هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

جایزه گرمی چیست؟_هفت ویک22946

۱۴۰۰/۶/۱۳ سپیده ایمانپور

جایزه گرمی (Grammy Awards) که با نام دیگر جایزه گرامافون هم معروف  دارد توسط آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط  طراحی شده است . گرمی یک تندیس از جنس طلا با پیکر گرامافون می‌باشد که این تندیس دست ساز توسط بیلینگز آرت ورکز آماده شده است. 

مراسم اهدای جوایز گرمی از سال ۱۹۵۸ میلادی آغاز شده است . بهای جایزه‌ی گرمی چون جایزه اسکار در صنعت فیلم، جایزه امی در تلویزون و جایزه تونی در تئاتر می‌ یاشند. همچنین در بین سه مراسم بزرگ موسیقی تمام جهان حکم بزرگ ترین مراسم را دارد.

دسته بندی جوایز مراسم گرمی

 

جایزهٔ اسطوره: به هنرمند زنده‌ای که دارای تأثیر و نفوذ قابل توجه بر صنعت موسیقی باشد اهدا می‌شود.

یک عمر دستاورد هنری: به هنرمندی که در طول عمر هنری خود، دستاوردهای قابل توجهی داشته‌است.

جایزهٔ امنا

جایزه تالار مشاهیر گرمی

مراسم جایزه گرمی دارای چهار جایزه اصلی است که عبارت اند از: 

این جایزه به خواننده و تهیه‌ کننده یک آلبوم موسیقی تعلق می گیرد.جایزه گرمی برای محبوب ترین آلبوم سال از سال ۱۹۵۹ شروع شده است ، که توسط آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط ایالات متحده آمریکا، بخاطر افتخار دستاورد های هنری، مهارت‌های فنی و به‌طور کلی، برتری در صنعت ضبط بدون توجه به فروش آلبوم یا موقعیت و رتبه آن به یک آلبوم اهدا می‌شود. این جایزه در ابتدا تنها به هنرمند اصلی تعلق میگرفته است اما حالا این جایزه به هنرمند اصلی، هنرمند همراه، تهیه‌کننده ، میکسر و سایر اعضا هدیه می‌شود. 

این مجشن و برنامه به وسیله آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط ایالات متحده ، و به مباهات دستاوردهای هنری، مهارت های فنی و برتری در صنعت موسیقی، بدون توجه به فروش یا موقعیت در جدول تقدیم می‌شود. جایزه گرمی برای ضبط سال یکی از چهار جایزهٔ با برترین اعتبار می‌باشد.

 

• جایزه‌ی ‌گرمی ترانه‌ی محبوب منتخب سال

 

این جایزه به بهترین ترانه‌سرا و آهنگ‌ساز یک آهنگ که توسط راهبران مراسم گرمی انتخاب شده است اهدا می‌شود.

 

اهدا جایزه گرمی برای بهترین ترانه سال از سال ۱۹۵۹ آغاز شد. این جایزه به وسیله‌ی آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط ایالات متحده آمریکا به دلیل شایستگی دستاوردهای هنری، مهارت‌های فنی و در نتیجه برتری در صنعت ضبط بدون در نظر گرفتن فروش آلبوم یا موقعیت و رتبه آن به یک قطعه موسیقی‌ اهدا می‌شود.

 

این جایزه در سال ۲۰۰۹ از آن کلدپلی شد و در سال ۲۰۱۰ به بیانسه، در سال ۲۰۱۱ به لیدی آنتبلوم، در سال ۲۰۱۲ به ادل، در سال ۲۰۱۶ به اد شیرن و در سال ۲۰۲۰ بیلی آیلیش هدیه شده است.

