هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

رفع کبودی بوسه -هفت ویک94685

۱۴۰۰/۳/۲۰ سپیده ایمانپور

روش درمان کبودی بوسه و حاصل از مکیدن 

۱. جای بوسه را خنک کنید یا از کمپرس سرد استفاده کنید.

استفاده از سرما یکی از تکنیک‌ های موثر برای خلاص شدن از شر کبودی بوسه می باشد . زمانی که روی پوست‌ تان جای بوسه و مکیدن  ایجاد شد باید در اسرع وقت آن ناحیه را سرد کنید. راه‌های زیادی برای استفاده از کمپرس سرد جهت درمان جای بوسه وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید یخ را لای یک حوله قرار دهید، یک قاشق را چند دقیقه داخل یخچال قرار دهید یا از پک‌های یخ استفاده بکنید. شما باید چند دقیقه کمپرس را روی ناحیه‌ی آسیب‌ دیده قرار دهید تا پوست‌تان تحت تاثیر قرار بگیرد (۲۰ دقیقه مناسب است، اما بیش‌ تر از این زمان می‌تواند موجب بروز ناراحتی شود). پس از چند دقیقه، باید کمپرس سرد را بردارید و سپس دوباره این کار را تکرار کنید و یا می توانید یخ را به یک دستمال بپیچید و روی نواحی کبودی بگذارید .

اگر می‌خواهید از یک قاشق برای درمان کبودی بوسه استفاده کنید، ابتدا باید قاشق را در یخچال قرار دهید. هنگام استفاده از قاشق در مناطق آسیب‌ دیده، باید چند دقیقه قاشق را فشار دهید تا به نتیجه‌ی قابل‌ مشاهده‌ ای برسید این روش یکی از بهترین روش ها می باشد .

۲. از مسواک برای برس کشیدن روی کبودی بوسه استفاده کنید.

شاید عجیب به نظر برسد اما فقط یک مسواک نو م ی‌تواند به شما کمک کند که کبودی بوسه را یک شبه ناپ دید کنید.اثر بخشی مسواک برای خلاص شدن از شر جای بوسه بر اساس تجربه‌ ی بسیاری از آدم‌ ه ا اثبات شده‌ است. فقط باید روی کبودی بوسه و مناطق آسیب‌دیده‌ی اطراف آن را بامسواک برس بکشید. اگر یک مسواک نو در دسترس ندارید، می‌توانید به جای آن از شانه استفاده کنید. با انجام این درمان گردش خون را تحریک می‌کنید. با این حال، یادتان باشد که نباید بیش از حد فشار وارد کنید، زیرا ممکن است مشکل‌ تان را بدتر کند و کبود تر شود . بنابراین، لطفا آرام و دقیق باشید. شما باید ۱۵ دقیقه صبر کنید و نتیجه را ببینید.

اگرچه تورم و قرمزی به مناطق اطراف کبودی بوسه گسترش پیدا می‌کند، اما کم‌ تر از قبل معلوم خواهند بود. بعد از ۱۵ دقیقه، استفاده از کمپرس سرد در مناطق آسی ب‌دیده به کاهش قرمزی و تورم به شما  کمک خواهد کرد. اگر می‌خواهید به نتیجه‌ ی رضایت‌ بخش‌ تری دست پیدا می کنید ، این درمان را تکرار کنید. با توجه به شدت و بزرگی مهر بوسه، این روش درمانی ممکن است تاثیرگذار باشد یا باعث گسترش تغییر رنگ پوست شود.

۳. از یک سکه استفاده کنید.

یک تکنیک موثر دیگر برای خلاص شدن از شر مهربوسه، استفاده از سکه است. هنگام استفاده از این روش درمانی، ممکن است کمی درد داشته باشید این عادی است . با این حال، این درمان به طور قابل‌ توجهی موثر است.

در ابتدا باید پوست اطراف کبودی بوسه را بکشید تا ناحیه‌ ی آسیب‌دیده کش بیایید. سپس لبه‌ی یک سکه را روی پوست آسیب‌ دیده مالش بدهید. سکه را به سمت بیرون جای بوسه بکشید. هنگام انجام این درمان باید فشار زیادی وارد بکنید. تا حدی که می‌توانید فشار وارد کنید، اما نه بیش از حد زیاد، زیرا ممکن است پوست آسیب ببیند یا به خونریزی منجر بشود.

با این حال، پس از انجام این روش ممکن است قرمزی روی پوست شما پدیدار خواهد شد د. اما نیازی به نگرانی نیست زیرا قرمزی سریع‌ تر از کبودی از بین می‌رود. علاوه بر این، خراش در مقایسه با کبودی چندان دیده نمی‌شود.

