هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

بهترین عطرهای زنانه و مردانه با بوی چرم وچوب-هفت ویک99726

۱۴۰۰/۹/۲۷ سپیده ایمانپور

عطر و ادکلن های چرمی وچوبی زنانه ومردانه معمولا به دلیل خاص بودن و طبع تلخ و شیکی که دارند، مورد توجه و استقبال آقایان و بانوان زیادی قرار گرفته و با سلیقه ان‌ها سازگارند. امروزه این دسته از عطرها جایگاه ویژه‌ای در میان افراد خاص‌پسند و صاحب سبک به دست آورده‌اند

در ابتدا به سراغ عطر با بوی چرمی می رویم

 از آنجایی که چرم حیوانی به‌تنهایی بوی ناخوشایند و تندی دارد؛ برندهای برجسته عطرسازی آن را با نت‌های دیگری مانند میوه‌های مختلف یا گل‌ها، نت‌های دودی ،مشک، و دیگر منابع حیوانی، گیاهی و چوب‌های مختلف ترکیب می‌کنند و به این ترتیب درنهایت، یک رایحه دلنشین و غنی از نت‌های

 

Knize Ten (مردانه): یک عطر قدیمی و کلاسیک است که ساخت آن به سال 1920 برمی گردد. از این عطر بعنوان یکی از بهترین عطرهای چرمی یاد می کنند که متعلق به خانه عطر knize که مؤسس آن ژوزف نایر بود، است. این عطر مردانه ابتدا با نت های مرکباتی شروع می شود و با گذشت زمان و رسیدن به نت میانی حال و هوای چوبی به خود می گیرد و با بوی گل هایی مثل میخک صدپر آمیخته می شود، در حالی که بوی چرم در پشت زمینه کاملاً بطور قوی مشهود است. در نت پایانی، دُز بوی چرم قوی تر می شود. چرم در این عطر حالت دودی و حیوانی دارد. نت های این عطر شامل:

نت اولیه: پرتقال – لیمو – رزماری – پتی گرین – ترنج

نت میانی: چوب سرد – نعناهندی – چوب صندل – رز – میخک صدپر – بهارنارنج – دارچین – زنبق زرد

نت پایانی: چرم – کهربا – مشک – خزه بلوط – کاستوریوم – وانیل

Cuoio Nobile از Pineider (مردانه): این عطر در سال 2011 توسط Luca Maffei آفریده شد و در سال 2012 برنده جایزه بهترین آفرینش بویایی نیش شد. نت چرم این عطر جیر است. در ابتدا بوی جیر با کمی بوی سبز که بخاطر گالبانوم است و مواد معطر بخاطر استخدوس همراه است که رفته رفته این بوی سبز و تمیز جای خود را به تنباکو داده و مشک نیز پدیدار می شود که با جیر تا انتها ادامه می یابد.

نت اولیه: ترنج – پرتقال ماندارین – گالبانوم (نوعی صمغ زردرنگ) – استخدوس.

نت میانی: جیر – سایپرس

نت پایانی: دلته تونکا – نعناهندی – مشک – تنباکو.

 

زنانه Adjatay Cuir Narcotique

الکساندرا مونت سازنده این عطر می گوید که ایده ساخت این عطر را از گل مریم خانگی و بوی کیف چرمی الهام گرفته است. هم نشینی بوی سرمست کننده گلی سفید و زنانه و چرم سیاه و سخت حیوانی این عطر نمونه ای واقعی از یک عطر سیاه و سفید است منبعی از تمایلات روحانی و رمزآلود که شما را در هوای ملایم و روح نواز خود غرق می کند. گل مریم، گلی سفید با بویی سرمست کننده و قوی که توانایی فتح و غلبه بر هر چیزی که نزدش باشد را داراست.

اما در اینجا با چرمی سیاه ترکیب شده و به تعادلی همسان با آن رسیده است. در اینجا منظوراز چرم ، چرم مرغوبیست که در لباس موتورسیکلت سوار ها استفاده میشود که هنگامی از تن درآورده می شود جیر جیر می کند! با این تفاسیر این عطر چیزی فراتر از بویی تند و تیز و خنک است . در این عطر از ترکیبات حیوانی معطر( همان بوی چرمی که در آغاز احساس می کنید) ، استیراکس( بویی شبیه بوی چرم اما تند وتیز تر) و پاپیروس خشک استفاده شده است.در این میان رایحه گرم و روح نواز گل مریم این ترکیبات را با ظرافت خاصی به تعادل می رساند. یکی از دلایل برتری این عطر تنها ترکیب سرمست کننده گل مریم و چرم نیست، بلکه اینست که این معجون از همان استفاده اول همیشه در حال توسعه و تکامل است.در اولین اسپری از این عطر، ترکیبی از بوی مرکبات و چرم به مشام می رسد و برخلاف اکثر رایحه ها ماندگاری بالاتری دارد.پس از مدتی ، بوی اغواکننده گل مریم و چرم حس می شود.ترکیبی قوی و تقریبا خطرناک که بیاد آورنده خاطرات شما خواهد شد! در این عطر بوی میوه ای شیرینی وجود دارد ؛ بویی شبیه بوی نوشابه گازدار انگور!

