هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

رایحه های عطر تلخ -هفت ویک77436

۱۴۰۰/۹/۱۳ سپیده ایمانپور

عطرها اسرار پیچیده‌ای دارند؛ پشت تمام این رایحه‌هایی که به مشام شما می‌رسد؛ ترکیباتی زیادی نهفته است. ترکیباتی که با علم و آگاهی و هنر باهم در آمیخته شده‌اند تا شما از عطری که انتخاب کرده‌اید لذت ببرید. عطرها دارای اصول و اصطلاحات زیادی هستندیک عطر ممکن است چند رایحه را به صورت همزمان یا پشت هم داشته باشد. این رایحه‌های ممکن است تلخ یا شیرین، خنک یا گرم، تند، رایحه طبیعت یا خوراکی باشند. رایحه‌های تلخ و شیرین دو رایحه رایج به کار گرفته شده در عطرها هستند

عطر تلخ یک نوع رایحه در عطر ها و ادکلن های موجود است .

عطر تلخ چیست ؟

امروزه یکی از محبوب‌ترین عطرها در دسته بندی رایحه‌های تلخ قرار می‌گیرند.

البته منظور ما از عطر تلخ، همان مزه تلخی نیست؛ این رایحه‌ها بسیار جذاب و دل‌نشین هستند و می‌توانند عطرهای نظیر چوب سوخته، قهوه و نعناع، میخک، دارچین و … داشته باشند.

در واقع این رایحه‌ها به نسبت‌های مشخص با هم مخلوط شده و یک عطر منحصر به فرد به وجود می‌آورد.

به طور کلی رایحه‌های تلخ اصولاً از برخی گیاهان، ادویه‌های تند و ریشه درختان به دست می‌آیند.

این عطرها سنگین هستند و بیشتر در مکان‌های رسمی و برای مردان استفاده می‌شوند.

البته عطرهای تلخ تنها مخصوص مردان نیست.

امروزه عطرهای تلخ زنانه‌ای نیز وجود دارد که می‌تواند بسیار جذاب و دل‌نشین باشد.

در ساخت عطرهای تلخ معمولا از اسانس‌هایی مانند ریشه درختان و ادویه‌های تند شرقی استفاده می‌كنند.

عطرهای گرم عطرهایی هستند كه از بو و طعم شكلات و میوه‌های تابستانی برخوردارند.

توجه کنید، عطر تلخ احساس تلخی است که از استشمام رایحه تلخ به ما دست می دهد که طبیعتاً از مواد تشکیل دهنده عطر منتشر می شود.

اسانس عطر تلخ

عطرهای تلخ اصولاً از گیاهان، ادویه های تند و ریشه درختان ساخته می شوند و معمولاً از اسانس هایی مثل قهوه، نعناع، چوب سوخته، میخک و دارچین ساخته می شوند و در نهایت بوی عطری بسیار متفاوت ایجاد می کنند.

عطر تلخ مورد استفاده چه کسی است؟

رایحه تلخ، بسیار متفاوت و سلیقه ایست و عطرهای مردانه و زنانه زیادی با این رایحه ساخته شده اند اما اگر بخواهیم مصرف آن را بسنجیم باید بگویم که این رایحه ها به دلیل سنگینی که دارند عموماً مورد پسند آقایان است.

عطر تلخ مخصوص چه زمانی است؟

عطرهای تلخ سنگین هستند و بهتر است در فصل زمستان و پاییز استفاده شود.

اگر یک عطر تلخ را می‌پسندید می‌توانید آن را به عنوان امضا و در تمام فصول استفاده کنید.

پیشنهادی که به شما می شود  ترکیب یک عطر با رایحه تلخ و تند می‌باشد.

عطر تلخ برای چه مکان هایی مناسب می باشد؟

براي محافل رسمي بهتر است از عطرهاي تلخ، گرم، شيرين و تند استفاده کنید.

به عطرهايي که معمولاً بوي شکلات و ميوه هاي تابستاني را ميدهند عطرهاي شيرين و گرم ميگويند.

عطرهايي هم که از اسانس ريشۀ درختان و ادويه هاي تند شرقي درست شده اند را عطرهاي تلخ گويند.

