هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

تاریخچه ی بالیوود -هفت ویک65505

۱۴۰۰/۶/۲۷ سپیده ایمانپور

کلمه "بالیوود" (بدیهی می باشد ) یک بازی در هالیوود می باشد ، با B از بمبئی (که اکنون به عنوان بمبئی شناخته می شوند)، مرکز جهان فیلم می باشد. این کلمه در سال 1970 توسط نویسند ی ستون شایعه نشریات نوشته شده است، هرچند اختلاف نظر وجود دارد که کدام روزنامه نگار برای نخستین بار از آن استفاده می کنند. با این حال، سینمای هند از سال 1913 به پایان رسیده و فیلمی خاموش Raja Harishchandra ، اولین فیلم سینمایی هندی  می باشد . تولید کننده ی آن، داعداشبه فالک، نخستین مغز سینمای هند بود و او تولید فیلم بیست و یك ساله 1913-1918 را تحت نظارت قرار داد. با این حال، بر خلاف هالیوود، رشد اولیه در صنعت آهسته بوده است .در اوائل دهه ی 1920، چندین شرکت جدید تولید را مشاهده کرده اند ، و بیشتر فیلم هایی که در طول این دوره ساخته شده بود، یا اسطوره ای یا تاریخی بودند. واردات از هالیوود، عمدتا فیلمهای عمل، توسط مخاطبان هندی پذیرفته شد و تولید کنندگان به سرعت به دنبال آن بودند.

فیلم های رنگی به زودی شروع به ظاهر شدن کردند، همانطور که تلاش های اولیه در انیمیشن انجام می شد. کاخ های فیلم غول پیکر ساخته شده بود و تغییر قابل ملاحظه ای در آرایش مخاطب وجود داشتمانموهان دسای، یکی از مدیران موفق بالیوود دهه 1970 که بسیاری از آنها به عنوان پدر فیلم ماسالا در نظر گرفته شده، از این رویشان دفاع کرده است: "من می خواهم مردم بدبختی خود را فراموش کنند

اولین‌ تصویرهای‌ سینمایی‌ در هند در سال ‌1896 به‌ نمایش‌ درآمد زمانی‌ كه‌ «برادران‌ لومیر»، شش‌ فیلم‌ صامت‌ تهیه‌ كردند كه یك‌ نسخه‌ از این‌فیلم‌ها به‌ بمبئی‌ رفت‌ و برروی‌ پرده‌ سینمای ‌آپاراتی‌ نشان‌ داده‌ شد و تعجب‌ همگان‌ را برانگیخت‌.

اولین‌ فیلم‌ كوتاه‌ هندی‌ در سال ‌1899 توسط «هاریش‌ چاندرا» ملقب‌ به‌ «سیودادا» تهیه‌ و به‌ روش‌ شهر فرنگ‌ «توماس‌ ادیسون‌» به ‌نمایش‌ درآمد. او دستگاهی‌ كه‌ شبیه‌ شهر فرنگ‌ بود درست‌ كرد كه‌ تصاویر با حركت‌ سریع‌ دست‌حركت‌ می‌كرد و اجسام‌ متحرك‌ به‌ نظر می‌آمد. با ساخت‌ این‌ دستگاه‌ سه‌ فیلم‌ كوتاه‌ هندی‌ به نمایش درآمد كه مورد استقبال فراوان‌ مردم‌ قرار گرفت‌.

پیشكسوتان ‌سینمای‌ هند «میرالال‌ سن‌» و «تالا والا» بودند، این‌ دو در سال‌ 1900 به‌ تهیه‌ فیلم‌های‌ كوتاه‌ دركلكته‌ و بمبئی‌ پرداختند. در این‌ میان‌ در سال‌1902 «جی‌. اف‌. مادان‌» و «عبدالله‌ اسوفالی‌» فیلم‌های‌ خارجی‌ وارد هند كردند.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!