هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

علائم جنین پسر _هفت ویک

۱۴۰۱/۱۰/۱۶ سپیده ایمانپور

معمولا برای تعیین جنسیت مطمئن با روش‌های پزشکی باید چندین ماه پس از بارداری منتظر بمانید؛ اما در حقیقت از همان لحظه لقاح، جنسیت جنین مشخص است.

ژن‌های کودک تعیین‌کننده جنسیت بارداری دختر و پسر هستند. همه تخمک‌ها کروموزوم x را دارند، در حالی که اسپرم‌ها می‌توانند به دو صورت x و Y باشند.

اگر تخمک توسط یک اسپرم حامل کروموزوم X بارور شود، جنین دختر است. در صورتی که اسپرم حامل کروموزوم Y باشد، جنین پسر است.

در ابتدا همه جنین‌ها صرف نظر از جنسیتی که دارند، شبیه به یکدیگرند، به همین جهت قابل تشخیص برای تعیین جنسیت نیست. در هفته پنجم بارداری جنین ساختار یا برآمدگی تناسلی خواهد داشت. تا هفته هفتم اندام‌های جنسی توسعه پیدا می‌کند.

طی پنج هفته آینده جنین شروع به تولید هورمون‌هایی می‌کند که رشد اندام‌های جنسی تحریک می‌شود. در این مواقع بارداری دختر و پسر مشخص می‌شود.

 

 

اما می توان حدسیاتی قبل از هفته پنجم زده بشود 

 

پسر

یکی از علائم بارداری برای پسر بودن در افسانه‌های قدیم، میزان تهوع صبحگاهی‌ست. تقریبا می‌توان گفت از هفته‌ هشتم به بعد شما در صبح حالت تهوع را تجربه خواهید کرد. برخی در گذشته بر این باور بودند که اگر زن باردار تهوع صبحگاهی شدیدی نداشته باشد و به‌راحتی این دوران را سپری کند، علائم زن باردار برای پسرشدن را دارد.

حقیقت این است که تهوع صبحگاهی می‌تواند در زنان مختلف و بارداری‌ها متفاوت باشد و نمی‌توان به‌عنوان علائم بارداری پسر به آن نگاه کرد. با این حال یک مطالعه منتشرشده در The Lancet نشان می‌دهد زنانی که در دوران بارداری تهوع شدید صبحگاهی دارند، احتمال بیشتری می‌رود که دختر داشته باشند اما این تحقیق هم در مورد علائم بارداری پسر به اثبات نرسیده است.

علائم بارداری پسر در هفته نهم

یکی از رایج‌ترین افسانه‌ها در مورد علائم زن باردار برای پسردار شدن حول محور ضربان قلب کودک می‌چرخد. در اواخر هفته نهم یا هفته دهم، قلب جنین به‌صورت کامل تشکیل می‌شود و ضربانی در حدود دو برابر یک فرد بزرگسال را اختیار می‌کند. برخی می‌گویند اگر ضربان جنین در دقیقه کمتر از ۱۴۰ باشد، مادر علائم بارداری پسر را دارد. ضربان قلب بالاتر از ۱۴۰، گواه دختردار شدن را می‌دهد.

تحقیقات پزشکی، نظریه تعیین علائم بارداری پسر از روی ضربان قلب را رد کرده است. یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ روی نزدیک به ۱۰ هزار بارداری نشان می‌دهد، ضربان قلب پایه‌ای دختران به‌میزان بسیار کمی از ضربان قلب پسران بیشتر است اما این تفاوت آن‌قدر جزئی‌ست که نمی‌توان به‌عنوان علائم بارداری پسر یا دختر مد نظر قرار داد.

حقیقت این است که ضربان قلب طبیعی جنین بین ۱۲۰ تا ۱۶۰ ضربه در دقیقه در نوسان است. اگر ضربان قلب کودک خود را در فواصل زمانی تصادفی اندازه‌گیری کنید، به احتمال زیاد هر بار خوانش متفاوتی خواهید داشت.

Card image cap

یکی از باورهایی که برای علائم بارداری برای بچه پسر وجود دارد، این است که مادر هوس خوردن غذاهای ترش و شور می‌کند. برای مثال عاشق چیپس و پفک می‌شود و از خوردن ترشیجات به‌طرز فاحشی لذت می‌برد و حتی گفته شده است در برخی مواقع آن‌قدر این ویار شدت می‌گیرد که زن دارای علائم بارداری پسر قادر است یک شیشه آب‌غوره یا آب‌لیمو را به‌راحتی یک لیوان شربت گوارا سر بکشد.

