هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

بهترین عطر و ادکلن با توجه به شخصیت هر فرد-هفت ویک74948

۱۴۰۰/۱۱/۲۸ سپیده ایمانپور

برای انتخاب عطر تنها پسندیدن رایحه عطر دلخواه خود کافی نیست بلکه باید برای انتخاب عطر ، نوع پوست و شخصیت استایل و تیپ شما را هم در نظر ب پس عطر های هر شخصیت هم متفاوت استگیریدبق علم روانشناسی افراد دارای شخصیت‌های متفاوتی هستند

در ابتدا بهتر است با ساختار عطرها اشنا شوید

ادکلن و سایر عطرها از نت‌های بالا، نت‌های میانی و نت‌های پایه ساخته شده‌اند. این عطرها با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند تا عطر کامل را تجربه کنند.

نت بالا:

نت‌های بالا اولین تصوری هستند که یک عطر به شما می‌دهد. معمولا رایحه‌های رایج با یک لمس اتانول که عطر با آن مخلوط شده است. صفت‌هایی مانند ترد، تازه و مرکبات شایع هستند و عصاره‌های قدرتمند معمولا در اینجا استفاده می‌شوند. نت‌های بالا طولانی نیستند و به نت‌های میانی می‌رسند.

نت‌های میانی:

نت‌های گلدار ساده در اینجا معمول هستند. به طوری که تاثیر شدید اتانول را کاهش دهد. نت‌های میانی معمولا کمتر از نیم ساعت طول می‌کشند.

نت‌های پایه:

نت‌های پایه عطر، بوی پایدار هستند که عطر و رایحه از آن‌هاست. نت‌های پایه حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت پس از استفاده شما ظاهر می‌شود و تا زمانی که شما دوش بگیرید تغییر نخواهند کرد.

مکان ها و عطر ها :

براي محافل رسمي بهتر است از عطرهاي تلخ، گرم، شيرين و تند استفاده کنید. به عطرهايي که معمولاً بوي شکلات و ميوه هاي تابستاني را ميدهند عطرهاي شيرين و گرم مي گويند و عطرهايي هم که از اسانس ريشۀ درختان و ادويه هاي تند شرقي درست شده اند را عطرهاي تلخ گويند .
 
غالبا عطرهايي که در مجالس دوستانه استفاده مي شوند عطرهاي سرد و ترش هستند بخاطر حس طراوت و آرامشي است که منتقل مي کنند. عطرهاي سرد يک حس خنکي، شادابي و جواني را به آدم القا مي کنند. با استشمام عطرهاي ترش هم ياد مرکبات مي افتيد

در فصل زمستان از عطرهاي سنگيني مثل عطرهاي تلخ وتند استفاده کنيد. در اين فصل، ماندگاري عطرها به دليل پايين بودن دما بيشتر است .

به یاد داشته باشید :

 برای اینکه رایحه عطر را بیشتر کنید، آن را روی نقاطی از بدن که نبض دارد بزنید (مچ دست، داخل آرنج، اطراف گردن و حتی پشت زانو. مقدار خیلی کمی عطر روی موها هم می تواند اثر طولانی مدتی داشته باشد

 

رایحه ها :

گل دار:

افرادی که عطرها با نت گل را می پسندند دارای روحیه ای لطیف و احساساتی هستند . گل هایی مانند بنفشه، رز و زنبق  در این بین زنبق مخصوص اقایان می باشد و باقی گل ها برای عطرهای زنانه مناسب است.

مرکبات:

افرادی که عطرهایی با گروه بویایی مرکبات مانند نت های لیمو و پرتقا برگاموت و نارنگی  را می پسندند ، شخصیتی اکتیو، پرانرژی و سرزنده دارند. عطرهای با بوی مرکبات برای تابستان بسیار مناسبند.

شرقی:

افرادی که از عطرهای با گروه بویایی شرقی که ترکیبی از ادویه های خوشبو مانند وانیلی، گل دار، فوژه، چوبی و تند هستند ، استفاده می کنند ماجراجو، کنجکاو، ریسک پذیر هستند.

