هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

دلیل هدیه دادن خرس در ولنتاین_هفت ویک3

۱۳۹۹/۱۱/۱۶ سپیده ایمانپور

آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که ولنتاین از کجا آمده اصلا برای چه جشن گرفته می شود ؟ ، ریشه و یا معنای اصلی آن چیست؟ شاید تنها تعریف شما از ولنتاین، روز عشق و هدیه ها که بیشتر ان هاخر است باشد اما علت به وجود آمدن روز ولنتاین به  زمان و سلسله  ساسانیان برمی‌گردد. روز ولنتاین در هر 14 فوریه (26 بهمن ماه ) اتفاق می‌افتد. ولنتاین یک جشنواره سالانه برای تجلیل از عشق، دوستی و محبت ها  است. همه ساله در 14 فوریه، مردم این روز را با ارسال پیام‌های عاشقانه و محبت‌آمیز به خانواده و دوستان خود و عشق ها و معشوقه های خود  جشن می‌گیرند.

زوج‌ها به مناسبت این روز کارت تبریک ، گل و هدیه و خرس ( در ادامه دلیل هدیه خرس و عروسک های خرسی را خواهیم گفت ) می‌گیرند و برای بیان عشق خود به یکدیگر، زمان ویژه‌ای را در کنار هم می‌گذرانند  و روز ولنتاین را جشن هایی به شیوه ی خود می‌گیرند . البته این روز فقط مخصوص عشاق نیست و هرکس در این روز می‌تواند برای عزیزان و کسانی که دوست دارد  خود هدیه بگیرد و عشق و علاقه خود را به آن‌ها ابراز کند.

در کل  ایالات متحده و سایر نقاط جهان به مناسبت روز ولنتاین میان افرادی که یکدیگر را دوست می دارند ، هدایایی از قبیل شکلات، گل، عروسک و یا کارت تبریک بین هم  رد و بدل می‌شود که تمام این کارها به نام سِنت ولنتاین انجام می‌گیرد. روز ولنتاین به نام سِنت ولنتاین، کشیش کاتولیک که در قرن سوم در کشور رم زندگی می‌کرد نام ‌گذاری شده است. داستان‌های زیادی درباره این کشیش هست و با گذشت زمان این داستان‌ ها به قصه ها ی که امروز می‌شناسیم و هر ساله از آن یاد می‌کنیم تبدیل گشته  است. اگرچه این روز و رسومات آن یک آیین خارجی است، اما ایرانی‌ها هم هر ساله آن را جشن می‌گیرند. البته در تقویم ایران نیز یک روز خاص را مانند روز ولنتاین به عنوان روز عشق جشن می‌گیرند که سپندارمذگان نامیده می‌شود و این ایین از دوران هخامنش یعنی کوروش کبیر به یاد مانده است .

پیشینه تاریخی روز ولنتاین

روز ولنتاین یا عید مقدس ولنتاین همه ساله در روز 14 فوریه جشن گرفته می‌شود. ماه فوریه در تاریخ مسیح ها  ماه عشق محسوب می‌شود که با جشن‌های این روز همراه است. این روز عشق به عنوان جشن مسیحی ها ی غربی و با ادای احترام به کشیش مقدس سن والنتینوس، در بسیاری از مناطق دنیا  به عنوان یک جشن مهم فرهنگی، مذهبی و تجاری از عشق و بزرگداشت  ان کشیش شناخته می‌شود.

تاریخ ولنتاین

اما این قدیس و کشیش مرموز کیست و این سنت‌ها از کجا آمده‌اند؟ ولنتاین از زمان‌های قدیم و از آیین باستانی روم لوپرکالیا که در اول سال جدید به استقبال بهار می‌رفتند اغاز شد. اما آیین و رسومات برگزاری این جشن به تدریج تغییر پیدا کرد و به شکل امروزی که همه ما با آن آشنا هستیم تبدیل و تغییر گشت . 

Card image cap

افسانه سن والنتینوس

تاریخچه روز ولنتاین و داستان پدر مقدس آن بسیار پر رمز و سر است. ما می‌دانیم که ماه فوریه مدت طولانی است که به عنوان یک ماه عاشقانه جشن گرفته می‌شود و همانطور که می‌دانید شامل آثاری از سنت مسیحی و روم باستان است. اما سِنت ولنتاین چه کسی بودد؟ و چگونه با این آیین باستانی ارتباط پیدا کرد؟

کلیسای کاتولیک حداقل سه قدیس مختلف به نام ولنتاین یا ولنتاینوس را می‌شناسد که همگی ان ها  به شهادت رسیده‌اند. به همین دلیل افسانه‌های مختلفی درباره ولنتاین وجود دارد. یک افسانه می گویند که او کشیشی بود که در قرن سوم در رم خدمت می‌کرد . هنگامی که امپراتور کلودیوس دوم به این نتیجه رسید که مردان مجرد ، سربازان وظیفه شناس تر نسبت به مردان متاهل هستند ، ازدواج را برای مردان جوان و مجرد به عنوان ممنوعه اعلام کرد . 

