هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

معرفی بهترین [عطر و اسانس] گرمی زنانه و مردانه - هفت ویک

۱۳۹۸/۱۲/۲۸ زهرا یزدانی

 

تفاوت عطر و ادکلن و اسانس
بسیاری از افراد همچنان تفاوت عطر و ادکلن را نمی دانند و از این دو کلمه به جای یکدیگر استفاده می کنند برخی فکر می کنند عطر همان اسانسی است که در شیشه ریخته می شود و ادکلن همان عطرهای مارک دار می باشد در حالیکه اینطور نیست.
تفاوت عطر و ادکلن در میزان ماندگاری و درصدشان است.
قبل از بیان تفاوت عطر و ادکلن توضیح مختصری در مورد اسانس بدهیم
اسانس همان عطرهایی هستند که اغلب در شیشه ها پر می شوند و حالتی روغنی دارند
عطر (perfume):در ایران بطور کلی به تمامی عطرهای غیر اسانس عطر گفته می شود.
عطرها ترکیبات اسانس مواد خام(گیاهان، مشک و …) آب و الکل تشکیل شده اند.
و دلیل استفاده از الکل در عطرها به این دلیل است که الکل باعث ماندگاری و پخش شدن بوی عطر می شوند.
بصورتیکه دیگران می توانند بوی آن را حس کنند.
دوام و ماتندگاری عطرها به میزان اسانس بکار رفته در آنها بستگی دارد.
بطورکلی به آن دسته از عطرها که عطر گفته می شود حدود ۱۵-۲۵ درصد اسانس بکار رفته و به آن دسته که ادکلن گفته می شود(Eau de cologn) 2-5 درصد اسانس بکار رفته (ماندگاری پایین)
واژه ی اسانس به روغن های معطر گفته می شود و واژه ی عطر به هر نوعی از روغن های معطر ، ادوپرفیوم ها ، ادوتویلت ها ، ادوکلن ها و یا هر گونه ماده معطر گفته می شود. عطرها به گروه های مختلفی از لحاظ غلظت ماده معطر (اسانس) تقسیم می شوند:

1) عطر خالص یا اسانس معطر خالص که بین 50 تا 90 درصد از اسانس خالص برخوردار است و به صورت روغن معطر و با نام اسانس یا عطر خالص عرضه می شود. این گونه عطرها از ماندگاری بسیار بالا و پخش بسیار پایین برخوردارند.

2) عطر با غلظت پرفیوم که بین 15 تا 40 درصد از اسانس یا عطر خالص برخوردار است و بر روی عطر با عنوان parfum ، perfume و یا extrait de parfum مشخص می شود و سازمان عطرسازی جهان (ایفرا) غلظت معمول را 20 درصد اعلام نموده است.

3) عطر با غلظت اسپریت دوپرفیوم (ESِdP) که بین 15 تا 30 درصد از اسانس یا عطر خالص برخوردار است و بر روی عطر با عنوان Esprit de Parfum مشخص می شود و به طور معمول مورد استفاده قرار نمی گیرد.


4) عطر با غلظت ادوپرفیوم (EdP) که بین 10 تا 20 درصد از اسانس یا عطر خالص برخوردار است و بر روی عطر با عنوان Eau de Parfum ، millésime و یا eau de perfume مشخص می شود و سازمان عطرسازی جهان (ایفرا) غلظت معمول را 15 درصد اعلام نموده است. (از لحاظ ماندگاری و پخش می تواند بهترین انتخاب باشد)

5) عطر با غلظت ادوتویلت (EdT) که بین 5 تا 15 درصد از اسانس یا عطر خالص برخوردار است و بر روی عطر با عنوان eau de toilette مشخص می شود و سازمان عطرسازی جهان (ایفرا) غلظت معمول را 10 درصد اعلام نموده است.

6) عطر با غلظت ادوکلن (EdC) که بین 3 تا 8 درصد از اسانس یا عطر خالص برخوردار است و بر روی عطر با عنوان eau de cologne مشخص می شود و سازمان عطرسازی جهان (ایفرا) غلظت معمول را 5 درصد اعلام نموده است. (به اشتباه در کشورمان به تمامی عطرهایی که اسپری می شوند ادوکلن گفته می شود)

