هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

روش هایی برای دختر یا پسر زایی _هفت ویک13756

۱۴۰۱/۱۰/۱۵ سپیده ایمانپور

علاوه بر نوع کروموزوم‌های اسپرم مرد، عوامل متعدد دیگری نیز در شکل‌گیری جنسیت جنین، موفقیت رسیدن اسپرم مورد نظر به تخمک و زنده ماندن اسپرم دارای کروموزوم y، موثر هستند مانند: محیط رحم زمان لقاح تغذیه در ادامه به بررسی هر کدام از این موارد می‌پردازیم: محیط رحم محیط رحم به طور طبیعی اسیدی است و ph آن در حدود 3 و 4 است. این امر از رشد باکتری‌ها در محیط رحم جلوگیری می‌کند. اما Ph اسپرم حدود 7 و 8 و قلیایی است. به همین دلیل اسپرم‌های دارای کوموزوم y در محیط اسیدی رحم، دوام کمی دارند. کسانی که به دنبال پسردار شدن تضمینی هستند، باید محیط رحم را قلیایی نگه دارند. 

PH کم‌تر از 7 PH اسیدی= دختر

 بیشتر از 7 قلیایی= پسر

 

  پسر داردر پسردار شدن نحوه نزدیکی نیز مهم است. قدیمی‌ها برای داشتن جنین پسر راهکارهای خاص خود را داشتند و معتقد بودند اگر سر مادر به سمت شمال باشد یا مادر به طرف چپ خود بخوابد، احتمال داشتن جنین پسر وجود دارد. اما امروزه علم ثابت کرده است که جنسیت فرزند را مردها تعیین می‌کنند و مهم‌ترین نکته در این امر زودتر رسیدن اسپرم پسرانه به تخمک است.

به همین دلیل نحوه نزدیکی در بارداری پسر تاثیر دارد. اسپرم مردانه در محیط اسیدی واژن خانم‌ها زنده نمی‌ماند. پس برای جنین پسر باید نفوذ عمیق‌تری را برای اسپرم‌ها داشته باشید. نفوذ عمیق باعث می‌شود اسپرم‌ها به تخمک نزدیک‌تر شوند و در زمان کم‌تر به آن‌ها برسند. هر چه زمان رسیدن به تخمک کم‌تر باشد امکان زنده ماندن اسپرم پسر و در نتیجه پسردار شدن افزایش می‌یابد.

 

نقش ویتامین C در پسردار شدن

احتمالاً با اهمیت ویتامین C در تقویت سیستم ایمنی آشنا هستید. یکی دیگر از خواص مهم ویتامین C نقش آن در تقویت باروری به‌ویژه در مردان است. شواهد علمی نشان می‌دهد که مصرف مکمل‌های آنتی‌اکسیدانی مانند ویتامین C در بهبود باروری مؤثر هستند. این ویتامین با خواص آنتی‌اکسیدانی خود استرس اکسیداتیو را از سلول‌های بدن دور می‌کند.

نتایج بعضی از تحقیقات علمی بیانگر آن است که استرس اکسیداتیو ممکن است منجر به ناباروری در مردان شود. مصرف آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند ویتامین C برای کاهش اثرات مواد سمی در بدن بسیار مفید است و شانس تولید اسپرم‌های قوی و با عمر بالاتر را بهبود می‌بخشد. همان‌گونه که ذکر شد اسپرم‌هایی که حاوی کروموزوم Y برای پسردار شدن هستند طول عمر کوتاهی دارند بنابراین باید با شتاب بیشتری به سمت تخمک حرکت کنند.

ویتامین C یکی از مواد مغذی است که قادر است شتاب اسپرم‌ها را ارتقا دهد. یک مطالعه بر روی مردان نابارور نشان داد که مصرف ۱۰۰۰ میلی‌گرم مکمل ویتامین C در روز به مدت ۲ ماه، تقویت شتاب اسپرم تا ۹۲٪ و افزایش تعداد اسپرم‌ها تا ۱۰۰٪ را به دنبال دارد. ازاین‌رو به‌طور علمی ثابت شده است که مکمل‌های ویتامین C به‌طور قابل‌توجهی تعداد و تحرک اسپرم‌ها را تقویت می‌کنند.

آجیل و دانه‌ها آجیل و دانه‌ها 

می‌توانند کیفیت اسپرم را بهبود بخشند. آجیل و دانه‌ها حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند که می‌توانند به بهبود کیفیت اسپرم کمک کنند. 

