مجبور باشید. وقتی بیرون می‌روید، سریع قدم بزنید تا مجبور نباشید زمان زیادی را در سرما بگذرانید. در حالی که خارج از خانه هستید در آفتاب بمانید تا به طور طبیعی گرم بماند. اگر در خارج از منزل بازی یا کار می‌کنید و دما زیر صفر است، هر ۱۵ تا ۳۰ دقیقه یکبار استراحت کنید تا دوباره گرم شوید.

انگشت‌های پایتان را گرم نگه دارید.

باید بدانید که سرمازدگی در اندام هایی مثل دست و پاها شروع می شود، پس گرم نگه داشتن پاهایتان بسیار مهم است. چه می خواهید به سرکار بروید و یا اینکه چند قدمی پیاده روی کنید، در نظر داشته باشید که باید انگشت‌های پایتان را با پوشش مناسب گرم نگه دارید. کفش های زمستانی مانند چکمه و بوت ها و کتانی های با کیفیت هم باعث گرم ماندن پایتان می شوند و هم اینکه در روزهای بارانی، مانع از رسیدن آب به پا می شوند. همچنین آن ها از لیز خوردن شما در سطوحی که به خاطر بارش برف و باران سُر هستند، جلوگیری می کنند. پس نتیجه این شد که هرگز با کفش نامناسب حتی به یک سفر یک روزه کوتاه هم نروید.

Card image cap

دستکش سبک و ضد آب

زمان آن رسیده که از دستکش های پشمی و بزرگی که در گذشته استفاده می کردید، صرف نظر کنید و اگر می خواهید یک مسافر باهوش به نظر برسید از دستکش هایی که گرم، ضدآب و نازک هستند استفاده کنید. آن ها هیچ جایی پر نخواهند کرد اما باعث می شوند که شما یکی از نقاطی که سرمازدگی از آن شروع می شود را محافظت کنید. البته می دانیم که در ذهنتان یک موضوع مهم پدیدار می شود که امروزه همه ما را درگیر خود کرده است: تلفن همراه یا همان موبایل! پیش خود می گویید که اگر دستکش دستم کنم برای هر کار کوچکی که با موبایلم داشته باشم باید آن ها در بیاورم و مجددا بپوشمشان. خدمتتان باید عرض کنیم که در حال حاضر دستکش هایی در بازار موجود هستند که روی انگشت شصت و اشاره شان پارچه خاصی کار شده که صفحه لمسی موبایلتان آن را می شناسد و به راحتی می توانید توسط آن ها با گوشی هوشمندتان کار کنید.

 در داخل خانه کفش بپوشید

اگر امکان دارد تا زمانی که به رختخواب می‌روید کفش‌های‌تان را در نیاورید تا پاهای شما گرم بماند. اگر مجبورید کفشتان را در بیاورید یک کفش تمیز داشته باشید که بلافاصله پس از خارج کردن کفش از پای‌تان، کفش تمیز را بپوشید.

کلاه

اگر یک کلاه زمستانی سرتان کنید و هیچ کتی نپوشید، بالاتنه‌ی شما گرمای زیادی را از دست می‌دهد؛ زیرا بدن در هوای سرد مجدداً خون توزیع می‌کند و موجب از دست‌رفتن گرمای بیشتر می‌شود. درمقابل، ‌چنانچه بالاتنه‌ی خود را گرم نگه‌ دارید،‌ جریان خون به اعضای بدن ادامه می‌یابد و می‌توانید دست و پای خود را گرم کنید. درضمن فعالیت بدنی باعث منقبض‌شدن ماهیچه‌ها و متعاقب آن شکسته‌شدن مواد مغذی می‌شود و گرمای مضاعف تولید می‌کند. تولید حرارت اضافی می‌تواند به حفظ دمای بدن و احساس گرما کمک کند. شاید با کمی نرمش یا دویدن درجا هنگام حضور در هوای سرد، این موضوع را تجربه کرده باشید.

متأسفانه فعالیت فیزیکی یا پوشیدن چندین لایه لباس می‌تواند گرمایی بیشتر از نیاز بدن تولید کند. به‌عبارتی تمرین‌های ورزشی موجب افزایش دمای بدن می‌شود و درنتیجه بدن برای تعادل دما شروع به عرق‌کردن می‌کند. این موضوع اصلاً برای بدن خوب نیست زیرا با تبخیر عرق، گرمای بیشتری از بدن خارج می‌شود.

 

جوراب‌های خود را روی بخاری گرم کنید

برخی از جوراب‌ها را قبل از پوشیدن چند دقیقه روی بخاری یا شوفاژ گرم کنید. هنگامی که می‌خواهید آنها را بپوشید، آنها خوب گرم خواهند شد! • جوراب‌های خود را در مایکروویو یا اجاق گاز قرار ندهید، این می‌تواند آتش سوزی ایجاد کند. اگر گرم‌کن ندارید، سعی کنید جوراب‌های خود را اتو کنید تا گرم شوند.

کفی حرارتی را در کفش قرار دهید

یک بسته کفی حرارتی یا بسته‌های گرمایشی از داروخانه یا تجهیزات پرشکی خود خریداری کنید. دستورالعمل‌ها را با دقت بخوانید تا بدانید چگونه از آنها استفاده کنید. هنگامی که پاهای شما سرد است، یکی را فعال کرده و داخل جوراب خود بچسبانید. • اگر در این دستورالعمل‌ها آمده است که آن را در تماس مستقیم با پوست قرار ندهید، آن را بین جوراب و کفش یا بین دو لایه جوراب استفاده کنید.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!