هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

ولنتاین و تزئینات مخصوص_هفت ویک43937

۱۴۰۰/۱۱/۲۰ سپیده ایمانپور

داستان ولنتاین چیست؟ با تاریخچه ولنتاین و رسوم آن بیشتر آشنا شوید

 

روز ولنتاین یا روز عشق هر سال در روز ۱۴ فوریه (25 بهمن به تقویم ایران)  جشن گرفته می شود و روزی است که در آن افراد، محبت و علاقه ی خود را به یکدیگر با فرستادن کارت، گل، شکلات، کادو و پیام های عاشقانه نشان می دهند. اما این سنتی است که امروزه مرسوم است؛ جالب است بدانید که ولنتاین از اول هم به این گونه برگزار نمی شد! برای اینکه بدانید تاریخچه ولنتاین چه بوده است به ادامه این مقاله سایت هفت و یک مراجعه کنید.

ولنتاین چه کسی بوده است؟داستان واقعی ولنتاین را در این مقاله سده سوم میلادی، روم باستان فرمانروایی به نام کلاودیوس دوم داشت که معتقد بود جنگجویانش باید مردانی مجرد باشند. براساس همین اعتقاد ازدواج برای سربازان امپراتوری روم ممنوع گشت. قاطعیت فرمانروای بی رحم، جرأت ازدواج را از تمام سربازان سلب کرد. اما در این بین کشیشی با نام والنتاین، مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌ ساخت. هنگامی که این عقدهای پنهانی آشکار شدند، والنتاین دستگیر و به اعدام محکوم شد. در زندان به دختر نابینای یکی از زندانبانان دل بست و هنگامی که رهسپار مراسم اعدام بود، کارتی برای دختر نوشت که با این امضا را داشت: «از طرف والنتاین تو».همانطور که گفته شد، روز ولنتاین، زمان جشن عشق و علاقه و بوسه و محبت و به آغوش کشیدناست. اما خاستگاه این جشن شکلاتی و شیرین، در واقع تیره و تار و خونین است. این روز، روزی است که علاوه بر کشته شدن سینت ولنتاین در آن توسط رومی ها، در دو سال متفاوت از قرن ۳ میلادی نیز دو مرد دیگر به همین نام اعدام شدند.

روز ولنتاین، که همچنین با نام روز عشق یا روز عشاق نیز شناخته می‌شود، در فرهنگ مسیحی سده‌های میانه و سپس فرهنگ مدرن غربی روز ابراز عشق است که به صورت سالانه برگزار می‌شود. این مناسبت هر سال در روز ۱۴ فوریه برگزار می‌شود.

کادو های ولنتابن 

در روز ولنتاین معمولا خرس و شکلات به هم کادو میدهند که از رنگ های قرمز در آن استفاده شده باشد.نمونه کادو های ولنتاین را در زیر مشاهده میکنید.همچنین شما می توانید در روز ولنتاین باکس کامل لوازم آرایشی با مناسب ترین قیمت هدیه دهید که در کنار آن تعداد زیادی شکلات و خرس کوچک بپذارید و عشقتان را خوشحال کنید.

والنتاین اولین موردی نبود که با رشد همه گیر و خارق العاده خود در مدت زمانی نه طولانی، به امری آشنا در جامعه ایرانی ما بدل گشت و قطعا آخرین نیز نخواهد بود.

این روزها بسیاری از مردم چه کودک و چه بزرگ، حتی اگر تلفظ صحیح والنتاین را ندانند ولی آشنایی حداقلی با آیین و رسوم این روز به خصوص دارند و گاهاً شمه ای از تاریخچه اش را شنیده اند. تاریخچه ای که عدم وضوح کامل آن در پس پرده افسانه هایی چند پنهان گشته است.

علاوه بر ایالات متحده، روز ولنتاین در کانادا، مکزیک، انگلستان، فرانسه و استرالیا نیز جشن گرفته می‌شود. در بریتانیای کبیر، روز ولنتاین تقریباً در قرن هفدهم با استقبال گسترده مردم روبرو شد. تا اواسط قرن هجدهم، ابراز علاقه از طریق یادداشت‌های دست‌نویس برای دوستان و عشاق، در همه طبقات اجتماعی بسیار رایج و معمول بود؛ اما در سال 1900 به دلیل پیشرفت در فناوری چاپ، کارت‌های چاپ‌شده جایگزین کارت‌های دست‌نویس شدند این جشن همچنان به انواع مختلف ادامه دارد. خیلی ها پول های آنچنانی خرج می کنند و برای عشق خود جواهرات و اکسسوری های گران قیمت و گل می خرند. بقیه نیز خودشان را مهمان می کنند و تنهایی غذا می خورند و به خودشان شکلات هدیه می دهند. تعداد اندکی هم این روز را به شیوه ی رومی های باستان جشن می گیرند.

سپندار مذگان

خب یک روز هم در ایران باستان وجود داشت که روز عشق خوانده می شوده و در این روز هم بین عشاق جشن گرفته می شده . در ایران باستان به دلیل شادی مردم و دلایل مختلف هر ماه نامی داشت و همچتین هر روز هم دارای نام مخصوصی بود و وقتی نام ماه با روز یکسان می شد ان روز را جشن می گرفتند و البته این روز ها دلایل دیگری هم داشتند . مثلا روز ۶ مهر نام داشت و در ماه مهر به عنوان مهرگان یاد شده و جشن می گرفتند روز ۵ هم سپندار می نامیدند که با اسم ماه اسفتد یکی بوده و این روز را جشن می گرفتند البته دلیل دیگر این امر به این دلیل بوده که روز زمین نام داشته و زمین با عشق و محبت خودش را در اختیار انسان ها قرار داده و سر تا سر جهان گسترده شده است پس این روز را به افتخار زمین روز عشق نامیده . و در این روز همسران خانم های خود را بر تخت مادشاهی می نشاند و به این ها هدیه می دادند و شادی می کردند .

 

شاید برای شما هم سوال باشد که به چه دلیلی سپندار مذگان را روز ۲۹ بهمن جشن می گیرند ؟ به دلیل که در زمان باستان هر ماه ۳۰ روز داشته و سپندار روز ۵ اسفند بوده ولی اکنون که ماه ها ۳۱ روز شده سپندار مذگان ۲۹ بهمن ماه است

چرا خرس؟! 

به دلیل نرمی و لطافت خرس ها دختر خانم ها عاشق خرس هستند و دوست دارند به ان تکیه بدهند و گاها به موقع خواب ان را بغل کنند و همچنین عروسک های تدی در سایز و رنگ های مختلف وجود داشته و به خاطر هدیه دادن دارای جنس های فوق العاده بوده و به سختی خراب می شوند . از دلایل دیگر می توان به گوش شنوا داشتنه این عروسک ها اشاره کرد .

 

گاها هر فردی نیاز دارد که بنشیند و حرف بزند و تنها نباشد و در این مواقع بهترین گزینه خرس است .

 

سوال بعدی می تواند این باشد که جگونه خانه خود را برای ولنتاین حاضر و اماده کنیم می توانید برای این منظور به عکس های بعدی مراجعه کنید تا ایده هایی بگیرید 

 

قیمت مشخصات و خرید 

 

شما می توانید برای خرید کادو و وسایل تزئین به سایت هفت و یک مراجعه کنید . 

Card image cap
Card image cap
Card image cap
Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!