چوبی:

گروه بویایی چوبی به چند دسته اقیانوسی، چیپر، آروماتیک، گلی مشک و ادویه ای تقسیم می شود و اشخاصی که این عطرها را انتخاب می کنند نمادی از قدرت، استواری و منطق گرایی دارند.

 

  •  شیرین

اغلب افرادی که رایحه‌های شیرین را می‌پسندند افرادی خونگرم با روحیه بسیار لطیف و ساده هستند. این دسته از افراد بسیار شوخ طبع، بشاش و پر انرژی هستند. اغلب شخصیتی رویا پرداز دارند و با محیط پیرامون خود به خوبی ارتباط برقرار می‌کنند. عطرهایی با رایحه‌های مرکبات، گل‌ها و دیگر رایحه‌هایی چون وانیل، جز عطرهای شیرین محسوب می‌شود. این بوها ادکلن‌ مناسب شخصیت افراد خونگرم است. البته معمولا در بین خانم‌ها بیشتر طرفدار دارن. عطرهای شیرین تنها مخصوص خانم‌ها نیست؛ بلکه در میان آقایان نیز عطرهای شیرین طرفداران خود را دارد. برندهای گوناگون مختلفی عطر های شیرین و ماندگار بسیاری ارائه کرده‌اند.

مردانه، عطرهای شنل مانند مدل Allure Pour Homme 

زنانه،کوکو شنل

  • خنک

تیپ شخصیتی افرادی که طرفدار رایحه‌های خنک از عطرها هستند، اغلب جاه طلبانه است. این دسته از افراد دارای یک غرور مثبت هستند و خودشان را نسبت به دیگران کمی برتر می‌دانند. همین روحیه و غرور سبب شده این افراد بتوانند کارها را نسبت به افراد دیگر بهتر سازماندهی کنند. حس مدیریتی در این افراد موج می‌زند. بیشتر مواقع در فکر هستند و همیشه به دنبال حل مسائل مختلف می‌گردند.

مردانه:ورساچه مدلEros EDT

زنانه:بولگاری مدل Omnia Crystalline EDT 

  • تلخ

اغلب افرادی که از عطرهای تلخ استفاده می‌کنند، شخصیت بسیار قوی و با ثباتی دارند. این دسته از افراد هیچ گاه در مقابل مشکلات تسلیم نمی‌شوند و همیشه در کارهای خود مصمم هستند و بسیار افراد فعالی هستند. ناگفته نماند که بسیاری از ورزشکاران نیز طرفدار عطرهای تلخ هستند. این دسته از افراد دارای انگیزه بسیار زیادی هستند. اغلب اهل معاشرت چندانی نیستند و تنهایی و خلوت را بیشتر ترجیح می‌دهند. بنابراین ادکلن مناسب شخصیت افراد قدرتمند، رایحه‌ای تلخ دارد.

مردانه :جورجیو آرمانی  مدل‌هایی چون Attitude Extreme EDT و یا Code EDT 

 

زنانه : کام دی کارگونس مدل Wonderoud EDP با ترکیبی از رایحه‌های دودی و عود و همچنین عطر نارسیسو رود ریگز مدل For him bleu noir EDT 

 

  • ملایم

افرادی که عطرهای ملایم استفاده می‌کنند اغلب افراد مرموز و اسرار آمیزی هستند. به راحتی نمی‌توان خلق و خوی آن‌ها را تشخیص داد و هر روز به یک صورت متفاوت ظاهر می‌شوند. این دسته از افراد قابل اعتماد هستند و در میان دوستان خود بسیار محبوب هستند. زود عصبی می‌شوند ولی با این حال خیلی زود مسائل را فراموش می‌کنند. رایحه‌های ملایم، همان ادکلن مناسب شخصیت های بی‌اعصاب و محبوب و پیچیده است.

