هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

ترفند + ارایش  برای عکاسی -هفت ویک

۱۳۹۹/۱۱/۲۲ سپیده ایمانپور
Card image cap

 

ارایش متناسب برای عکس گرفتن 

آرایش های معمولی که ما در طول روز استفاده می کنیم با آرایشی که برای عکاسی و عکس گرفتن نیاز داریم فرق دارد و نداشتن اطلاعات کافی از این شیوه آرایشی میتواند ظاهر ما را بی روح و گاهی بد می شود که در نتیجه می گویند من بد عکسم اما این چنین نیست شما می توانید با چند ترفند عکس های خوبی از خودتان بپیرید و ثبت کنید .در این مقاله تصمیم داریم 12 ترفندارایش  مناسب عکاسی برای مبتدی ها را برای شما یاد اوری کنیم که به رعایت آنها عکس هایی زیبا و یه باد ماندنی بگیرید،با ما همراه باشید.

1-برای نشان دادن همه رنگ ها باید از نور طبیعی استفاده کنید

نور مصنوعی رنگ پوست ، مو و آرایش شما را تغییر می دهد و اگر از آن به درستی استفاده نشود میتواند شما را غیر واقعی و بد  نشان دهد . یشنهاد ما به شما این است که از نور طبیعی برای عکاسی استفاده کنید این نور تمام رنگ های آرایش شما را به زیبایی نمایش داده و دسترسی به آن نیز خیلی راحت است . برای دسترسی نامحدود به نور طبیعی میتوانید در محیط آزاد و یا کنار عکس که نور ملایم دارد  عکاسی کنید . البته این نور باید نرم و ملایم باشد تا باعث درخشش صورت شما شود .

2-از رنگ های جسورانه و جیغ استفاده کنید تا نور آرایش شما را محو نکند

شما میتوانید از رژ لب های جیغ و پررنگ استفاده کنید که در این عکس ها صورت  جلوه بیشتری دارد و دلیل آن هم رژ لب قرمزی است که از آن استفاده می کنید  ، این رژ لب حالتی جوان و زیبا به صورت او داده است و استفاده از ریمل و رژ لب روشن همیشه برای عکاسی کافی نیست و نیاز به رژ لب مناسب هم دارید . از امتحان رنگ های جسورانه نترسید ، این به معنای رژ لب سبز زدن و یا استفاده از سایه قهوه ای تیره نیست تنها کافی است آرایش شما کمی شدید تر از آرایش همیشگی تان باشد . عکاسان به این دلیل از آرایش تیره استفاده می کنند که دوربین معمولا حالتی محو کننده داشته و تاثیر رنگ ها در عکس کم تر می شود .

3-برای عکس های پورتره طبیعی از کرم پودرهای غلیظ و ماسیده اجتناب کنید

کرم پودر غلیظ و ماسیده به راحتی در عکس قابل مشاهده است ، شما نباید روی صورت مدل خود زیاد کرم بزنید تا بافت پوست او خوب به نظر برسد .باید از کرم پودر و کانسیلر حرفه ای استفاده کنید ، این مواد باید به شکلی باشند که روی تمام منافذ را نگیرند ، مدل شما باید طبیعی به نظر بیاید . گاهی یک پوست بیش از اندازه صاف عکس را غیر طبیعی جلوه می دهد و عکاسی شما باید ویژگی های سوژه شما را به خوبی نشان داده و نباید آن را مصنوعی کند . همچنین نباید از کرم پودری استفاده کنید که رنگ صورت شما روشن تر باشد چون تداخلی بین گردن و صورت حالت بدی به عکس شما می دهد .