ولنتاین از این فرمان ناعادلانه بسیار ناراحت و حیران  شد و با کلودیوس مخالفت کرد؛ اما امپراتور از فرمان خود بازنگشت و ولنتاین از آن پس به طور پنهانی مراسم ازدواج زوج ‌های جوانی که به یکدیگر علاقه داشتتند را برگزار می‌کرد و آن‌ها را به عقد هم در می‌آورد . زمانی که پادشاه  کلودیوس متوجه اینداستان  شد، او را مدتی به زندان انداخت و سپس دستور اعدام وی را صادر کرد .

داستان‌های دیگر حاکی از ایت  است که ولنتاین ممکن است به دلیل تلاش در جهت کمک به مسیحیان برای فرار از زندان‌ های نمور و بد بوی رومی که اغلب زندانیان در آنجا مورد ضرب و شتم و شکنجه های زیادی  قرار می‌گرفتند به قتل رسیده باشد. افسانه‌ای دیگر نیز می‌گوید زمانی که او در زندان محبوس بود، عاشق دختر زندان ‌بان خود گشت  و‌ در روز 14 فوریه به اعدام محکوم شد. در برخی افسانه‌ها گفته می‌شود که او پیش از مرگ خود برای معشقوش یعنی همان دختر زندان باک  نامه‌ای نوشته بود و در زیر آن نوشته بود: «از طرف ولنتاین تو »؛ عبارتی که امروزه هنوز هم از سوی عشاق مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگرچه حقیقت افسانه‌های ولنتاین مبهم و گنگ است، اما همه داستان‎ ها بر جذابیت او به عنوان چهره‌ای دلسوز، قهرمانانه و از همه مهم‌تر «عاشقانه وی » تأکید می‌کنند. تا قرون وسطی، شاید به دلیل این شهرت، او به یکی از محبوب و پرطرفدار ‌ترین کشیش‌های انگلیس و فرانسه تبدیل شد . 

برخی معتقدند روز ولنتاین در اواسط فوریه برای گرامیداشت سالگرد درگذشت ولنتاین جشن و می گیرند  که احتمالاً حدود سال 270 میلادی رخ داده است. اما برخی دیگر می گویند که کلیسای مسیحی ممکن است تصمیم داشته باشد که روز عید ولنتاین را در اواسط فوریه برای تلاش در جهت «مسیحی ساختن» جشن لوپرکالیا قرار دهند. لوپرکالیا که در 15 فوریه جشن گرفته می‌شد، یک جشنواره باروری بود و به «فاونوس»، خدای رومی کشاورزی و همچنین به وجود اوردگان رومی، رومولوس و رموس اختصاص می‌یافت.

تاریخچه ولنتاین 

برای شروع این جشنواره، اعضای لوپرس، به دستور کاهنان رومی در غار مقدس جمع گشتند . آن‌ها اعتقاد داشتند که نوزادان رومولوس و رموس، بنیانگذاران رم در آن غار توسط یک گرگ ماده یا لوپا نژادی از گرگ  بزرگ شدند.

کاهنان در این جشن، یک بز را به منظور باروری و یک سگ را برای تطهیر و پاکسازی و همچنین حاصلخیزی قربانی می کنند . پس از آن پوست حیوانات را‌ جدا کرده و آن را به خون قربانی آغشته کرده و به خیابان‌‌ها می‌بردند و زنان را با آن پوست‌ها به آرامی شلاق زده و آن‌ها را به دور  مزارع کشاورزی نیز می‌گرداندند. زنان رومی نیز بدون ترس از این کارها استقبال می‌کردند؛ زیرا اعتقاد داشتند این پوست ‌ها در سال آینده آن‌ها را بارورتر و توانا تر  می‌سازند. براساس افسانه‌های دیگر نیز تمام زنان جوان شهر در اواخر روز،  نام خود را در یک گلدان بزرگ می نوشتند و مردان مجرد شهر نیز هرکدام یک اسم را انتخاب می‌کردند و با زنی که نامش را از گلدان درآورده بودند در آن سال جفت می‌شدند . این مراسمات و مسابقات در نهایت با ازدواج این اشخاص پایان می بافت .