کلوین کلاین

مردانه: Obsession

زنانه :کلوین کلاین مدل Deep Euphoria و لانکوم مدل La vie Est Belle

 

  • تند

طبق روانشناسی‌های انجام شده عطرهای تند، ادکلن مناسب شخصیت افراد باهوش است. این افراد بوهای تند را می پسندند و اغلب افراد بسیار زیرکی هستند. همه چیز باید مطابق میل آن‌ها انجام شود. احساساتی نیستند. در انجام کارها بسیار صبور هستند. اعتماد به نفس بالایی دارند و همیشه در زندگیشان تصمیمات خوبی می‌گیرند. به گفته خودشان عطرهایی که رایحه تندی دارند موجب شادابی آن‌ها می‌شود

مردانه : لالیک مدل  Encre Noire و Fruit du Mouvement

زنانه :پاکورابان مدل Olympea و ورساچه مدل Crystal Noir 

 

بر اساس شخصیت

کلاسیک

کسانی که وابستگی خاصی به سبک لباس پوشیدن کلاسیک دارند، بخش اصلی زندگی‌شان به کار و تجارت و روابط رسمی و اداری گره خورده است.

نت‌های گل‌فام مورد علاقه این افراد هم لطافتی خاص دارند و بیش از همه از میان رایحه‌های یاس، رز، زنبق و گل برف انتخاب می‌شوند.

آرپژ از برند لانوین . بلانش از برند بیردو - وات دایموند -الیزابت تیلور-نامبر فایو

 

ریلکس

کسانی که در انتخاب لباس‌ آسان‌گیر هستند و سراغ لباس‌های غیررسمی یا کژوال می‌روند، نمی‌خواهند که با لباس‌هایشان جلب توجه کنند. این افراد همیشه دنبال لباس‌های راحت و کاربردی هستند و پارچه‌های کشی یا جین و کتان را به‌دلیل شست‌وشوی آسان و کاربرد راحت انتخاب می‌کنند.

 محبوب‌ترین نت‌های این افراد را نت‌های چوبی و مرکباتی آروماتیک می‌سازند. ترکیب نت‌های مرکباتی با اسطوخودوس و ادویه‌های شیرین با چوب‌های شرقی و همچنین رایحه‌های سدر، نعناع هندی،‌ کاج، چوب صندل و خس‌خس هم از ترکیبات مورد علاقه این گروه از افراد محسوب می‌شوند.

اکوا الگوریا از برند گرلن، گریس کلیر از برند سرج لوتنس، واک آن ایر از برند کیت اسپید،چنس او فرش

ماجراجو و نمایشی

افرادی که ذاتی ماجراجو دارند و از جلب توجه لذت می‌برند، همیشه سراغ لباس‌های هیجان‌انگیزی می‌روند که توجه دیگران را هم به خود جلب می‌کنند. به همین دلیل هم افراد ماجراجو به رنگ‌های روشن و طرح‌های چشمگیر در لباس‌های خودشان و استفاده از اکسسوری‌های برجسته علاقه‌مند هستند.

 

اپیوم از برند ایوسن لورن -کارنال فلاور-هبیت رژ 

 

خلاق

افرادی که شخصیتی خلاق دارند، در انتخاب لباس‌هایشان نیز کمی دمدمی عمل می‌کنند اما اساسا سراغ انتخاب‌های متفاوتی می‌روند. این افراد به انتخاب لبا‌س‌های منحصربه‌فردی علاقه دارند که معمولا هم از نظر تقارنی و ساختاری غیرعادی جلوه می‌کنند ولی همیشه انگار چیزی در انتخابشان هست که آنها را تکرارنشدنی می‌سازد.

 

ذوین- ونت ورت-ادو لیر 

شیک‌پسند و خاص

افراد شیک‌پسند و خاص در انتخاب لباس‌هایشان سراغ گزینه‌های پیچیده و باوقار می‌روند و به پارچه‌های شدیدا باکیفیت و مرغوب و جنس‌های ابریشمی یا کشمیری علاقه دارند. اصل تناسب و تعادل اهمیت زیادی در انتخاب‌های این افراد دارد، اما جزئیات ریز و ظرافت‌های چشم‌نواز هم از دیگر اصول مورد توجه شخصیت‌های شیک‌پسند و خاص است.

 نویینگ از برند استی لودر، فرنچ افر از برند اکس نیهیلو، نامبر 19 از برند شنل

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!