هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

ویژگی های رفیق صمیمی -هفت ویک63157

۱۴۰۰/۱۰/۲۳ سپیده ایمانپور

 

پیدا کردن دوست خوب همیشه مشکل است اما اینکه تشخیص بدهیم که دوست ما واقعا" دوست خوبی است یا خیر کار سخت تری است.

دانستن مشخصات یک دوست خوب در یافتن یک دوست واقعی به ما کمک می کند.

  1. یک دوست خوب به شما گوش می ‌دهد.

مهم نیست که چند بار همان موضوعات تکراری همیشگی را گفته اید، یک دوست واقعی هرگز از شنیدن داستان های تکراری و مضحک شما خسته نمی شود. بهترین دوست شما کسی است که به موضوعات کاری شما گوش می‌ دهد، حتی اگر آن ها را درک نکند.

وفاداری

وفاداری یک فاکتور اصلی و ضروری در دوستی و یا هر ارتباط دیگری است. دوستان خوب همیشه به دوستی شان وفادار هستند و وفادار بودن یعنی اینکه به شایعات و حرفهای بدی که درباره دوستتان گفته می شود توجه نکنید و از گفتن شایعات و یا حرفهای زشت درباره آنها پرهیز کنید. اگرچه دوستان خوب هم گاهی ازدست یکدیگر ناراحت و عصبانی شوند اما هرگز پشت سرهم ، حرف بدی نمی زنند.

خودتان باشید

این یک واقعیت است که مردم به کسانی که خود واقعی‌شان نیستند نه علاقه‌ای دارند و نه اعتماد می‌کنند. یک دوست خوب و واقعی کسی است که خودش باشد. پس خودتان باشید. حتی اگر از نظر شخصیتی آدم کاملی نیستید، با تمام نواقص و کمبودهایی که ممکن است داشته باشید خودتان باشید. با فروتنی و اعتماد به نفس اجازه دهید که خود واقعی‌تان باشید و اجازه دهید دیگران با شما راحت باشند. اصلا جذابیت اصلی شما به این است که خودتان باشید.

تحمل

 

هنگامی که حالتان مساعد نبوده و یا دل و دماغ کاری را ندارید و پکر هستید وی از شما دلخور نمی شود.

اگر شما به فضای بیشتری نیاز داشته باشید و یا می خواهید تنها باشید آنها این رفتار شما را طرد شدگی تلقی نکرده و دلگیر نمی شوند.

یک دوست خوب همه چیز های بدتان را تحمل می کند.

صادق بودن

دوستان خوب همیشه صادق هستند. هرگز دروغ نمی‌گویند، حتی وقتی شنیدنِ حقیقت اصلا به مذاق‌تان خوش نیاید. البته به این معنی هم نیست که سعی کنند حقیقت را کاملا بی‌پرده و آزارنده به شما منتقل کنند؛ بلکه هر آن چیزی را که نیاز به شنیدن‌اش دارید برای‌تان بازگو می‌کنند زیرا شما برای‌شان اهمیت دارید.

مهربانی

مهربانی یکی از اصلی ترین عوامل نشان دهنده دوست خوب است . همه ما تجربه این را داشته ایم که در روزهای سخت با مهربانی فردی توانسته ایم دوباره سرپا شویم . مهربانی دوست خوب به راحتی تمام نمی شود و همیشه شما را تحت تاثیر قرار می دهد . دوست مهربان به نیازهای شما واقف است و مایل است که خودش، برطرف کننده آن ها باشد.

  1. دوستان خوب همیشه هوای هم را دارند.

بعضی از مردم نسبت به شما رفتاری دوستانه دارند، اما وقتی که نوبت به هواداری می رسد به راحت پشت تان را خالی می کنند.

یک دوست واقعی همیشه و در هر شرایطی کنار شما حضور دارد.