چرخه رایحه ها

عطرها با توجه به چرخه رایحه‌ها که در زبان انگلیسی اصطلاحا به آن Fragrance wheel گفته می‌شود، طبقه بندی شده‌اند. چرخه رایحه‌ها در واقع ساده‌ترین روش نام گذاری و طبقه بندی عطرها به شمار می‌رود.

استفاده از این چرخه برای دسته بندی عطرها در سال ۱۹۸۳ توسط مایکل ادوارد متخصص عطر بریتانیایی اختراع شد. در این چرخه، عطرها در دسته‌های مختلفی مانند چوبی، شرقی، چرمی، گل‌دار، میوه‌ای، مرکبات، آروماتیک و چایپر قرار می‌گیرند.

نت‌های عطرها نیز، که یک عنصر مهم برای تولید ساختار رایحه‌ای در فرمول هر عطر است، در این چرخه جای گرفته اند. نت‌های عطر در واقع اجزایی هستند، که وقتی کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، پس از تماس با پوست رایحه عطر را نشان می‌دهند.

نت‌ها در همه عطرها به سه دسته نت ابتدایی یا آغازین، نت میانی و نت پایانی یا پایه تقسیم می‌شوند.

نت عطر چیست

نت‌ها در واقع مواد تشکیل دهنده عطرها هستند؛ هر کدام از این ماده‌هایی که در نت‌های عطر استفاده شده از مولکول‌هایی ساخته شده است که ویژگی‌هایی دارند. همان‌طور که اشاره کردیم همه عطرها حتی ساده‌ترین عطرها حداقل از ۳ نت تشکیل شده‌اند. ترکیبات این سه نت، عطر را منحصر به فرد می‌کند.

نت ابتدایی یا بالایی درواقع عطری است که بلافاصله بعد از تماس عطر با پوست حس می‌شود؛ مواد تشکیل دهنده این نت‌ها درواقع ملکول هایی هستند که به سرعت تبخیر می‌شوند و شما می‌توانید آن را حس کنید. نت‌های ابتدایی در فروش عطرها بسیار تأثیرگذار هستند؛ زیرا اولین بویی که خریدار بعد از تست عطر حس می‌کند؛ نت ابتدایی آن است. در نت ابتدایی از رایحه‌های ریحان، اکالیپتوس، ترنج، کجوت، دارچین، مریم گلی، گریپ فروت، لیمو، نارنگی، گشنیز، نعناع، آویشن و … استفاده می‌شود.

نت میانی زمانی حس می‌شود که نت ابتدایی شروع به ناپدید شدن می‌کند؛ نت میانی به همراه عطر پایه در واقع بوی اصلی را تشکیل می‌دهند و باعث می‌شوند بوی تند و ناخوشانید ابتدای عطر، اندکی تعدیل شود. این نت‌ها اندکی دل‌پذیرتر هستند و ممکن است بعد از دو دقیقه تا یک ساعت بعد از استفاده از عطر ظاهر شوند. رایحه‌هایی که در نت‌های میانی استفاده می‌شوند اغلب رایحه‌های کاج، هل، اسطوخودوس، رزماری، سرو کوهی، بابونه، مرزنجوش، جوز و حتی فلفل سیاه است.

نت‌های پایانی یا پایه، به عطر عمق می‌بخشند و بوی آن‌ها طولانی‌تر است. نت‌های پایانی زمانی ظاهر می‌شوند که نت‌های میانی کم‌کم ناپدید خواهند شد و می‌تواند تا ۲ ساعت طول بکشند. ملکول های مواد تشکیل دهنده نت‌های پایانی بسیار آهسته از بین می‌روند و بوی آن‌ها قوی و ماندگار است. در این میان از رایحه‌های صمغ، کندر، گل رز، وانیل، زنجبیل، گل میخک و چوب سدر و … استفاده می‌شود.

 به طور کلی رایحه‌ها در ۷ دسته بندی مستقل قرار می‌گیرند؛ رایحه تلخ، رایحه شیرین، رایحه تند، رایحه گرم، رایحه خنک، رایحه طبیعی و رایحه خوراکی

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!