هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

ویژگی های عطر زنانه -هفت ویک69839

۱۴۰۰/۱۲/۶ سپیده ایمانپور

 

در گذشته، میان عطرهای صنعتی، دسته‌بندی‌های زنانه و مردانه وجود نداشت اما شگردهای بازاریابی و همچنین نقش‌های اجتماعی در جامعه، افراد را به نحو بیشتر به سوی ویژگی‌های منحصر به فرد جنسیتی سوق داد به طوری که به مرور، عطرها و ادکلن‌ها با طبقه‌بندی‌های زنانه یا مردانه برای خانم‌ها و آقایان عرضه شد.

اما امروز، وقتی به بازار می‌رویم و قصد خرید یک عطر را داریم، ممکن است متوجه زنانه یا مردانه بودن عطر مورد نظر نشویم در حالی که پس از خرید دیگران رایحه‌ای با برچسب جنس مخالف را از ما استنشاق کنند و این موجب تعجب آن‌ها شود. با وجود امکان استفاده از هر نوع عطر، مطابق با نیاز و ساختار پوست خود اما بهتر است با تفاوت عطر مردانه و زنانه آشنا شوید تا بتوانید در زمان خرید، مشکلی در تشخیص عطر و ادکلن زنانه از مردانه نداشته باشید.

 

اگر نحوه بسته بندی و بازاریابی را کنار بگذاریم، بطور کلی، عطر خانم‌ها تمایل به سبکی و شیرینی بیشتر داشته و غالبا در خانواده گلی یا شرقی (ادویه ای) یافت می‌شوند؛ و عطر آقایان تمایل بیشتری به روایح قوی تر، غنی تر، چوبی، خاکی، گیاهی و آروماتیک‌تر (معطر) دارد.

معیارهای مردانه یا زنانه شدن یک عطر، بیشتر توسط شرکت‌های سازنده عطر مشخص می‌شود و به طور کلی می‌توان تفاوت عطر مردانه و زنانه را از طریق برچسب یا شکل طراحی آن‌ها، مطلع شد. تندی، غلظت، رنگ و مواد بکار رفته در عطر نیز از عوامل متفاوت شدن عطرها بر اساس جنسیت است.

 

 

تاثیر بو بر روی خلق و خوی فرد

در واقع زمانی که بینی انسان بوی چیزی را حس می کند این مغز است که بوی خاص را پردازش می کند. بر اساس این تحقیقات بوی خوش به طور مستقیم بر روی اخلاق و روابط ما و طرف مقابل تاثیر می گذارد. نتیجه تحقیقات ثابت کرد که پس از حس بینایی، حس بویایی دومین حس قوی در بدن است. احساساتی که مغز از حس بویایی دریافت می کند منجر به قضاوت در مورد آن ها می شود. حس علاقه، خشم و حتی دشمنی مستقیما از این دو حس سرچشمه می گیرند.یک بوی خوب می تواند موج بسیار قدرتمندی از علاقه را نسبت به ما و دیگران منتشر کند. دکتر کریستوفر برگلند که یک ورزشکار حرفه است باور دارد یک بوی خوب بسیار فراتر از چیزی که ما فکر می کنیم روی ما و اطرافیان ما تاثیر می گذارد.استفاده از عطر و ادکلن برای ایجاد حس خوش بویی و طروات بسیار با اهمیت است. علاوه بر این عطر و ادکلن ها باعث جلب توجه و نظر دیگران نیز می شوند.

 

اولین شرط برای یک عطر زنانه خوشبو و البته بهاری این است که ملایم و خنک باشد. در واقع برای فصل بهار و البته تابستان باید به دنبال عطری باشید که استشمام آن، حس خنکی و تازگی در شما ایجاد کند. این عطر باید در عین سبک بودن، بوی تندی نداشته باشد. بهترین عطر برای فصل بهار عطرهای خنک و ملایم هستند. همه‌ی برندهای معروف دنیا در کالکشن‌های فصلی خود این اصول را رعایت می‌کنند، برای همین هم هست که انتخاب عطر برای شما راحت‌تر می‌ شود

و بعد از ان باید سلیقه و ترجیحات شخصی خود را بدانید مثلا :

عطرهای زنانه بیشتر به رایحه‌های لطیف اما تیزتر وابسته هستند به طوری که مزاج سبک و شیرینی دارند. عطرهای زنانه بیشتر با ترکیب‌های گل، مرکبات، ادویه‌ها و ترکیبات شرقی، دیده می‌شوند.