سدیم 

رژیم غذایی خود را با غذاهای غنی از سدیم تقویت کنید. بنابراین، با خیال راحت از غذاهای شورتر مانند سیب زمینی سرخ شده، چیپس و کراکر استفاده کنید. پتاسیم همچنین، از غذاهای حاوی پتاسیم، از جمله میوه‌هایی مانند موز، آووکادو و سیب، و همچنین سبزیجاتی مانند بروکلی و اسفناج استفاده کنید. این غذای غنی از پتاسیم از محیط قلیایی‌تری پشتیبانی می‌کنند که سطح pH را در دستگاه تناسلی شما افزایش داده و برای “اسپرم پسر” عالی است

. غلات

 برای بچه‌دار شدن باید انرژی و مواد مغذی بیشتری دریافت کنید، بنابراین هر روز صبح با غلات صبحانه غنی از مواد مغذی به خودتان کمک کنید و از غذاهای نشاسته‌ای مانند نان و سیب زمینی استفاده کنید. زینک مقدار زیادی غذاهای دریایی و انواع گوشت داشته باشید تا زینک مورد نیاز برای حمل نوزاد پسر را به شما بدهد. 

غذاهای ممنوع در رژیم پسرزایی توجه کنید

 که در رژیم‌های غذایی بارداری باید از تمام مواد غذایی و ویتامین‌ها استفاده کنید به جز موادی که سقط‌آور هستند مانند رازیانه و زعفران. اما برای پسردار شدن از این مواد غذایی کم‌تر مصرف کنید: کلسیم و لبنیات منیزیم و به طور کلی مواد غذایی که محیط رحم را اسیدی می‌کنند.  

برای پسردار شدن به دمای بدن خانم‌ها توجه زیادی می‌کنند. دمای بدن خانم‌ها در موقع خاصی از ماه بالا می‌رود. بالا رفتن دمای بدن معمولا یک هفته تا ده روز بعد از پریودی اتفاق می‌افتد.

اگر شما به دنبال بارداری پسر هستید باید در این زمان نزدیکی داشته باشید. زمان تخمک‌گذاری برای داشتن پسر موقع مناسبی است. در زمان تخمک‌گذاری که دمای بدن زن نیز افزایش می‌یابد، پسردار می‌شوید. زیرا در این زمان مایع موجود در رحم افزایش یافته و محیط بازی برای اسپرم پسرانه وجود دارد. زمانی که تخمک از درون کیسه خارج می‌شود با درد همراه است، رابطه جنسی ۲۴ ساعت قبل از تخمک‌گذاری تا ۱۲ ساعت بعد از آن احتمال پسر بودن جنین را افزایش می‌دهد. برای تعیین زمان تخمک‌گذاری می‌توانید به سونوگرافی نیز مراجعه کنید.

گرما و سرما و تاثیر آن برای پسردار شدن

پسردار شدن رابطه مستقیمی با اسپرم وای و ایکس مردان دارد. اسپرم وای، مردانه و اسپرم ایکس زنانه است. برای بارداری پسر باید اسپرم وای زودتر به تخمک برسد. البته محققان معتقد هستند که اسپرم وای تحمل کم‌تری نسبت به گرما داشته و در صورتی که کمی گرم شوند، زودتر از بین می‌روند. به همین منظور باید مردان از گرم کردن نواحی اطراف دستگاه تناسلی خود خودداری کنند. البته حمام آب سرد و کمپرس سرد نیز می‌تواند در تعیین جنین پسر موثر باشد.

قهوه و ارتباط آن با پسردار شدن

برای پسردار شدن بهتر است که مردان قبل از رابطه جنسی قهوه بنوشند. زیرا قهوه و در واقع کافئین انرژی و توان آن‌ها را بالا می‌برد. البته بهتر است که خانم‌ها از قهوه بدون کافئین استفاده کنند.

 

 

 

 

 

 

دختر دار شدن

طبق نظر بسیاری از کارشناسان، اولین شرط برای موفقیت در دختردار شدن، زمان‌بندی است. اساسا جنسیت جنین را نوع کروموزوم‌های جنسی اسپرم تعیین می‌کند. اسپرم حاوی کروموزوم های X Y که باعث ایجاد جنین پسر می‌شود سریع‌تر حرکت می‌کند، اما نسبت به اسپرم حاوی کروموزوم‌های X X که باعث ایجاد جنین دختر می‌شود عمر کوتاه‌تری دارد. طبق بررسی‌ها برای دختردار شدن باید ۲ تا ۴ روز قبل از تخمک‌گذاری مقاربت صورت گیرد تا فقط اسپرم‌های X X باقی مانده باشند. بنابراین بهتر است از چند ماه قبل، به کمک تقویم (۶ تا ۷ روز بعد از پایان پریودی) و کیت‌های تخمک‌گذاری، از زمان دقیق تخمک‌گذاری خود مطمان شوید.

رژیم غذایی زنان برای دختردار شدن

طبق اصول علم تغذیه، نوع مواد غذایی که مادر چند ماه قبل از باردار شدن می‌خورد بر جنسیت فرزند اثر می‌گذارد؛ چراکه باعث تغییر PH بدن می‌شوند. هرچه محیط واژن مادر در روزهای نزدیک به تخمک‌گذاری اسیدی‌تر باشد شانس دختردار شدن بالا می‌رود؛ زیرا اسپرم‌های X Y نمی‌توانند در محیط اسیدی زنده بمانند. از مواد غذایی اسیدی می‌توان به انواع :

گوشت

محصولات لبنی

برنج، انواع کنسرو

ذرت

سفیده تخم مرغ

میوه‌های ترش‌مزه

شکلات

نوشیدنی‌های گازدار

و سرکه اشاره کرد.

