هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

رژیم و کارهایی برای پسر زایی _هفت ویک

۱۴۰۱/۱۰/۱۶ سپیده ایمانپور

بر نوع کروموزوم‌های اسپرم مرد، عوامل متعدد دیگری نیز در شکل‌گیری جنسیت جنین، موفقیت رسیدن اسپرم مورد نظر به تخمک و زنده ماندن اسپرم دارای کروموزوم y، موثر هستند مانند: محیط رحم زمان لقاح تغذیه در ادامه به بررسی هر کدام از این موارد می‌پردازیم: محیط رحم محیط رحم به طور طبیعی اسیدی است و ph آن در حدود 3 و 4 است. این امر از رشد باکتری‌ها در محیط رحم جلوگیری می‌کند. اما Ph اسپرم حدود 7 و 8 و قلیایی است. به همین دلیل اسپرم‌های دارای کوموزوم y در محیط اسیدی رحم، دوام کمی دارند. کسانی که به دنبال پسردار شدن تضمینی هستند، باید محیط رحم را قلیایی نگه دارند. 

PH کم‌تر از 7 PH اسیدی= دختر

 بیشتر از 7 قلیایی= پسر

 

  پسر داردر پسردار شدن نحوه نزدیکی نیز مهم است. قدیمی‌ها برای داشتن جنین پسر راهکارهای خاص خود را داشتند و معتقد بودند اگر سر مادر به سمت شمال باشد یا مادر به طرف چپ خود بخوابد، احتمال داشتن جنین پسر وجود دارد. اما امروزه علم ثابت کرده است که جنسیت فرزند را مردها تعیین می‌کنند و مهم‌ترین نکته در این امر زودتر رسیدن اسپرم پسرانه به تخمک است.

به همین دلیل نحوه نزدیکی در بارداری پسر تاثیر دارد. اسپرم مردانه در محیط اسیدی واژن خانم‌ها زنده نمی‌ماند. پس برای جنین پسر باید نفوذ عمیق‌تری را برای اسپرم‌ها داشته باشید. نفوذ عمیق باعث می‌شود اسپرم‌ها به تخمک نزدیک‌تر شوند و در زمان کم‌تر به آن‌ها برسند. هر چه زمان رسیدن به تخمک کم‌تر باشد امکان زنده ماندن اسپرم پسر و در نتیجه پسردار شدن افزایش می‌یابد.

 

نقش ویتامین C در پسردار شدن

احتمالاً با اهمیت ویتامین C در تقویت سیستم ایمنی آشنا هستید. یکی دیگر از خواص مهم ویتامین C نقش آن در تقویت باروری به‌ویژه در مردان است. شواهد علمی نشان می‌دهد که مصرف مکمل‌های آنتی‌اکسیدانی مانند ویتامین C در بهبود باروری مؤثر هستند. این ویتامین با خواص آنتی‌اکسیدانی خود استرس اکسیداتیو را از سلول‌های بدن دور می‌کند.

نتایج بعضی از تحقیقات علمی بیانگر آن است که استرس اکسیداتیو ممکن است منجر به ناباروری در مردان شود. مصرف آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند ویتامین C برای کاهش اثرات مواد سمی در بدن بسیار مفید است و شانس تولید اسپرم‌های قوی و با عمر بالاتر را بهبود می‌بخشد. همان‌گونه که ذکر شد اسپرم‌هایی که حاوی کروموزوم Y برای پسردار شدن هستند طول عمر کوتاهی دارند بنابراین باید با شتاب بیشتری به سمت تخمک حرکت کنند.

ویتامین C یکی از مواد مغذی است که قادر است شتاب اسپرم‌ها را ارتقا دهد. یک مطالعه بر روی مردان نابارور نشان داد که مصرف ۱۰۰۰ میلی‌گرم مکمل ویتامین C در روز به مدت ۲ ماه، تقویت شتاب اسپرم تا ۹۲٪ و افزایش تعداد اسپرم‌ها تا ۱۰۰٪ را به دنبال دارد. ازاین‌رو به‌طور علمی ثابت شده است که مکمل‌های ویتامین C به‌طور قابل‌توجهی تعداد و تحرک اسپرم‌ها را تقویت می‌کنند.

