هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

راز داشتن زندگی موفق -هفت ویک81423

۱۴۰۰/۸/۲۵ سپیده ایمانپور

 

زندگی موفق چیست؟

اگرچه ما انسان ها پیچیده هستیم و هرکدام عقاید و نظرات خاص خودمان را داریم؛ اما داشتن یک زندگی موفق برای تمامی افراد شدنی است و کافی برای رسیدن به آن مسیر صحیح را بدانید.

تعریف موفقیت در زندگی

موفقیت در زندگی را چگونه تعریف می کنید؟ اکثر مردم موفقیت را داشتن یک شغل ، ثروت و احترام عالی از همسالان می دانند. اما، از اهدافی که زندگی شادتر را پشتیبانی می کنند غافل نشوید. اولویت بندی روابط، سلامت جسمی، ایمنی، کمک به دیگران و بسیاری موارد دیگر می توانند برای داشتن یک زندگی موفق به عنوان فاکتور در نظر گرفته شوند.

 

نسبت به زندگی بی تفاوت نباشید

در زندگی خود به دنبال جستجو و هیجان باشید. حتما نباید شما وقت آزاد زیادی داشته باشید تا از زندگی لذت ببرید. زندگی شاد و موفق یعنی جستجو به دنبال دلیل و پاسخ. اینگونه متوجه می شوید که در زندگی خود هدف دارید البته در مسیر مثبت.

خودمحور زندگی کنید

خودمحوربودن با خودخواه بودن و خودشیفتگی فرق می‌کند. خود محور زندگی کردن، زندگی براساس شرایط شماست بدون نگرانی زیاد درباره اینکه دیگران درباره شما چه فکر می‌کنند. افراد خارق‌العاده واقعاً اهمیتی نمی‌دهند که دیگران چطور به آنها نگاه می‌کنند

ایده های قدیمی تان را به یاد آورده و دوباره آنها را از سر گیرید. برای ۳۰ ثانیه، ایده قدیمی تان را دوباره امتحان کنید. آیا این ایده ی یک اختراع، یک پروژه کاری، یا کاری بوده که به نظرتان خسته کننده می آمده؟ یکی از آن کارها را انتخاب کرده و یک بار دیگر امتحانش کنید. تصور کنید اگر همه ی آدم ها اینقدر جرات داشتند که از نبوغ خدادادی در جهت استعدادهایشان بهره گیرند چه می شد؟ می دانید چه چیزهای جدی در دنیا ابداع می شود

اجتماعی باشید و با دیگران تماس فیزیکی برقرار کنید

تماس فیزیکی با کسی که دوستش دارید به‌صورت خودکار استرس را از بین می‌برد. در آغوش گرفتن و گرفتن دست‌ افرادی که دوست‌شان دارید باعث درمان هر دوی‌ شما می‌شود. درواقع طی مطالعه‌ای که توسط ژورنال پزشکی مکمل و جایگزین انجام شد، محققان دریافته‌اند که ماساژ می‌تواند سیستم ایمنی بدن و رضایت از زندگی را افزایش دهد. شما می‌توانید با یک ماساژ حرفه‌ای از مزایای سیستم ایمنی بهره‌مند شوید. اگر دوست یا شریک زندگی‌تان نمی‌تواند به‌خوبی شما را ماساژ دهد، نزد یک ماساژور حرفه‌ای بروید.

در مورد کارهای تحت کنترل خود نگران باشید

توضیح این جمله درون خودش است. زمانی که چیزی تحت کنترل شما نیست نباید در مورد ان نگران بوده و زندگی را به خود سخت بگیرید چرا که بااین کار نه تنها به هیچ نتیجه ای نمی رسید بلکه زمانی از زندگی خود را که می توانستید به بهترین شکل از آن استفاده کنید را از دست داده اید.

برنامه ریزی کنید

اولین کلید موفقیت ایجاد یک برنامه است. این بدان معناست که شما تصویری واضح از زندگی خود دارید  و مجموعه ای از اهداف کاملاً مشخص را برای رسیدن به آن زندگی در کنار هم قرار داده اید.

برنامه ریزی خوب با فهمیدن خواسته ها و نوشتن جزئیات آن شروع می شود. مهم است که در تعریف خود از موفقیت تصویری شفاف داشته باشید. این پایه و اساس برنامه شماست.