 

I Miss Violet

به ندرت دو عطر از یک کمپانی در این لیست قرار میگیرند اما کارشناسان دیگر کمپانی ها با تاثیر پذیری از آن عطر با ترکیبات خلاقانه خود دست به تولید یک شاهکار دیگر می زنند. این عطر نیز از این قاعده مستثنا نیست.جفت شدن رژ لب شیرین از بنفشه و چرم نرم روغنی حالتی استثنایی به این عطر داده است . هرتلند داچ فور سازنده فرانسوی این عطر، رایحه چرمی را برای ما تداعی میکند که هدفش ابراز طراوت و تازگی است شبیه بنفشه هایی که در باغ می رویند. این عطر نیز در لیست بهترین عطرهای چرم زنانه قرار دارد.نخست تقریبا ترکیب شفاف و درخشانی از گلبرگ بنفشه، ریحان معطر و گلبرگ شیرین چامپاکا وجود دارد زمانی که با گل بنفشه ترکیب می شوند کمی رنگش مایل به سبز می شود. این تازگی و خنکی ترکیب شده با بوی چرم تقریبا در هیچ عطری وجود ندارد و این دلیل بی نظیر بودن این عطر به شمار می رود.رعایت نکات دقیق و ظریف در این عطر باعث شده که بوی آن بیش از اندازه سنگین و خسته کننده نشود. اما این خنکی و تازگی همیشگی نیست و پس از مدتی ناپدید میشود و بوی چرم گرم و زنبق به مشام می رسد. در اینجا نت هایی که بکار برده شده بیشتر سنتی هستند و زمانی که با بنفشه شیرین میکس می شوند رایحه دخترانه و فوق العاده ای ایجاد می کنند.

 Naomi Goodsir , Cuir Velours (مردانه – زنانه): این عطر در خانواده چرمی و زیر شاخه چرمی شرقی قرار می گیرد که در سال 2012 به بازار عرضه شد. نت چرم در این عطر بسیار نرم و ملایم و کرمی است که به آن بوی مخملی گفته می شود. در این عطر به دلیل وجود نت دام در کنار بوی چرم مخملی حس مشروبی تداعی می شود که با بوی بسیار شیرین پاپایا یک عطر چرمی مشروبی گلی می سازد. در ادامه عطر تغییر زیادی نمی کند ولی با اضافه شدن تنباکو و بخور کمی به پیچیدگی عطر افزوده می شود که در عین شیرینی کمی به سمت تلخی سوق می دهد.

نت های این عطر شامل: جیر – رام – پاپایا – صمغ لادن – تنباکو – بخور

 Cuir de Lancome از Lancom (زنانه): این عطر در دسته مدیترانه ای گلی قرار می گیرد. در این عطر نت چرم وجود ندارد و آکورد چرمی موردنظر را درخت قان و استایراکس به وجود می آورد. بوی چرم در این عطر دودی و تار گونه است که درخت قان همچین حسی را به وجود می آورد که با نت های گلی همراه است. در کل عطری چرمی بالزامیک است.

نت اولیه: پرتقال – ماندارین – زعفران – ترنج

نت میانی: نعناهندی – یلانگ یلانگ – یاسمن – درخت زالزالک

نت پایانی: درخت قان – استایراکس – ریشه زنبق زرد

 Cuir de Russie از Chanel (مردانه – زنانه): این عطر در اواخر قرن 19 یک عطر چرمی مدرن محسوب می شد. هدف این عطر برانگیختن و شوکه کردن است. زیرا که این عطر برای زنان جسوری است که جسارت کشیدن سیگار در دید عموم را دارند. به نوعی این عطر نشان دهنده موافقت و تشویق این زنان بود، چون در آن دوران کشیدن سیگار برای زنان عادی رسوایی آور و فضاحت بار از آزادی محسوب می شد. Cuir de Russie  بویی کاملاً چرمی دارد که نت های چوبی آن را همراهی می کند اما در ابتدا این رایحه های گلی زنبق و یاسمن است که با چرم همراه می شود که در ادامه جای خود را به نت های چوبی می دهد.

