هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

درمان سریع سرماخوردگی و سرفه _هفت ویک

۱۴۰۱/۱۱/۱۶ سپیده ایمانپور

سرماخوردگی، بیماری مربوط به دستگاه تنفسی است و ویروس ها و میکروب ها عامل ابتلا به آن هستند. بیش از چند صد نوع ویروس وجود دارد که نفوذشان به بدن انسان باعث ابتلا به سرماخوردگی می‌شود. در بیشتر اوقات بدن انسان نسبت به عوامل ابتلا به سرماخوردگی مقاوم است اما درست زمانی که بدن وارد دوره ضعف شود، احتمال ابتلا به سرماخوردگی از همیشه بالاتر می‌رود.

 

در این میان به غیر از دیگر افراد، نوزادان، کودکان و البته زنان باردار از جمله افرادی هستند که نسبت به دیگران بیشتر مبتلا به سرماخوردگی می‌شوند. در دوران بارداری یکی از اتفاقاتی که برای بدن زنان اتفاق می‌افتد، ضعیف شدن سیستم بدنی است و همین بدن را به بستری مناسب برای حمله ویروس‌ سرماخوردگی تبدیل می‌کند. جالب است بدانید که حالت سرماخوردگی از علائم بارداری است و اکثر خانم‌ها آن را تجربه می‌کنند

 

روش های خانگی رفع سرما خوردگی

 

 

 

عناب

 

خوردن عناب خشک یا دم‌نوش آن برای درمان آبریزش و گرفتگی بینی بسیار مناسب است. ضمن این که سرفه و تب بارداری را نیز کاهش می‌دهد. عناب را به صورت بخور یا شربت هم می‌توان استفاده کرد.

 

اکالیپتوس

 

با استفاده از بخور یا روغن اکالیپتوس می‌توانید مجاری تنفسی را باز کنید و روی عملکرد سیستم ایمنی بدن تاثیر بگذارید. اکالیپتوس ترشحات بینی را کمتر کرده و دفع ترشحات ریه را آسان‌تر می‌کند.

 

پیاز

 

یکی از روش‌های گیاهی یا به عبارتی دیگر طب سنتی برای درمان سرماخوردگی، استفاده از پیاز است که اتفاقا برای بانوان باردار خطری هم ندارد. پیاز هم ضد عفونی کننده است و هم به خاطر خواص خلط آورش، ترشحات برونشیتی را از بین می‌برد.

 

 

 

پیاز

 

استفاده از پیاز یکی از راه‌های درمانی سرماخوردگی است که در دوران بارداری ممنوع نیست. خواص پیاز شامل موارد زیر است:

ضدعفونی کننده است. 

خلط آور است و ترشحات برونشیتی را از بین می‌برد.

ای استفاده از پیاز باید چند عدد پیاز را داخل آب جوش خرد کنید و بگذارید خوب بجوشد و بعد صاف کنید. بعد از سرد شدن به آن دو قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید. این شربت را روزانه سه بار و هر بار یک قاشق استفاده کنید.

 

اسطوخودوس

بخور یکی از درمان های رایج و طبیعی در درمان سرماخوردگی است و به باز شدن مجاری تنفسی کمک میکند. یکی از بخورهای مفید برای درمان سرماخوردگی، بخور اسطوخودوس است.

 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!