موفقیت به معنای تحقق هدف است. با این تعریف، اگر اهدافی را تعیین نکنید ، هرگز موفق نخواهید شد.

 به فکر خلق ارزش باشید

اگر می‌خواهید خوشحال باشید، داشتن حداقل‌ها را تمرین کنید. زندگی ساده به معنای نداشتن ماشین یا کالاهای لوکس نیست بلکه درعوض، براحساسات درونی شما متمرکز می‌شود. ‌‌آنچه در اختیار دارید مهم نیست، بلکه مهم اینست، چگونه می‌توانید با آنچه در گذشته داشتید، بدرخشید.

برای ۳۰ ثانیه به یک نفر یک فرصت دوباره بدهید. یک بار دیگر به حرف هایش گوش دهید یا یک بار دیگر به او فرصت دهید شاید که تغییر کرده باشد

بخشنده باشید

راه‌هایی هرچند کوچک پیدا کنید تا به دیگران چیزی ببخشید. به جای اینکه حرف بزنید، گوش شنوایی داشته باشید، به‌ دوستی که نیازمند است کمک کنید یا در خیریه‌ی محل خود مشغول شوید. با این کارها به مشکلات خود از دیدی دیگر نگاه خواهید کرد و وقتی بفهمید که قادرید با کمک خود چه تغییری در زندگی دیگران ایجاد کنید، حس بهتری نسبت به خود خواهید داشت.

لذت واقعی را تجربه کنید

بدانید که چه چیزی واقعا شما را خوشحال و راضی می کند به دنبال همان بروید. موفقیت و زندگی خوب با رسیدن به هدف واقعی و شادی تحقق می یابد.

اهداف خود را اولویت بندی کنید

همانطور که سیستم های خود را ایجاد می کنید و عادت های خوب خود را عملی می کنید، احتمالاً خواهید دید که هر روز وقت کافی برای کار در جهت رسیدن به هر هدفی وجود ندارد. وقت خود را هوشمندانه مدیریت کنید، تا فعالیت های صحیح در اولویت قرار گیرند.

 یک هدف معنی‌دار داشته باشید

وقتی صحبت از تعیین هدف می‌شود، بسیاری از افراد به اشتباه، اهداف مادی را تعیین می‌کنند. اهداف خود را برای به دست آوردن چندین میلیارد تومان تعیین می‌کنند. آنها داشتن یک ماشین لوکس یا‌‌ یک تجارت چند میلیارد تومانی را هدف تعیین می‌کنند. این اهداف خوب هستند، اما معنادار نیستند. هیچ معنی در کسب یک میلیارد تومان وجود ندارد، یا انجام کار پرشور لازم ندارد.

دفعه بعدی که منتظر خشنودی آنی یا چیزی بودید که نمی توانید در همان لحظه داشته باشید، برای آنچه که در حال حاضر دارید، ۳۰ ثانیه از خدا تشکر و قدردانی کنید. این کار باعث تغییر رفتارتان خواهد شد.

خاطره بسازید

تحقیقات نشان می‌دهند که تجربه‌‌ا‌ی که از کارها به دست می‌آوریم نسبت به خود کارها، ما را شادتر می‌کنند. مثلا حتی وقتی از خانه بیرون می‌روید و آنطور که انتظار داشتید به شما خوش نمی‌گذرد، باید به یاد داشته باشید که دیگران تنها لحظات شیرین آن روز را به یاد خواهند آورد، نه تلخی‌ها یا اتفاقات ناگوارش را.

خودتان را در صدر قرار دهید

نه اینکه خود خواه و خود محور باشید اما زمانی که به خودتان ارزش واقعی بدهید به طبع این رفتار بسیاری از اشتباهات را مرتکب نخواهید شد و رضایت در زندگی شما موج خواهد زد.

ایجاد عادت های خوب

شما می توانید رویاهای بزرگ و اهداف عالی داشته باشید و باز هم شکست بخورید. سومین کلید موفقیت شما را ملزم می کند که اهداف خود را به  اهداف عملی تبدیل کنید. اقدامات مکرر در مسیر درست به عادت های مفیدی تبدیل می شوند و هنگامی که عادت های درست را شکل می دهید، حرکت در جهت رسیدن به آن ها ایجاد خواهد شد.

 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!