هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

دلایل ریزش برگ _هفت ویک28297

۱۴۰۱/۱۱/۱۳ سپیده ایمانپور

راحتی نمی توانند مواد مورد نیاز خود را به دست بیاورند و در نتیجه شرایطی پیش می آید که گیاه مجبور می شود، برخی برگ های خود را برای حفظ آب از دست بدهد. بنابراین یکی از دلایل اصلی ریزش برگ گیاهان آپارتمانی نیز می تواند همین موضوع باشد.

 

رطوبت کم

 

بسیاری از گیاهان آپارتمانی گرمسیری هستند و با رشد در محیط گرم داخلی در زمستان های شمالی، برگ هایشان می ریزد. این واکنش طبیعی است زیرا با افتادن برگ ها رطوبت خود را متعادل می کند. این هم نوعی شوک است اما از آنجایی که سرمای زمستان کند است، این شرایط همیشه دیده می شود. قرار دادن گلدان در سینی ماسه خیس می تواند با رطوبت مبارزه کند. همچنین می توانید برگ ها را مرتب مرطوب کنید تا خشک نشوند.

 

آمادگی برای تغییر فصل

 

فرقی نمی‌کند که گیاه را به فضای داخل خانه یا خارج از آن انتقال داده باشید یا نه. حتی در فضای داخل خانه هم تغییرات فصل می‌تواند باعث تغییرات شدید دمای هوا شود. به‌خصوص اگر گلدان‌ها را در جایی که قرار داده باشید که در معرض گردش هوا قرار داشته باشند. در این شرایط هم باید گیاه را برای تغییرات دما و تغییر فصل‌ها آماده کنید.

 

در مطلب زیر قبلا درباره‌ی تغییرات فصل و گیاهان آپارتمانی مفصل صحبت کرده‌ایم. این مطلب را بخوانید و گل‌های آپارتمانی را برای تغییر شرایط آماده کنید؛

 

افت ها

 

بعضی‌ آفت‌ها نظیر شپشک آردی، کنه‌ی تارعنکبوتی و شپشک نیز می‌توانند باعث شوند برگ گیاه بریزد. با دقت برگ‌های افتاده را بررسی کنید تا نشانه‌ی واضحی از هجوم آفت ببینید. اگر آفت را مشاهده کردید، گیاه را درمان کنید تا ریزش برگ آن متوقف شود. از حشره‌کش‌های رقیق مخصوص گل های آپارتمانی برای رفع حشرات و آفت‌های فضای بسته استفاده کنید.

 

اسیب فیزیکی

 

گیاهانی که در مناطق پر رفت‌وآمد هستند یا مرتبا تمیز می‌شوند، گاهی اوقات به‌طور غیرقابل توضیحی برگ‌های خود را از دست می‌دهند. گاهی در اثر برخورد حیوانات خانگی و کودکان با گیاهان، گیاه آسیب می‌بیند و دچار ریزش برگ می‌شود. سعی کنید گلدان را به مکان کم‌تردد منتقل کنید یا آن را در یک ارتفاع مشخص بگذارید. به این ترتیب گیاه از تماس‌هایی که باعث آسیب فیزیکی می‌شوند، در امان می‌ماند.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!