هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

تفاوت عطر زنانه با مردانه -هفت ویک85021

۱۴۰۰/۹/۲۰ سپیده ایمانپور

عطر جزو یکی از لوازم ضروری و  واجبی است که هر مرد و زن باید از آن استفاده کنند. رایحه عطر و بوی آن تاثیر زیادی بر اعتماد به نفس یک فرد دارد. به جرات می توان گفت که یکی از عواملی که می تواند بر جذابیت یک نفر بیفزاید علاوه بر تیپ و ظاهر او، عطری است که استفاده می کند.

یکی از ساده ترین راه ها برای شناخت عطر و ادکلن زنانه با عطر و ادکلن مردانه، ظاهر آن است. عطرها و ادکلن های زنانه، شیشه های فانتزی با طراحی زیبا، عجیب و غریب و رنگ روشن مانند صورتی و بنفش دارند. این درحالی است که عطر و ادکلن های مردانه، رنگی تیره و نازیبا، زشت و زمخت دارند

دومین تفاوت ظاهری عطر و ادکلن مردانه با عطر و ادکلن زنانه این است که بر روی بسته بندی عطرهای مردانه، کلمه “For Men” و  بر روی بسته بندی عطرهای زنانه، کلمه “For Women” را می بینید. البته عطرهایی نیز وجود دارند که بین زنان و مردان مشترک هستند که به این نوع عطرها، unisex نیز می گویند

گر به بوی عطر های زنانه دقت کنید، می توانید بفهمید که معمولا دارای رایحه های لطیف، ملایم و شیرین هستند و تقریبا این لطافت و بوی ملایم در وصف شخصیت و روح زنانه است تا بتواند شخصیت ظریف و زنانه آن ها را به نمایش بگذارد.

البته نمی توان گفت که رایحه ملایم همیشه مخصوص خانم هاست و اگر عطری را که بوی ملایم داشت حتما برای بانوان است. عطر های ملایمی نیز وجود دارد که برای آقایان است اما بیشتر عطر هایی که برای مردان ساخته می شوند به گونه ای هستند تا شخصیت و روح مردانه شان را به نمایش بگذارندهیچ وقت برای آقایان از ترکیبات گل و میوه در نت های عطر استفاده نمی کنند، مگر در برخی مواقع خاص. در عطر های مردانه بیشتر از نت های سنگین مانند توتون، بنزین، چرم استفاده می کنند.(حتما تعجب کرده اید، اما بله از بوی این مواد نیز استفاده می شود

عطرهای زنانه بوی ملایمی ولطیفی مانندرایحه گل، میوه دارند و اغلب بوی شیرین دارند که بیانگر روح لطیفشان است. زنانه ها معمولاً ادوپرفیوم (EDP) هستند اما ادوتوالت زنانه وجود دارد.

مانند:ادوتوالت زنانه هات کوتور ژیوانشی (رایحه میوه ای) و ادوتوالت زنانه وری ایرزیستبل ژیوانشی (رایحه گل رز) و از طرفی ادوپرفیوم مردانه هم وجود دارد ولی تعدادشان خیلی کم است مثل ادوپرفیوم زریوس قرمز ژیوانشی (رایحه شرقی)

پوست مردان زمخت و سفت‌تر و با موی بیشتر است در حالی که پوست زنان از ضخامت کم‌تر و نرمی بیشتری برخوردار است. این تفاوت می‌تواند نیاز هر جنس به عطردهنده متفاوت را ایجاد کند چرا که نرمی و سفتی پوست در نحوه واکنش به عطر استفاده شده موثر هستند.

با این حال پوست مردان و زنان به طور مطلق در دو ناحیه مجزا قرار نمی‌گیرد و هر فرد ممکن است ویژگی خاص به خود را داشته باشد به طوری که پوست یک مرد خشک و پوست یک زن چرب بوده یا بالعکس و این نیاز هر فرد را با توجه به شرایط پوستی خود مشخص می‌کند.

عطر های مردانه  عموما بسته بندی‌های ساده تری دارند. در بعضی موارد آن‌ها می‌توانند فلزی و یا چرمی طراحی شود.در حالیکه بسته بندی عطر‌های زنانه می‌تواند دارای حلقه، روبان و سایر تزئینات باشد که ظاهری ظریف‌تر به آن ببخشد.

البته به یادداشته باشید

هیچ اشکالی ندارد که یک مرد از عطر زنانه و یک خانم از عطر مردانه استفاده کند و اگر مردی از یک رایحه های ملایم تر و زنانه استفاده نمود دلیل این نیست که او روحیات زنانه دارد . برخی خانم ها به دلیل اینکه عطر ادکلن های مردانه استفاده می کنند رایحه متمایزتر و شدیدتری نسبت به ادکلن های زنانه دارند آن ها برای خود انتخاب می کنند .

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!