آجیل و دانه‌ها آجیل و دانه‌ها 

می‌توانند کیفیت اسپرم را بهبود بخشند. آجیل و دانه‌ها حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند که می‌توانند به بهبود کیفیت اسپرم کمک کنند. 

سدیم 

رژیم غذایی خود را با غذاهای غنی از سدیم تقویت کنید. بنابراین، با خیال راحت از غذاهای شورتر مانند سیب زمینی سرخ شده، چیپس و کراکر استفاده کنید. پتاسیم همچنین، از غذاهای حاوی پتاسیم، از جمله میوه‌هایی مانند موز، آووکادو و سیب، و همچنین سبزیجاتی مانند بروکلی و اسفناج استفاده کنید. این غذای غنی از پتاسیم از محیط قلیایی‌تری پشتیبانی می‌کنند که سطح pH را در دستگاه تناسلی شما افزایش داده و برای “اسپرم پسر” عالی است

. غلات

 برای بچه‌دار شدن باید انرژی و مواد مغذی بیشتری دریافت کنید، بنابراین هر روز صبح با غلات صبحانه غنی از مواد مغذی به خودتان کمک کنید و از غذاهای نشاسته‌ای مانند نان و سیب زمینی استفاده کنید. زینک مقدار زیادی غذاهای دریایی و انواع گوشت داشته باشید تا زینک مورد نیاز برای حمل نوزاد پسر را به شما بدهد. 

غذاهای ممنوع در رژیم پسرزایی توجه کنید

 که در رژیم‌های غذایی بارداری باید از تمام مواد غذایی و ویتامین‌ها استفاده کنید به جز موادی که سقط‌آور هستند مانند رازیانه و زعفران. اما برای پسردار شدن از این مواد غذایی کم‌تر مصرف کنید: کلسیم و لبنیات منیزیم و به طور کلی مواد غذایی که محیط رحم را اسیدی می‌کنند.  

برای پسردار شدن به دمای بدن خانم‌ها توجه زیادی می‌کنند. دمای بدن خانم‌ها در موقع خاصی از ماه بالا می‌رود. بالا رفتن دمای بدن معمولا یک هفته تا ده روز بعد از پریودی اتفاق می‌افتد.

اگر شما به دنبال بارداری پسر هستید باید در این زمان نزدیکی داشته باشید. زمان تخمک‌گذاری برای داشتن پسر موقع مناسبی است. در زمان تخمک‌گذاری که دمای بدن زن نیز افزایش می‌یابد، پسردار می‌شوید. زیرا در این زمان مایع موجود در رحم افزایش یافته و محیط بازی برای اسپرم پسرانه وجود دارد. زمانی که تخمک از درون کیسه خارج می‌شود با درد همراه است، رابطه جنسی ۲۴ ساعت قبل از تخمک‌گذاری تا ۱۲ ساعت بعد از آن احتمال پسر بودن جنین را افزایش می‌دهد. برای تعیین زمان تخمک‌گذاری می‌توانید به سونوگرافی نیز مراجعه کنید.

گرما و سرما و تاثیر آن برای پسردار شدن

پسردار شدن رابطه مستقیمی با اسپرم وای و ایکس مردان دارد. اسپرم وای، مردانه و اسپرم ایکس زنانه است. برای بارداری پسر باید اسپرم وای زودتر به تخمک برسد. البته محققان معتقد هستند که اسپرم وای تحمل کم‌تری نسبت به گرما داشته و در صورتی که کمی گرم شوند، زودتر از بین می‌روند. به همین منظور باید مردان از گرم کردن نواحی اطراف دستگاه تناسلی خود خودداری کنند. البته حمام آب سرد و کمپرس سرد نیز می‌تواند در تعیین جنین پسر موثر باشد.

قهوه و ارتباط آن با پسردار شدن

برای پسردار شدن بهتر است که مردان قبل از رابطه جنسی قهوه بنوشند. زیرا قهوه و در واقع کافئین انرژی و توان آن‌ها را بالا می‌برد. البته بهتر است که خانم‌ها از قهوه بدون کافئین استفاده کنند.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!