نت اولیه: لیمو – ترنج – مریم گلی – ماندارین – بهارنارنج

نت میانی: میخک – زنبق – یاسمن – وتیور – یلانگ یلانگ- چوب سرو – رز

نت پایانی: چرم – کهربا – وانیل – شبنم ختایی – درخت قان – تنباکو – مشک.

Berdoues Russkaya Kozha

عطریست الهام گرفته از استحکام و جسوربودن این عطری گرم، تند و معطر از چرم خام است که خیلی جدی تر از یک سیاستمدار روسی است. این عطر ظریف و زیبا تمایل دارد که سادگی را حفظ کرده و ماهیت واقعی چرم را در کانون توجه قرار دهد. برای ایجاد رایحه ای قوی و عمیق نوعی چرم قرمز اسپانیایی را با بنزن ترکیب میکنند که بویی دقیق از چرم را می دهد. جنبه منحصر بفرد دیگر این عطر بکار بردن نت های معطر هل و عرعر تازه است. این نت ها جنبه گیاهی ویژه ای به این عطر اضافه می کنند. پس از مدتی ماندن روی پوست نتیجه نهایی رایحه ای شیرین و ملایم از چرم واقعیست که نشان از عطری جا افتاده و بالغ می دهد.

 1740 Marquis de Sade  از histoires de Parfums (مردانه): عدد 1740 نمایش دهنده سال تولد نجیب زاده پاریسی Domati Alphone feim Nori  معروف به Marquis de sade  است. وی بخاطر هوسبازی و اخلاق هرزه چندین ماه به زندان افتاد. این عطر ادویه ای شرقی تداعی گر نوعی دعوت به کسب لذت است. نت چرم در این عطر رایحه دودی دارد که با ترکیب نعناهندی بویی مردانه شبیه به پارچه یا گونی خیس خورده به خود می گیرد. همینطور وجود پاپایا شیرینی کمی به این عطر می دهد که با وجود حس دودی و تلخی چرم و همینطور با ترکیب صمغ المی که حسی و گیاهی دارد، عطر خارق العاده به وجود می آید. در کل این عطر آکوردی چرمی دودی و کثیف دارد که در پس زمینه شیرینی کمی حس می شود.

نت اولیه: ترنج – افسنطین

نت میانی: نعنا هندی – هل – گشنیز

نت پایانی: چوب سرو – صمغ المی – لادن – چرم – درخت قان – وانیل – پاپایا

Tuscan Leather  از Tom Ford (مردانه – زنانه): از این عطر بعنوان یک عطر چرمی جدی یاد می شود که از یک طرف بخاطر وجود چرم و جیر دودی و حیوانی بسیار مردانه و مخصوص آقایان با تیپ کت و شلوار به حساب می آید از طرفی دیگر نت های تمشک، زعفران و چوب آن مردانگی خشن را رام کرده و کمی به طرف زنانه سوق می دهد. ولی در دنیای عطر اکثریت آن را عطری مخصوص آقایان می دانند. در ابتدا این عطر با آکورد ادویه ای شروع می شود که در پس زمینه بوی چرم و جیر دودی حضور دارد و بعد از 1 الی 2 ساعت نت تمشک اضافه شده و به عطر تمی میوه ای و شیرینی کمی می دهد که با کهربا که اندکی سرک می کشد، عطری چرمی دودی، چوبی و ادویه ایجاد می کند. فضای این عطر را اینطور می شود تعبیر کرد که، کلبه ای چوبی را که بوی چوب در آن طنین افکن شده با مبلمانی چرمی تزیین کرده اند و عود کوچکی با بوی زعفران و آویشن روشن کرده اند و شما در آن راحت لم داده اید و در حال نوشیدن آب تمشک هستید. با این توصیف شما همه نت های قبل مشاهده را حس خواهید کرد.

نت اولیه: زعفران – تمشک – آویشن

نت میانی: کندر – یاسمن

نت پایانی: چرم – جیر – کهربا – نت های چوبی.

Tom Ford White Suede

زنانه

به این دلیل یکی از پرکاربرد ترین و در دسترس ترین عطر چرم برای زنان است که از چرم جیر نرم در آن استفاده شده است. همانطور که از نام آن پیداست عطری ناب و ملایم است که ساده و بی تکلف است یکی از بهتربن گزینه ها برای یک عطر ملایم، همین است. نت های ظریفی همچون چای رز شیرین و زعفران میکس شده با چای رایحه ای زنانه و زیبا به این عطر داده اند. در قلب این عطر بویی فریبنده از ترکیب چرم جیر نرم، مشک و چوب صندل وجود دارد. هرزمان که از این عطر استفاده میکنید احساس راحت و زیبایی -شبیه در آغوش گرفتن- شما را در بر می گیرد.

در ادامه در مقاله بعد با معرفی بهترین عطر های چوبی با ما همراه باشید 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!