بخشنده

بخشندگی و سخاوت یکی از علامتهای یک دوست خوب است. یک فرد سخاوتمند حتی زمانیکه توانایی ودارایی کمی برای بخشش دارد با کمال میل آنچه که می تواند را می بخشد. این نشانه فردی است که ارزش دوستی دارد زیرا این خصوصیت اخلاقی نشان می دهد که او ذهن و قلبی بخشنده دارد

زمان گذاشتن

«زمان گذاشتن» یکی از بزرگ‌ترین هدایایی است که یک دوست خوب و واقعی به دوستانش می‌دهد. زمانی که شما وقت و زمان‌تان را با دوستان‌تان شریک می‌شوید. هیچ دوستی واقعی یک شبه ایجاد نمی‌شود. یک دوست خوب و واقعی می‌داند که برای دوستی باید زمان بگذارد.

 اعتماد

دوستان خوب کسانی هستند که بتوانید عمیق‌ترین و تاریک‌ترین اسرارتان را با اعتماد کامل با آنها در میان بگذارید. آنها باز هم به خاطر شنیدن این اسرار قضاوت‌تان نمی‌کنند و از اطلاعات شخصی‌تان با امانت‌داری کامل محافظت می‌کنند. وقتی مطمئن باشید آنها هرگز اطلاعات محرمانه‌تان را به کسان دیگر نمی‌گویند، با خیال راحت می‌توانید اسرارتان را به آنها بگویید.

بازیگوش

قطعا دوست خوب پایه تمام شیطنت های شماست . او دوست دارد در هر کاری شما را همراهی کند و هیچ وقت شما را از تفریح هایتان منع نمی کند. زیرا در کنار شما احساس پر انرژی بودن و شادی دارد.

این دوستان خوب باعث لبخند و شادی در شما می شوند و دوست دارند که در کنارتان شادی خود را چند برابر کنند . بنابراین وقتی به شما می رسند ، بازیگوش می شوند . در کنار یک دوست خوب هرگز به جدی بودن دنیای اطرافتان فکر نمی کنید.

  1. بهترین دوست شما، همیشه در سمت شماست.

در زندگی شما مسائل سخت و گاها دیوانه واری را تجربه خواهید کرد. من متوجه شده ام که وقتی فرد بیش از حد ناراحت است مردم از او دوری می کنند.

کسی که درگیر یک وضعیت پزشکی بزرگ بوده است می تواند به تو بگوید که دوستانت در بیمارستان به ملاقات تو می آیند، اما بهترین دوستانت وقتی که تو خواب هستی کنارت می نشینند.

درک کردن

دوست واقعی کسی است که به حرفهای ما گوش می کند و سعی می کند ما را درک کند. یک دوست خوب وقتی چیزی را نمی فهمد یا درک نمی کند درباره آن موضوع سئوال می کند تا موضوع را کاملا" متوجه شود.

دوستان‌تان را تشویق و حمایت کنید

 

یک دوست خوب و واقعی بدون چشمداشت از دوستانش حمایت و آن‌ها را تشویق می‌کند. هر انسانی به تشویق نیاز دارد. روش‌های منحصر به خودتان را برای تشویق دوستان‌تان داشته باشید. حتی در اوج اختلاف و کشمکش با دوستان‌تان به آن‌ها ثابت کنید که یک فرد خاص برای شما هستند و در زمان‌های سختی و فشار زندگی آن‌ها تشویق و حمایت می‌کنید.

فهیم و با درکِ بالا هستند

با این ویژگی وارد مرحله‌ی کامل‌تری از دوستی می‌شویم. دوستان خوب همیشه تلاش می‌کنند تصمیمات و رفتارهای‌تان را درک کنند. همیشه می‌خواهند با سخنان و تجربه‌های‌تان ارتباط برقرار کنند؛ حتی اگر با اعتقادات و باورهای‌شان در تضاد باشد. به علاوه، آنها همیشه در مواقع نیاز حمایت‌تان می‌کنند. و در این مسیر، بهترین کار آن است که هر آن‌چه را در ذهن‌تان و احساس‌تان می‌گذرد در لحظه درک کنند.