دانشمندان پی برده‌اند که اگر رژیم غذایی مادر یک ماه قبل از بارداری غنی از کلسیم و منیزیم باشد (مانند انواع سبزیجات دارای برگ سبز)؛ احتمال دختردار شدن بالا می‌رود. حتی می‌توانید از مکمل‌های مواد معدنی استفاده کنید. بهتر است مصرف نمک و محصولات حاوی سدیم زیاد، به حداقل برسد.

رژیم غذایی مردان برای دختردار شدن

توصیه می‌شود که پدران برای دختردار شدن بیشتر مواد غذایی قلیایی مانند سبزیجات، میوه‌ها، شیر و چای بخورند. از طرفی مصرف مکمل‌های ویتامین دی و کلسیم نیز موثر است.

چند روز قبل از تخمک گذاری جنین دختر میشود؟

 بایستی در آن روز درجه حرارت بدن فرد را اندازگیری کرد تخمدان پس از تولید تخمک هورمونی به نام پروژسترون تولید میکند ک ابن هورمون اگر فردی باردار باشد وظیفه محافظت را در بارداری برعهده دارد.

الگوی تخمک گذاری بدین صورت است که

دمای بدن زمانی که هنوز تخمک گذاری صورت نگرفته (روز ۱_۱۴قاعدگی )،زیر ۳۶درجه سانتیگراد میباشد.

بعد از آن که تخت گذاری صورت گرفت (روز ۱۵قاعدگی) دمای بدن با درجه حرارت فرد (۱_۵/۰)بالا می رود.

ترشح موکوس دهانه رحم در دوران تخمک گذاری مقدار ترشح هورمون موکوس واژن افزایش می یابد حالت چسبندگی دارد

ولی در دوران قاعدگی میزان ترشح هورمون موکوس دهانه رحم کاهش می یابد.

روش تقویمی با نوشتن روزهای دوران قاعدگی و و تعیین روز تخمک گذاری میتوان تعیین کرد.

میتوان با استفاده از کیت هایی که روز تخمک گذاری را پیشبینی میکند استفاده کرد.

 

طب سنتی برای دختردار شدن

در طب سنتی برای دختر دار شدن یک سری نکات و رژیم های غذایی موجود می باشد که هرکس با رعایت رژیم ها،امکان دختر دار شدن را فراهم میکند که موارد زیر در طب سنتی امکان بارداری دختر را فراهم میکند.

برای بارداری دختر میتوان از سرکه سیب استفاده کرد.

روش های قطعی برای دختر دار شدن زنان باید روز های تخمک گذاری را باید در جایی یادداشت کنید و فراموش نکنید که ۳روز مانده به تخمک گذاری با شوهرتان نزدیکی داشته باشید.

در هنگام نزدیکی ،دخول نباید عمیق باشد‌.

زنان باید زودتر از آقایان به انزال برسند.

در حین نزدیکی دختر به پشت خوابیده و آقا به سمت پهلوی چپ بخوابد.

استفاده از رازیانه در هر رژیم غذایی

مصرف لیموشیرین در هر وعده رژیم غذایی احتمال دختر دار شدن را افزایش

افزایش رابطه جنسی ،که عمر اسپرم Y کم شود.

مصرف سبزیجات که سرشار از کلسیم ک منیزیم میباشند.

تغذیه برای دختر دار شدن

استفاده از تخم مرغ (به دلیل سرشار از کلسیم بودن آن و همچنین تخم مرغ یکی از غذاهای رسیدی می باشد)

مصرف انواع از میوه ها مانند انواع توت ها و زالزالک، زغال آخته،انجیر موجب میشد شانس دختر داری بیشتر باشد.

خانم ها میتوانند با مصرف انواع شکلات ها،موجب می شود محیط واژن میزان سطح اسیدیته آن بیشتر باشد.

مصرف توفو(توفو یک منبع حاوی منیزیم ،آهن، سدیم،مس،روی میباشد ولی مقدار کلسیم بیشتر از بقیه عناصر می باشند

برای دختر دار شدن می توانید از ماهی قزل آلا کنسرو شده استفاده کنید(کنسرو ماهی قزل آلا،حاوی مقادیر زیادی از پروتئین و ویتامین کلسیم می باشد.پس می توان با مصرف کنسرو ماهی قزل آلا محیط واژن خانم ها اسیدی شود)

با نوشیدن شیر در رژیم زنان که قصد دختر دار شدن دارند می تواند موثر باشد.شیر یک منبع سرشار از کلسیم می باشد.و شیر موجب اسیدی ساختن محیط واژن میشود‌.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!