 

• جایزه‌ گرمی بهترین هنرمند جدید

 

این جایزه به هنرمند شاخصی که برای اولین بار در عرصه موسیقی به صورت رسمی اثری از خود منتشر کرده است تعلق می‌گیرد. جایزه گرمی برای برترین هنرمند جدید از سال ۱۹۵۹ به میان آمده است. اما این جایزه در سال ۱۹۶۷ به کسی تقدیم نشد.

 

در سال ۲۰۰۷ این جایزه به کری آندروود، در سال ۲۰۰۸ به امی واینهاوس، در سال ۲۰۰۹ به ادل، در سال ۲۰۱۰ به زک براون باند، در سال ۲۰۱۱ به اسپرانسا اسپالدینگ و در سال ۲۰۱۲ به بون ایور تعلق گرفته است. در سال ۲۰۱۶ مگان ترینور این جایزه را از آن خود کرد و در سال ۲۰۲۰ به بیلی آیلیش تعلق گرفت.

جایزه اسطوره مراسم گرمی

 

این جایزه به هنرمند زنده‌ای که دارای محبوبیت ویژه بر صنعت موسیقی باشد تقدیم می‌شود. جایزهٔ اسطورهٔ گرمی یا Grammy Legend Award برای اولین بار در سال ۱۹۹۰ به اندرو لوید وبر، لیزا مینلی، اسموکی رابینسون و ویلی نلسون تعلق گرفت. در سال ۱۹۹۱ آرتا فرانکلین، بیلی جوئل، جانی کش و کوئینسی جونز صاحب این جایزه شدند. در سال ۱۹۹۲ باربارا استرایسند، در سال ۱۹۹۳ مایکل جکسون، در سال ۱۹۹۴ به کورتیس مایفیلد،در سال ۱۹۹۸ به لوچیانو پاواروتی، در سال ۱۹۹۹ التون جان، در سال ۲۰۰۳ نیز گروه بی جیز این جایزه را به نام خود کردند.

 

 

 

• جایزه یک عمر دستاورد هنری مراسم گرمی

 

این جایزه به هنرمندی که در طول عمر هنری خود، اثار محبوبی داشته‌است تعلق میگیرد. این جایزه برای اولین بار در سال ۱۹۹۰ به اندرو لوید وبر، لیزا مینلی، اسموکی رابینسون و ویلی نلسون تعلق گرفت. در سال ۱۹۹۱ آرتا فرانکلین، بیلی جوئل، جانی کش و کوئینسی جونز صاحب این جایزه شدند. در سال ۱۹۹۲ باربارا استرایسند، در سال ۱۹۹۳ مایکل جکسون، در سال ۱۹۹۴ به کورتیس مایفیلد، در سال ۱۹۹۸ به لوچیانو پاواروتی، در سال ۱۹۹۹ التون جان، در سال ۲۰۰۳ نیز گروه بی جیز این جایزه را به نام خود کردند.

 

 

 

• جایزه امنا مراسم گرمی

 

جایزه امنا یا Trustees Awar مراسم گرمی که یک بار به استیو جابز به دلیل نوآوری و پشتکار او در تولید محصولات و فناوری‌هایی که راه استفاده از موسیقی، تلوزیون، فیلم‌ها و کتاب‌ها را تغییر داده اهدا شده است.

 

 

 

• جایزه تالار مشاهیر گرمی

 

اهدای جایزه تالار مشاهیر گرمی یا Grammy Hall of Fame Award از سال ۱۹۷۳ آغاز شد. این جایزه به آلبوم‌ها و تک‌آهنگ‌هایی که دارای اهمیت تاریخی یا کیفی هستند هدیه داده می‌شود. برای ثبت آثار در این تالار حداقل باید ۲۵ سال از انتشار رسمی اثر گذشته باشد. این جایزه به آلبوم‌ها و تک‌آهنگ‌ها در تمام سبک‌های موسیقی داده می‌شود.همچنین تا سال ۲۰۱۰ حدود ۸۵۰ آلبوم و تک‌آهنگ، این جایزه را دریافت کردند.

 

 

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!