چرا خرس ؟

این که ما بین این همه کادو ها و هدایا چرا روز ولنتاین خرس کادو می دهند رسمی عجیب و سوال بر انگیز است  که در بین افراد می چرخد و هر کس دلیلی برای آن بیان می کند . دلایلی که تا کنون شنیده شده و شاید قانع کننده است این موارد هستند : 

 لطافت و نرمی خرس ها

شاید یکی از دلایلی که بسیاری از افراد نماد عشق را در خرس ها می بینند به دلیل جنس ساخت آن عروسک ها می باشد. زیرا بیشتر این عروسک های مخصاص ولنتاین  از جنس های پشمی ، پنبه ای، پولیشی و نرم و با لطافت ساخته شده اند به همین دلیل بیشتر افراد خصوصا دختر خانم ها از تکیه  دادن بر روی آن ها و یا لمس کردن آن ها بسیار لذت می برند .برخی از افراد با نرمی و لطافت آن ها به آرامش های خاصی  می رسند از این رو دوست دارند هرساله در روز عشق این هدیه  را دریافت کنند. جنس رویی بدن خرس ها پوشیده شده از پولیش های بسیار نرم و لطیف و زیبا است و درون آن ها با استفاده از پنبه های باکیفیت پر شده است . به همین دلیل خرس ها طرف داران زیادی دارند .

 خرس های تدی نمادی از عشق

بسیاری از افراد معتقد هستند که خرس های تدی با خود مهر ، محبت و علاقه مندی و عشق خاصی را به همراه می آورند شاید یکی از دلایلی که چرا روز ولنتاین خرس کادو میدن نیز  همین موضوع باشد. از این رو بیشتر عاشق ها برای معشوقه ی خود، خرس های بزرگ و بلندی  را خریداری می کنند تا علاوه بر اینکه مهر ، محبت و علاقه ی خود را به مخاطب خاص خود نشان دهند همیشه در دید معشوق  خود نیز باشند. علاوه بر این در بسیاری  از کشور ها  دخرس ها را نمادی از عشق محسوب می کنند. این خرس ها به دلیل طراحی های خاص و دلنشین خود ،هر نظری را به سمت خود جلب می کنند  البته این نوع از خرس ها بیشتر مورد توجه دختر خانم های با سلیقه هست . پس اگر می خواهید نظر مخاطب خاصی را به سمت خود جلب نمایید از این هدیه روز ولنتاین بی نصیب نمانید. شما بدون هیچ نظری به بازگشت به خرس خود مهربانی و محبت خواهید کرد  ،این به معنای عشق واقعی می باشد که با دریافت این هدیه افراد کم کم آن را آموزش خواهند دید.

شنوا بودن خرس های تدی

یکی دیگر از موضوع ها این است که  خرس ها، گوش های شنوای بسیار خوبی برای افراد می باشند. بسیاری از اشخاص در زمان هایی به افرادی احتیاج دارند که درد دل های آنان را به گوش جان بسپرند . اما امروزه به دلیل مشغله های فراوان و یا سرد شدن افراد از هم  شاید کمتر کسی را برای درد و دل کردن پیدا شود که از درد و دل فرد سو استفاده نکند حال خبر خوش برای شما این است که خرس های روز ولنتاین بهترین گوش های شنوای درد و دل های شما خواهند بود . شما می توانید ساعت ها با این خرس ها   حرف بزنید بی آنکه مواخذه شوید پس یکی از بهترین دلایل برای سوال چرا روز ولنتاین خرس کادو میدن را اکنون فهمیده اید.

ماندگاری بالای خرس های روز ولنتاین

پاسخ بعدی به سوال چرا روز ولنتاین خرس کادو میدن این می باشد که عمر خرس های روز ولنتاین به دلیل کیفیت و جنس شان دارای عمر  طولانی می باشد . شما می توانید تا هر زمانی که دوست داشته باشید از آنها نگهداری کرده و در زمانی که دیگر به آن احتیاجی نداشته باشید ،آن را به فرد دیگری هدیه بدهید. این خرس ها بسیار کم آسیب خواهند دید مگر به وسیله ابزار های تیز و برنده  ، که در آن صورت پاره و نابود خواهند شد. شما می توانید این خرس ها را به انواع گوناگون در بازار و سایت ها  خریداری نمایید .

شاید یکی دیگر از دلایلی  که چرا روز ولنتاین خرس کادو میدن , اندازه های این خرس ها باشد. اندازه های متفاوت این خرس ها در بازار توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند  خرس های بزرگ دارای قیمت های بسیار بالایی نیز می باشند. اما برخی از خرس ها می باشند که اندازه های بسیار کوچک به اندازه ی جا کلیدی و جیبی هستند. این خرس ها در اندازه های متوسط نیز در بازار ها عرضه می شوند  که بسیار قابل توجه هم بوده اند.

بسیاری از این خرس ها در باکس های هدیه در کنار گل ها و شکلات ها تزیین می شوند و به عنوان باکس اماده وجود دارند . کادوهای روز ولنتاین بسیار زیاد و متنوع می باشند اما یکی از بهترین و ماندگارترین آنها خرس ها می باشند. شما هر زمان به آن خرس ها نگاهی بیاندازید ، خاطرات روزهای عاشقی خود را گویی دوباره ورق زده اید و یاد اوری شده است  . 

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!