هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

آموزش دسر انار سه لایه ویژه شب یلدا

۱۳۹۸/۹/۳۰ زهرا یزدانی

مواد لازم:

پودر ژله انار 3 بسته (100 گرمی)
آب جوش 1 و 3/4 پیمانه
آب انار 1 و 3/4 پیمانه
پنیر خامه ای 350 گرم
خامه پر چرب 2 پیمانه
وانیل 1 قاشق چایخوری
پودر قند 2 پیمانه
انار دان شده 1 پیمانه (+برای تزیین)

Card image cap

دسر انار سه لایه واقعاً فوق العاده است به خصوص برای شب یلدا. هیچ نیازی به پخت ندارد اما کمی وقت گیر است و بهتر است آن را از روز قبل آماده کنید چون باید در چند مرحله در یخچال بماند. این دسر انار سه لایه ترکیبی از طعم های ترش و شیرین و بافت های خامه ای و ژله ای است. پس هر چیزی که از یک دسر انتظارش را دارید در آن هست.

لایه اول دسر انار ژله ای است که در تهیه آن به جای آب سرد از آب انار طبیعی استفاده شده است. گرفتن آب انار در خانه هم کار چندان دشواری نیست و میتوانید خودتان آن را به راحتی انجام دهید. لایه دوم موس انار است که از ترکیب یک مخلوط خامه ای با ژله انار نیم بسته و دانه های انار تازه تهیه میشود. در آخر هم یک لایه شیرین خامه ای فوق العاده خوشمزه ته ظرف دسر منتظر است که شما و مهمان های شب یلدا تان را سورپزایز کند! قطعاً با دسر انار سه لایه سفره یلدا ی شما بی نظیر خواهد شد.
طرز تهیه دسر انار سه لایه:ابتدا 9 لیوان یا کاسه یا هر ظرفی که برای دسر سه لایه مد نظر دارید را آماده کنید و روی یک سینی بزرگ که در یخچال تان جا میشود بچینید تا در مراحل بعدی کار شما آسان تر شود.
حال ژله لازم برای لایه دوم را آماده کنید. یک بسته از ژله ها را در 3/4 پیمانه آب جوش بریزید و خوب هم بزنید تا ژلاتین به خوبی در آن حل شود. سپس 3/4 پیمانه آب انار سرد به آن اضافه و با آن مخلوط کنید. ژله را در یخچال قرار دهید تا نیم بسته شود (کامل بسته نشود). باید ژله شما حالت تکه تکه و نیمه مایع داشته باشد. هر 5 دقیقه یک بار آن را هم بزنید تا به غلظت دلخواه برسد. سپس آن را از یخچال خارج کنید تا در مدتی که مرحله بعدی را انجام میدهید ژله به دمای اتاق برسد.
پنیر خامه ای را با سرعت زیاد همزن بزنید تا هوا به آن نفوذ کند و سبک شود. به طور جدا گانه، خامه پر چرب، پودر قند و وانیل را در کاسه بزرگی بریزید و با سرعت بالای همزن برقی بزنید تا فرم بگیرد و وقتی سری همزن را خارج میکنید خامه به حالت نوک تیز از آن آویزان باشد. سپس پنیرخامه ای زده شده را به آن اضافه کنید و هم بزنید.
مخلوط خامه مرحله قبل را نصف کنید. نیمی از آن را با استفاده از قیف یا با قاشق داخل ظرف های دسر بریزید و سطحش را صاف کنید.

Card image cap

نیم دیگر را با ژله نیم بسته مخلوط کنید تا صورتی رنگ شود. برای این کار هم از سرعت بالای همزن استفاده کنید. سپس 1 پیمانه دانه انار را به آن اضافه کنید و با قاشق هم بزنید. موس انار آماده شده را به عنوان لایه دوم به صورت یکنواخت در ظرف دسر بریزید.حال ظرف ها را با سینی به یخچال منتقل کنید و بگذارید 1 ساعت بمانند تا موس خودش را بگیرد.

بعد از یک ساعت، لایه آخر دسر انار سه لایه را آماده کنید. این لایه در واقع یک ژله غلیظ است. 170 گرم از پودر ژله (1 و 2/3 بسته) را در 1 پیمانه آب جوش حل کنید. سپس 1 پیمانه آب انار سرد را با آن مخلوط کنید. بگذارید ژله کاملاً خنک شود و به دمای اتاق برسد.
ژله مایع خنک شده را روی ظرف های دسر اضافه کنید و دوباره سینی را در یخچال بگذارید. حداقل چند ساعت صبر کنید تا ژله لایه سوم کاملاً بسته شود (بهتر است برای اطمینان آن را از شب تا صبح در یخچال قرار دهید).میتوانید روی دسر سه لایه را با دانه های انار تزیین کنید. پیشاپیش یلدا مبارک!

این دسر سه لایه انار را میتوانید به شکل های زیبایی تزئین کنید و برای پذیرایی از مهمانان آماده کنید.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!