البته در حقیقت، هیچ مطالعه قاطعانه‌ای روی ارتباط هوس غذایی با علائم بارداری پسر صورت نگرفته است. این هوس‌ها احتمالا بیشتر به تغییر نیازهای غذایی زنان باردار مربوط می‌شود تا علائم بارداری پسر.

روش علمی تشخیص جنسیت در هفته ۱۱

آمنیوسنتز یا نمونه‌برداری از پرزهای کوریونی (CVS) دقیق‌ترین روش‌هایی‌ست که با آن می‌توان جنسیت جنین را تعیین کرد. در بین هفته‌های دهم تا هجدهم شما قادر هستید این آزمایش‌ها را انجام دهید و خود را از جستجو درباره علائم بارداری پسر آسوده سازید.

این آزمایش‌ها مشابه آزمایش خون DNA سلول آزاد هستند، اما تهاجمی‌تر عمل می‌کنند. اگر تنها چیزی که می‌خواهید بدانید جنسیت کودکتان است، از این آزمایش صرف نظر کنید؛ چرا که خطر سقط جنین را به همراه دارد. این آزمایش‌ها معمولا فقط برای زنان مسن یا زوج‌هایی با سابقه خانوادگی بیماری‌های ژنتیکی خاص توصیه می‌شوند.

علائم بارداری پسر در ماه چهارم

نشانه‌های بارداری از ماه چهارم در ظاهر یک زن آبستن پدیدار می‌شود. شکم و سینه‌ها بزرگ‌ می‌شوند و پنهان‌کردن آن از نظر دیگران کاری سخت و در برخی مواقع نشدنی‌ست.

در این زمان است که افراد پسر دوست به دنبال علائم بارداری پسر روی شکم زن حامله می‌گردند. بر اساس یک افسانه، اگر شکم مادر افتاده یا به اصطلاح در پایین قرار داشته باشد، مادر علائم بارداری پسر را دارد یا شکم فرد باردار مانند توپ بسکتبال باشد، پسر خواهد زایید.

اما در واقع، نحوه حمل در دوران بارداری بیشتر به شکل رحم، نوع بدن منحصربه‌فرد افراد و عضلات شکم مربوط می‌شود و این موضوع به عنوان یکی از علائم بارداری پسر نمی‌تواند پایه‌ای علمی داشته باشد.

 

دختر

استفراغ شدید

اکثر مادران هنگام صبح تهوع شدیدی را تجربه می‌کنند؛ اما برخی از آنها شدیدتر از افراد دیگر مبتلا به چنین عارضه‌ای می‌شوند.

مطالعاتی که در این خصوص انجام شده نشان می‌دهد افرادی که دچار این عارضه شدید هستند، احتمالا جنین با جنسیت دختر دارند. محققین بر این باورند که جنین دختر بیشتر از جنین پسر هورمون HCG تولید می‌کند.

تغییرات خلقی

برخی از افراد تصور می‌کنند که استروژن تولید شده از جنین دختر می‌تواند بر خلق و خوی مادر تاثیر بگذارد و منجر به تغییرات رفتاری شود.

با این حال به این نکته توجه داشته باشید که خانم‌های باردار به دلیل تغییرات هورمونی ممکن است چنین علائمی را تجربه کنند و صرفا نمی‌توان به عنوان علائم بارداری دختر تشخیص داد.

فراموشی

به دلایلی که هنوز مشخص نیست نتیجه برخی از تحقیقات به این صورت بوده است خانم‌هایی که دختر به دنیا می‌آورند در تست حافظه به‌ویژه در زمینه مهارت گوش دادن، محاسبات و تجسم در مقایسه با مادرانی که پسر باردار هستند، عملکرد ضعیف‌تری دارند.

استرس زیاد

بر اساس گفته محققین هرچه در زمان بارداری استرس بیشتری داشته باشید، احتمال اینکه جنسیت جنین شما دختر باشد، بیشتر است. به‌طور مثال در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۹ انجام شد، مادرانی که استرس فیزیکی و روانی را تجربه کرده‌اند بیشتر آنها دختر به دنیا آوردند.

قرار گیری کودک در حالت بریچ

اگر هفته ۳۲ بارداری را پشت سر گذاشته‌اید و کودک شما همچنان در حالت بریچ قرار دارد، می‌توان به عنوان یکی از علائم بارداری دختر در نظر گرفت. طبق مطالعاتی که در این خصوص انجام گرفته، مشخص شد که در بین بسیاری از نوزادانی که در این حالت قرار داشتند، بیشتر نوزاد دختر بود

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!