هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

راز هایی برای داشتن کودکان زیبا -هفت ویک95544

۱۴۰۰/۹/۲ سپیده ایمانپور

 

راه داشتن فرزند زیبا بیشتر مربوط به تغذیه و عادات مادر و تا حدودی پدر می شودبا هدف راه داشتن فرزند زیبا و پرمو با خوردن چند میوه ، که زنان باردار باید در رژیم غذایی خود در دوران بارداری داشته داشند، زیرا نوزادان علاوه بر برخوردار شدن از پوستی سفید، آنها برای نوزادان چه در رحم مادران و چه در آغوش مادر بسیار مغذی هستند.

اولین گام لازم برای شادمانیِ کودک قراردادن کودک در فضایی شاداب است. همان‌طور که ما هوای پیرامون‌مان را تنفس می‌کنیم، کودک نیز شادمانی سیستم خانواده را می‌بیند، حس می‌کند و به اعماق وجودش می‌برداین که انسان، یک کودک زیبا داشته باشد، شاید آرزوی هر مادر و پدری باشد، از قدیم کارهای زیادی برای زیبا شدن فرزندشان انجام می دادند، مثلا همسر زیبا انتخاب می کردند و یا بچه ای زیبا در بستر زن و شوهر می نشاندند و یا زن باردار را به دیدن کودکان زیبا می بردند و یا می گفتند اگر زن بارداری آب دریا بخورد، چشمان فرزندش آبی خواهد شد!

مراحل تشکیل فرزند

در 4 هفته اول بارداری، صورت و گردن جنین شکل میگیره و قلب، ریه، معده، کبد و رگهای خونی رشد میکنند

از هفته 4 تا 8 بارداری، اندازه جنین حدود 1.5 سانتی متر هست، پلک‌ها و گوشها در حال شکل گیری هستند و نوک بینی قابل مشاهده خواهد بود. در این مرحله، دستها و پاهای جنین کاملا شکل گرفته‌اند و انگشتان دست و پا کاملا مشخص هستند.

از هفته 8 تا 12 بارداری، اندازه جنین حدود 5 سانتی متر میشه و مادر میتونه حرکات جنین رو احساس کنه. در این مرحله، ضربان قلب جنین رو میشه با استفاده از دستگاه‌های مخصوص شنید و اندام جنسی جنین کم کم آشکار میشه.

از هفته 12 تا 16 بارداری، اندازه جنین حدود 11 سانتی متر و وزن آن حدود 99 تا 100 گرم هست و میتونید جنین رو در قسمت بالای رحم و حدود 7 سانتی متر زیر ناف احساس کنید. در این مرحله، چشم‌های جنین میتونه پلک بزنه و قلب و رگ‌های خونی کاملا تشکیل شدند.

از هفته 16 تا 20 بارداری، وزن جنین حدود 280 گرم و اندازه آن حدود 15 سانتی متر هست. در این مرحله، رحم تا نزدیکی ناف رشد میکنه و جنین میتونه انگشت خودش رو بمکه، خمیازه بکشه، بدن خودش رو بکشه و صورت جنین شکل میگیره. در این مرحله حرکت جنین رو به طور واضح احساس خواهید کرد.

در هفته 20 تا 24 بارداری، وزن جدید حدود 600 گرم هست و با حرکت یا افزایش نبض، به صداهای اطراف پاسخ میده. اگر جنین دچار سکسکه بشه مادر میتونه این حالت رو با تکان خوردن شکم متوجه بشه. در این مرحله، گوش داخلی جنین رشد کامل پیدا میکنه و میتونه وارونه بودن در رحم رو احساس کنه.

در هفته 24 تا 28 بارداری، وزن جنین حدود 900 گرم تا یک کیلوگرم هست و به طور مکرر موقعیت خودش رو تغییر میده. اگر در این مرحله، مجبور به زایمان زودرس باشید، احتمال زنده ماندن جنین بسیار زیاد خواهد بود. 

و خب بلاخره ماه زیبایی

در هفته 28 تا 32 بارداری، وزن جنین حدود 1.8 کیلوگرم هست. در این مرحله، با تشکیل لایه‌ای از چربی در زیر پوست جنین، چین و چروکهای پوست جنین کمتر شده و رنگ پوست نیز از قرمزی به سفیدی تغییر میکنه و میشه گفت ماه زیبایی جنین ماه هشتم بارداری یا هفته 32 بارداری هست

در هفته 32 تا 36 بارداری، در این مرحله، تمام اندامهای داخلی جنین کاملا رشد کرده و تکامل یافته‌اند. سر جنین در این مرحله در لگن قرار میگیره و از هفته 37 تا 40 باید برای زایمان آماده باشید.

روش های زیبایی کودک

خوردن سیب و به و گلابی مخصوصا پدر در صبح به عنوان ناشتا تاثیر زیادی روی جنین خواهد داشت و نیز معجون های شیر و گردو و خرما

پرتقال ، بهترین میوه در دوران بارداری است. پرتقال متعلق به خانواده مرکبات غنی از ویتامین C است که برای مادر و نوزاد بسیار مفید است

نارگیل روزانه با جویدن کامل آنها ، در طول بارداری ضعف مادران را از بین می برد و کودک را سالم و بدون بیماری نگه میدارد.

گلابی و انار:

حتی الامکان هر روز صبح ناشتا یکی از میوه های گلابی، به، انارشیرین، سیب درختی را میل کنید

رازیانه:

همانطور که می دانیم دانه های رازیانه، اثرات شگفت انگیزی برای بدن ما ارائه می کنند ، نه تنها دانه های رازیانه از نظر طبیعت، ضد عفونی کننده هستند بلکه با آنتی اکسیدان ها نیز بارگیری می شوند

آب انگور :

دارای اسیدهای هیدروکسی آلفا (AHA) است، انگور عامل بسیار مهمی در پوست سفید و سالم می باشد

در دوران بارداری
در دوران بارداری، ختم سوره هایی از قرآن برای زیبا شدن فرزند درون شکم توصیه شده است، مانند: سوره یوسف، سوره یس، سوره محمد.

و خوراکی های زیر را بخورید:
به
هلو
خربزه
پیازچه
انگور
سبزیجات
آناناس (صدای بچه را قشنگ می کند)
پرتقال (قد بچه را بلند می کند)
روغن زیتون (روزی یک قاشق )(پوست بچه را روشن می کند)
رازیانه و بادیان (برای داشتن نوزادی با چشمان زیبا )
انواع مربا به خصوص مربای شقاقل (در استخوان بندی جنین موثر است)
شنبلیله خام یا پخته (جنین را گیسو بلند و پر مو می کند)
اشعه آفتاب (برای داشتن موی مشکی)

مواردی که باید کم مصرف بشوند

زعفران
جعفری
غوره
آبغوره
مارچوبه
انسیون
زیره
دارچین

و برای باهوش شدن

هر روز زمان مشخصی رو برای خواندن داستان و کتاب برای جنین خود در نظر بگیرید و مطمئن باشید

  • برنامه غذایی سالم داشته باشید. اسیدهای چرب امگا 3 برای رشد مغز جنین ضروری هستند و باید مواد غذایی حاوی این اسیدهای چرب مانند ماهی، دانه‌های روغنی؛ آجیل و اسفناج رو در برنامه غذایی خودتون بگنجونید.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!