7) عطر با غلظت ادوفرش که بین 1 تا 3 درصد از اسانس یا عطر خالص برخوردار است و بر روی عطر با عنوان eau de fraiche مشخص می شود. (این غلظت عطر برای بادی اسپلش ها و افترشیو ها استفاده می شود)
عطرها از نظر بو و میزان ماندگاری به سه دسته کلی تقسیم بندی می شوند که این سه دسته عبارتند از:
Top: مدت ماندگاری این سری از عطرها بین ۱۵ دقیقه تا ۲ ساعت می باشد و رایحه هایی نظیر بوی مرکبات، عطرهای میوه ای، عطر پودری، ادویه و ترشیجات، دارچین، آبزیان دریایی از این دسته می باشند.
Medium: بعد از top قرار دارند و بین ۵-۳ ساعت قدرت ماندگاری دارند و از ترکیب رایحه های مختلف ساخته می شوند.
Base: بین ۱۰-۵ ساعت روی پوست باقی می مانند رایحه هایی مثل بوی خزه، تنباکو، مشک، چرم، دودی، وانیل، قیر
توجه: این مطلب در بخش تحریریه سایت ایرانوس گردآوری شده.استفاده از آن برای اهداف غیر تجاری و با قید نام منبع بلامانع است.
ما در این بخش مقاله توضیحات کاملی درباره انواع عطر و عطر گرمی و عطر گرمی مردانه و عطر گرمی زنانه و عطر گرمی اصل و عطر گرمی اسپرت و عطر گرمی خوشبو و عطر گرمی تلخ و ترکیب عطر گرمی و عطر گرمی خوب و عطر گرمی خنک و عطر گرمی خنک زنانه و عطر های 20 گرمی و عطر گرمی ملایم و اسانس و حلال اسانس عطر و اسانس عطر زنانه و عصاره و عصاره عطر و اسانس عطر تلخ و فرق اسانس و عطر ارائه داده ایم.

اسانس عطر چیست
عطرها دنیای شگفت انگیزی دارند، هر شیشه عطر از رایحه تشکیل شده و با توجه به غلظت و ماندگاری آن در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرد. برای خرید یک عطر باید به موارد زیادی از جمله رایحه مورد علاقه، قیمت، برند و نوع عطر دقت کنید. عطر ها دسته بندی های مختلفی دارند که ممکن است در مورد آن اطلاعاتی نداشته باشید و همه را به عنوان عطر و ادکلن بشناسید. پیدا کردن غلظت عصاره عطر، به اندازه عطر و بوی آن اهمیت دارد. اگر خیلی سبک و ملایم باشد، زود از بین می رود و اگر خیلی قوی باشند ، ممکن است اطرافیان شما را آزار دهد.
چرا بعضی از بوها نسبت به بقیه ماندگاری بیشتری دارند؟
اشخاصی که پوستی چرب دارند معمولا بوی عطرشان نسبت به افرادی که پوست خشک دارند، ماندگاری بیشتری دارد. زیرا پوست چرب به طور طبیعی مرطوب است و رطوبت باعث نگهداری و ماندگاری بوی عطر می شود.
چه کنیم تا بوی عطرمان بیشتر بماند؟
همانطور که گفته شد ماندگاری بوی عطر بسته به خشک یا چرب بودن پوست، اش در افراد مختلف متفاوت است. در صورت امکان در طول روز، عطر خود را تجدید کنید.
متخصصین تولید محصولات بهداشتی توصیه می کنند که عطر را به پشت گوش ها و گردن خود بزنید و مقدار کمی را هم بر روی پوست بدنتان استفاده کنید. با این کار بوی عطر شما پخش می شود و سریع از بین نمی رود. یک اسپری کوچک روی موها باعث می شود بوی عطر شما در تمام روز باقی بماند.
چرا همه عطرها الکل دارند؟
زیرا الکل باعث می شود بو روی پوستتان نمانده و از پوست شما متصاعد شود. بدون وجود الکل در عطر، شما تنها کسی خواهید بود که متوجه می شوید عطر زده اید.
ما در این بخش مقاله توضیحاتی ذرباره فرق اسانس با عطر و اسانس عطر تلخ واسانس عطر شیرین و تهیه اسانس عطر و خوشبو تربین اسانس عطر مردانه به شما ارائه می دهیم.
بهترین عطر های گرمی زنانه و مردانه
عطر به 2 روش تهیه میشود: روش مصنوعی،روش طبیعی
1- روش مصنوعی : امروزه به دلیل آسان بودن و مقرون به صرفه بودن روش
مصنوعی اکثر کمپانی ها این روش را انتخاب می کنند.
این روش از طریق تولید ترکیبات آلی صورت می گیرد.
2- روش طبیعی : این روش از طریق استخراج روغن به روش تقطیر، استخراج سیال،
استخراج با حلال، به روش پولکی و استخراج اتانول صورت می گیرد.
روغن موجود در عطرها در واقع همان عطر رقیق نشده است که دوام و ماندگاری بالایی دارد.
به این روغن ها در واقع روغن های اساسی عطر گفته می شود.
روغن های اساسی عطر به دلیل غلظت بالا و بویایی آنها به مقدار کمی در تولید عطر استفاده می شوند.
گاهی اوقات مشاهده میشود که غلظت بعضی از عطرها بسیار بالاست
که این امر برگرفته از همین ترکیب روغن های اساسی با عطر است.
مثلا Eau de perfume غلظتش مابین 7%تا 15%است.
عطرها از چه چیزهایی درست می شوند