پرورش دادن

دوست خوب می تواند مانند یک مادر شما را تربیت کند و پرورش دهد . او به میزان غذاخوردن شما ، ورزش کردنتان، خوابیدنتان و رفتارهایتان توجه می کند . او دوست ندارد که شما با رفتارهای غلط به خودتان آسیب بزنید . دوستان خوب هم دوست خوب ، عاشق، خانواده، پزشک برای شما هستند و در کنار آنها احساس عزت نفس بالایی دارید.

  1. بهترین دوست از بعد زمان و مکان خارج می شود.

من هفته پیش یکی از دوستان صمیمی ام را ملاقات کردم. از آخرین باری که همدیگر را دیده بودیم سه سال گذشته بود و در این مدت شاید دو و یا سه بار با همدیگر صحبت کرده بودیم.

دلایل زیادی برای این فاصله دور وجود داشت اما وقتی که او را دیدم هیچ کدام از این دلایل مهم نبودند، ما همدیگر را در آغوش کشیدیم، انگار همین دیروز بود که همدیگر را دیده بودیم.

هرگز تحقیر و مسخره‌تان نمی‌کنند

البته اشتباه نکنید، دوستان خوب روابط صمیمی و پر از شوخی و خنده‌ای با هم دارند. یکی از قوی‌ترین لحظاتِ یک رابطه‌ی دوستی، هنگامی است که دوستان بدون انگیزه‌ی آزارنده، همدیگر را دست می‌اندازند و به شیوه‌ی دوستانه با هم می‌خندند و لحظاتی خوبی را با هم می‌گذرانند. با این کار به رابطه‌تان شادی و رضایت می‌بخشند و مسائل مهم و جدی را با این روش، آسان و سبک می‌کنند.

با این وجود، دوستان خوب هرگز به صورت آزارنده، دست‌تان نمی‌اندازند و مسخره‌تان نمی‌کنند. بیش‌تر وقت‌ها، اگر دوستان در یک رابطه‌ی سالم، همدیگر را دست می‌اندازند و مسخره می‌کنند، قطعا هیچ نیت آزارنده‌ای پشت آن وجود ندارد. این کارها فقط شوخی است و طرفین به خوبی از آن آگاه هستند.

  1. دوستان خوب هرگز شما را قضاوت نمی کنند.

همه افراد از قضاوت شدن در شرایط بد متنفر هستند، اما همه ما مردم را قضاوت می کنیم. بهترین دوست شما خیلی قبل تر زمانی که شما را ملاقات کرده بود، با شما صحبت کرده و پیش داوری کرده بود پس حال دیگر نیازی به انجام این کار ندارد.

یاری رسان

دوست خوب پشتوانه شماست . اگر خسته باشید، به شما کمک می کند و کارهایتان را تا جایی که در توانش است ، انجام می دهد . اگر در مورد اعضای خانواده به کمک نیاز داشته باشید ، هرگز دریغ نمی کند . او تمام تلاشش را می کند تا آسیبی به شما نرسد و بتواند در سریع ترین زمان ممکن مشکل شما را حل کند.

محترم

این دوستان نهایت احترام را برای شما و خانواده تان قائل هستند . آن ها در هیچ شرایطی از شما بدگویی نمی کنند . حتی در زمان هایی که با او بحث می کنید ، هیچ گاه احترام به شما را خدشه دار نمی کند و از دیگران نیز می خواهد که به شما احترام بگذارند.

راحت بودن تقاضا از او

دوست خوب با شما جوری رفتار می کند که زمانی که از او کمکی می خواهید یا درخواستی دارید ، بتوانید آن را با او در میان بگذارید. او هیچ گونه تند مزاجی و حساسیت بی جا را از خود نشان نمی دهد و در نتیجه شما خیالتان راحت است که هر درخواستی را با او مطرح کنید و مطمئن هستید که اگر بتواند برای شما کاری انجام می دهد و بهانه جویی نمی کند.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!