4-از مژه مصنوعی و یا ریمل و فر مژه برای بزرگ کردن چشم ها استفاده کنید

اکثر عکسهای آرایشی روی چشم و لبها تمرکز میکنند و شما میتوانید با کمک مژه مصنوعی  هر چشمی را زیبا و بزرگ تر نشان بدهید . البته مراقبت نوع مژه ای که استفاده میکنید نیز باشید . به طور مثال ، مژه های پر گاهی چشم ها را سنگین نشان می دهند و در چنین شرایطی بهتر است از مژه های تک استفاده کنید . و یا در صورت استفاده نکردن از مژه مصنوعی حتما از ریمل و فرمژه برای زیبایی عکس هایتان استفاده کنید . 

5-با نشان دادن بافت پوست و کک و مک پورتره ای واقعی بسازید

خیلی از عکاسان حرفه ای سعی می کنند تا لک های مادر زادی و کک و مک ها را در عکس خود ثبت کنند . بافت طبیعی پوست آرایش شما زیبا ترمی کند. شما حتی می توانید از مداد ابرو و خط چشم برای پر رنگ تر کردن این لک ها استفاده کنید تا جذابیت عکس ها بیشتر شود  . ایجاد صورتی صاف و یکدست باعث مصنوعی جلوه دادن حالت چهره ی شما می شود حتی برخی افراد بعد از عکاسی با بعضی از برنامه سعی می کنند این کک و مک ها را از بین ببرند در حالی که اشتباه است و کک ومک های باعث ایجاد حالت طبیعی تر روی چهرهی شما می شود و جذاب تر می کند برخی از کسانی که از این موضوع اطلاع دارند با استفاده از براش های ارایشی سعی در ایجاد کک و مک دارند تا جهره شان جذاب تر باشد . 

6-لباسی را انتخاب کنید که با آرایشی که می کنید  همخوانی داشته باشد

برای اینکه عکس شما خوب بی افتد باید از نزدیک از مدل خود عکاسی کنید . حتی اگر روی لباس او هم زوم نکنید گاهی بخشی از آن در عکس قابل مشاهده می باشد. به این منظور پیشنهاد میکنیم به این لباس دقت کنید . یکی دیگر از ترفندهای  آرایش مناسب عکاسی لباس شما باید ارایشی جسورلنه و غلیظ و یا طبیعی همخوانی داشته باشد . گاهی استفاده از لباسی که از رنگ های زیادی در آن استفاده شده می تواند بافت ها را خراب بکند . همینطور مراقب باشید لباس مدلتان آرایشش را تحت شعاع قرار ندهد.

7-برای جلوگیری از چرب شدن صورت تان میتوانید از پودر استفاده کنید

ژست گرفتن و لباس عوض کردن گاهی باعث عرق کردن صورت  می شود . شاید این عرق زیاد نباشد ولی در عکس مشخص می شود هر چند اندک ولی مشخص و درخشندگی ایجاد می کند به همین دلیل پیشنهاد میکنیم از پودر تثبت استفاده کنید تا این اثر را از بین ببرید و حالتی مات به پوست بدهید . شاید فکر کنید کمی برق عکس را سالم و درخشان نشان بدهد ولی بهتری است از هایلایتر برای اینکار استفاده کنید .

8-برای مخفی کردن حلقه های تیره زیر چشم ازریفلکتور استفاده کنید

خیلی ها حلقه های تیره ای زیر چشم خود دارند که مانند عرق در عکس دیده میشود ، با وجود اینکه مجبور نیستید همه آن را مخفی کنید می توانید با مقدار کافی کانسیلر به شکلی که صورت تان مصنوعی نشود آن را محو کنید .البته یک گزینه بهتر و حرفه ای هم  برای یک  ترفند آرایش مناسب عکاسی استفاده از ریفلکتور است که اگر در زاویه ای مناسب از صورت قرار بگیرید میتواند صورت شما در درخشان کرده و سایه ها را مخفی کنید . ریفلکتورها در رنگ های مختلف طلایی و نقره ای در بازار و سایت ها  وجود دارند . البته میتوانید با استفاده از ورق فویلی هم آن را بسازید .