۴. در مناطق آسیب‌دیده خمیر دندان استعمال کنید.

علاوه بر استفاده از مسواک برای برس کشیدن روی ناحیه‌، می‌توانید از خمیر دندان نیز می توانید استفاده کنید تا بتوانید فورا کبودی را محو کنید. تنها کاری که باید انجام بدهید این است که مقداری خمیر دندان را روی جای بوسه بزنید و اجازه بدهید چند دقیقه بماند. هنگامی ‌که احساس می‌کنید که مهر بوسه‌ها کم‌ تر جزجز می‌ کنند، می‌توانید با استفاده از دستمال مرطوب گرم خمیر دندان را پاک بکنید. توصیه می‌شود که این درمان پس از ۲۴ ساعت تکرار شود. برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن، این درمان را در اسرع وقت بعد از آن‌ که کبودی روی پوست‌ تان ایجاد شد انجام بدهید هرچه سریع تر نتیجه بهتری حاصل می شود .

۵. مناطق آسیب‌دیده را ماساژ بدهید.

ماساژ به بهبود گردش خون کمک شایانی  می‌کند. علاوه بر این، سبب روشن‌ تر شدن رنگ مهر بوسه‌ ها نیز می‌شود. فقط باید دو انگشت را روی پوست آسیب‌دیده‌تان قرار داد و سپس آن قسمت را در یک حرکت دایره‌ای مالش بدهید. به مدت یک دقیقه این کار را ادامه دهید و سپس جهت حرکت انگشتان را تغییر دهید.

۶. با استفاده از آرایش کبودی‌ها را پوشش بدهید.

اگر قرار است که صبح روز بعد به پیک نیک یا جایی بروید و دوست ندارید در مقابل دوستان و آشنایان‌تان خجالت بکشید، می‌توانید از آرایش استفاده کنید تا کبودی بوسه کم‌تر قابل مشاهده باشند. بهتر است که  استفاده از کانسیلرهای سبز رنگ که برای پنهان کردن تن قرمزی پوست طراحی شده‌اند را توصیه کنم. در مرحله‌ی اول باید از اصلاح‌کننده‌ی (کورکتور) زرد در قسمت داخلی کبودی استفاده کنید و سپس کورکتور سبز را در بیرون آن به کار ببرید. روی ناحیه کرم‌پ ودری بزنید که رنگ آن روشن‌ تر از رنگ پوست خودتان می باشد . در نتیجه، آرایش سبب می‌شود که مهربوسه کم‌تر آشکار باشد. این مورد به عنوان یکی از جالب‌ترین نکات برای خلاص شدن از شر ظاهر ناخوشایند کبودی بوسه در نظر گرفته می‌شود.

7 ارنیکا 

ضماد آرنیکا ساخته شده از زمین‌ساقه‌ی گیاه تنباکوی کوهی، دارای خواص شفابخشی امکی باشد . این درمان از قرن شانزدهم در اروپا و آسیای مرکزی برای درد های عضلانی و آسیب‌های پوستی به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می گرفته . این گیاه همچنین برای اهداف دارویی زیادی در آمریکا استفاده شده‌است. ارنیکا  گلی است که اغلب در کوه‌های مناطق پایین شمالگ ان، از جمله آسیای مرکزی، شمال اروپا، شمال امریکا و کانادا رشد می‌کند. این گیاه را می‌توان به عنوان یک تنتور یا ضماد استفادهنمود. برای تهیه‌ی تنتور آرنیکا، فقط باید چند هفته گل‌های آن را در اتانول بگذارید و بعد آن را صاف کنید. تنتور آرنیکا را می‌توان بر روی پوست آسیب‌د یده به صورت کمپرس یا پماد استفاده کنید . اگر تنتور آرنیکا را با یک روغن حامل مخلوط کنید، در واقع پماد آرنیکا را خواهید داشت.

ضماد آرنیکا اغلب برای درمان مشکلات پوستی مانند کبودی و زخم‌های کوچک نیز استفاده می‌شود.

این دارو برای کاهش تورم و تسریع روند بهبودی موثر بوده . بنابراین، ضماد آرنیکا به عنوان یک راه موثر برای خلاص شدن از شر مهربوسه به طور طبیعی و سریع در نظر گرفته می‌شود. دلیل احتمالی چنین تاثیری شاید کلینالین موجود در این ضماد باشد که یک عامل ضد التهابی است. برخی از افرادی که از ضماد آرنیکا برای درمان جای بوسه استفاده می‌کنند، گفته‌اند که این دارو روند بهبودی را افزایش می دهد 

 

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!