  • عطرهای شرقی با رایحه های ماندگار

عطرهای شرقی از ترکیب مشک،کهربا، عود و دارچین به دست می آیند. این دسته عطرهای سنگین قوی و غنی هستند. بانوانی که از این نوع عطر استفاده می کنند اسرار آمیز به نظر می رسند. عطرهای شرقی نماد قدرت، ظرافت و لوکس بودن هستند. این نوع عطر بیشتر برای استفاده در شب برای مناسب استفاده می شوند.

 

  • عطری گرم از اسانس هایی با بوی چوب

در ساخت این عطر گرم از رایحه چوب صندل و ادویه جات استفاده شده است. ادکلن هایی با نت های گرم مناسب بانوانی جدی اما صمیمی است. رایحه های گرم بیشتر مناسب استفاده در فصل زمستان هستند

  • عطرهای شیرین با رایحه خوراکی ها

این رایحه ها بویی بسیار شبیه به بوی خوراکی های شیرین مانند آبنبات، میوه ها کارامل و …. دارند. خانم های جوان به دلیل اینکه عطرهای شیرین حس سر زندگی و شادی را در وجودشان بیشتر تقویت می کند این عطرها را بیشتر می پسندند.

  • ترکیب اسانس عطر گل ها ومیوه ها

این نت خاص از ترکیب چند رایحه مانند: گل های زنبق، رز سرخ، بنفشه ،یاس ،نارنج، انبه و غیره ساخته شده است. ادکلن هایی با رایحه گل ها و میوها از طراوت و شادابی خاصی برخوردار است.

  • عطرهای سرد و تازه برای فصل گرم تابستان

ترکیبی که در ساخت این عطرها استفاده شده است باعث می شود که بوی تمیزی را کاملا احساس کنید.

  • عطر بهاره

فصل بهار فصل شکفتن گل‌های تازه و شکوفه‌های درختان است. عطرهایی که بوی گل و شکوفه‌های تازه از آن‌ها به مشام می‌رسد،‌ بهترین عطر زنانه بهاری شناخته می‌شوند. عطرهای گلی همان طور که از اسمشان پیداست از عصاره‌ی گل‌های مختلف به دست می‌آیند. رای مثال عطرهایی که از عصاره‌ی گل نرگس تهیه شده‌اند به شما حس تازگی می‌دهند. همچنین وقتی ذره‌ای از عصاره گل مریم را روی بدن یا لباستان اسپری می‌کنید حس پاکی و پاکیزگی به شما دست می‌دهد. اگر دقت کرده باشید حتی برندهایی معتبر، در طراحی شیشه این عطرها از نمادهای گل استفاده می‌کنند و این عطرها، شیشه‌هایی با شمایل گل دارند.

  • میوه ای

رایحه هایی از میوه مخصوصاً مرکبات و سبزیجات تازه در عطر زنانه بهاری وجود دارند. در واقع عطرهایی که بوی میوه و سبزی‌هایی مانند نعناع و ریحان دارند برای فصل بهار عالی هستند. البته اگر بتوانید ترکیبی از این دو رایحه را در عطری پیدا کنید که بسیار بهتر است. برای مثال یکی از جذاب‌ترین عصاره‌های میوه که بوی بسیار عالی و بی‌نظیری دارد، شکوفه پرتقال است. از شکوفه پرتقال یا بهار نارنج بوی تازگی، لطافت و شیرینی همراه با کمی تندی به مشام می‌رسد. بی‌شک اگر از عطری با این رایحه استفاده کنید لذت فراوانی می‌برید.

  • دریا

 یکی از بوهایی است که خاطرات سفرهای هیجان‌انگیز و حضور در کنار طبیعت را در ذهن شما تداعی می‌کند. برای اینکه در این فصل زیبا با طبیعت همراه باشید از عطرهایی استفاده کنید که رایحه دریا در آن‌ها استفاده شده باشد. این اسانس در عطر زنانه بهاری نه‌تنها به شما بلکه به اطرافیانتان نیز حس خوبی منتقل می‌کند. همراه با استشمام این عطرها کافی است چشمانتان را ببندید و به یک شنای دل‌چسب فکر کنید و در اعماق آرامشی بی‌نظیر غوطه‌ور شوید.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!