9-از لوازم آرایش براق استفاده نکنید

لوازم ارایش براق  دوست داشتنی و محبوب هستند ولی به درد عکاسی نمی خورند و در حالت زندگی عادی از ان استفاده کنید ولی عکاسی نه . اگر نور زیادی در اطراف مدلتان وجود داشته باشد ارایش براق شما بیشتر آنها را بازتاب کرده و مدل تان دیگر دیده نمی شود. همینطور پیشنهاد میکنید در استفاده از هایلایتر و رژ لب براق نیز دقت کنید .

10 – در حین عکاسی آرایش را تمدید کنید

صرف نظر از فصلی که در آن عکاسی می کنید آرایش صورت  شما کم کم حالت اولیه خودش را از دست می دهد به همین دلیل بهتر است در حین عکاسی چند بار آن را تمید کنید

Card image cap

 

 

باید به شما بگوییم اگر فقط به این دلیل از دوربین عکاسی فراری هستید که در عکس ها زیبا و جذاب به نظر نمی رسید، این مقاله را دنبال کنید تا به شما بگویم راه حل مشکل شما چیست البته تا الان ترفند های زیادی در اختیارتان گذاشتیم ...

ابتدا، به این فکر کنید که معمولا در چه زمان و چه مکانی مجبور هستید که عکس بگیرید. بیشتر و اغلب نور فلاش دوربین آرایش چهره شما را بیشتر نشان می‌دهد، پس از فلاش دستی استفاده کنید.یک کرم پودر یا پنکیک خوب و مناسب پیدا کید تا قبل از عکس گرفتن کمی زیر چشم ها و روی بینی تان بزنید تا تیرگی های زیر چشم و قرمزی و براقی بینی تان را بگیرد.

وقتی در آتلیه عکس می گیرید، نور فلاش ممکن است شما را رنگ پریده تر نشان دهد ، پس یک کرم پودر و پنکیک خوب اینجا است که به کمک شما می آید. از پنکیک هایی که حاوی دی اکسید تیتانیوم هستند خودداری کنید، چرا که باعث می شوند شما بیش تر رنگ پریده به نظر برسید،‌ از پنکیک هایی استفاده کنید که مایل به صورتی هستند. ( پنکیک هایی که متمایل به رنگ زرد هستند نیز اغلب رنگ طبیعی دارند).

- گلگون کردن گونه ها و چهره شما را زیبا و طبیعی نشان می دهد  اما ممکن است در عکس زیادی چرب و روغنی به نظر برسید. از مرطوب کننده نیز استفاده نکنید. اگر پوستی چرب دارید،( در قسمت بینی یا پیشانی) می توانید قبل از اینکه پنکیک بزنید چربی صورت تان را با لوسیون ضد چربی بگیرید. و می توانید از نیشگون هم استفاده کنید 

- از رنگ های گرم در پودر آرایشی تان استفاده کنید. برخلاف عقیده عموم، رنگ های مات در تصویر دیده نمی شوند و اگر کرم پودر مناسبی نزنید پوست شما گچی و بی حالت خواهد بود.

- اگر یک تاب یا یک نیم تنه به تن دارید، رنگ صورت و گردن و بالاتنه تان را با هم چک کنید تا هماهنگ باشند. استفاده از رنگ های برنزه آسان ترین راه برای یک دست کردن پوست شما است.

- برای فلاش دوربین چهره شما را خراب نکند، از رنگ های بسیار روشن در رژ ها یتان  استفاده نکنید. همچنین رنگ های پرتلالو و زننده را برای سایه چشم تان انتخاب نکنید. هر دو اینها نور را منعکس کرده و باعث می شوند چهره شما در عکس چرب و روغنی به نظر برسد. البته اگر از سایه چشمی که شاد و براق باشد به مقدار کم استفاده کنید در عکس جلوه خاصی خواهد داشت. اما این سایه ها نباید رنگارنگ باشد

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!