گیاهان به عنوان منبع اصلی تولید روغنهای اساسی و ترکیبات معطر به شمار می آیند گیاهان این ترکیبات را به خاطر محافضت از حیوانات گیاه خوار و همچین جذب حشرات گرده افشان تولیدمی کنند.
۱- گلها : بزرگترین منبع مواد معطر می باشند که شامل گلهای سرخ و مریم و میخک و یاس و ابریشم هستند.
۲- برگها: برگهای نعناع هندی و بنفشه و رزماری و مرکبات و گوجه فرنگی
۳- ریشه و ساقه های زیرزمینی : ریشه درخت جوز و زنجیل.
۴- دانه ها: دانه های گشنیز و زیره و کاکائو و هل و بادیان
۵- میوه ها : تمشک و توت فرنگی و سیب و مرکبات و وانیل و فلفل شیرین
۶- روغن چوب: چوب درختان سرو و عرعر و کاج و صنوبر
۷- پوست درختان: درخت نعناع
۸- صمغ: صمغ بوته کندر و درخت گل حنا و کاج و صنوبر
منابع حیوانی
۱- مشک : از کیسه آهوی آسیایی گرفته می شود.
۲- کاستوریوم : از کیسه سگ آبی آمریکای شمالی به دست می آید.
۳- عنبر سائل : ماده چربی ماندی که از نهنگ عنبر درست می سود.
۴- عسل: از کندوی عسل به دست می آید.
منابع مصنوعی
مواد معطر ساختگی ترکیبات ارگانیکی است که از فراورده های نفتی و یا صمغ درخت کاج حاصل می گردد مانند کومالین و لنالون.
خانواده عطر ها
freshygreen: رایحه ای شبیه علف و سبزه و یا برگهای تازه چیده شده می ماند.
orientalرایحه گرم) رایحه کاجی و بلوطی و یا وانیلی
Spicyy: رایحه گرم و تند.
Woody:رایحه جنگل و چوب خشک تازه قطع شده.
Floral(رایحه گل) ملایم و طبیعی
Fruity : رایحه میوه ها به جز مرکبات
Furgal : رایحه قارچ مانند
Earthy/Mossy: رایحه زمین جنگل و خاک
Citruso:رایحه مرکبات مانند : نارنج و لیمو ترش پرتغال
Lobacco: رایحه تنباکو
Sweet : رایحه شیرین
Light: رایحه ملایم و سبک
Heavy: رایحه سنگین و گیرا
اصولا وقتی یک عطر می خرید کارخانه سازنده موظف است روی شیشه عطر یکی از نامها را بیاورد شما می توانید با خواندن آن متوجه شوید که عطرتان از کدام نوع بالاست.
خرید اسانس عطر اصل
انتخاب عطر یکی از شخصی ترین و سلیقه ای ترین انتخاب ها می باشد.توصیه من به شما این ا ست که فقط به احساس و ذائقه خود توجه نشان دهید،چراکه عطر شما نشان دهنده ی استیل و سلیقه ی شماست.اغلب عطر شما در برگیرنده ی زوایای مخفی و پیچیده ی روح، شخصیت و خواسته های شماست،پس در انتخاب آن دقت زیادی صرف کنید تا دچار تناقض نشوید.
شما برای خرید عطر و اسانس و ادکلن و همچنین خرید اسانس عطر اصل و حتی خرید اینترنتی عطر گرمی و خرید اینترنتی اسانس عطر و ادکلن و خرید اینترنتی عصاره باید به نکات زیر توجه نمایید.
• قبل از خرید عطر دلخواه،اشانتیون آن را از فروشنده بخواهید و برای چند روز آن را امتحان کنید.چراکه پوست هر شخص بو و ترشح شیمیایی مخصوص به خود را دارد و بوی یک عطر روی پوست افراد مختلف،رایحه ی متفاوتی را ایجاد می کند.
• برای امتحان بوی یک عطر،هیچ گاه شیشه آن را مستقیمأ بو نکنید.چراکه فقط بوی الکل و پیش رایحه ی آن به مشام می رسد.همیشه عطر را روی پوست امتحان کرده و بعد از حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه شروع به بررسی آن کنید.برای اطمینان از انتخابتان بهتر است که مسافتی را قدم بزنید تا محیط تاثیر خود را بر بوی عطر بگذارد و بارها آن نقطه را بو کنید.
• هیچ گاه بیشتر از سه عطر را پشت سر هم امتحان نکنید.چراکه غدد بویایی شما دچار اشتباه می شوند.
• اگر شما از قبیل افرادی هستید که علاقمند به جمع آوری عطر و ادکلن میباشند؛حتمأ عطرهای خود را از بین انواع مختلف انتخاب کنید.به عنوان مثال:عطرهای خنک،گرم،مناسب روز و مناسب شب.چراکه ذائقه ی شما بنا بر فصل،موقعیت،آب و هوا و….تغییر می کند.
• سه دشمن اصلی عطر؛نور،دمای بالا و رطوبت می باشند.پس عطر خود را اگر به مقدار کم استفاده می کنید،در جعبه ی اصلی و بدور از گرما و رطوبت(به خصوص حمام ودستشویی) نگه دارید.
چرا بعضی از بوها نسبت به بقیه ماندگاری بیشتری دارند؟
اشخاصی که پوستی چرب دارند معمولا بوی عطرشان نسبت به افرادی که پوست خشک دارند، ماندگاری بیشتری دارد. زیرا پوست چرب به طور طبیعی مرطوب است و رطوبت باعث نگهداری و ماندگاری بوی عطر می شود.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!