هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

خصوصیات یک عطر تلخ مردانه و زنانه خوب

۱۳۹۸/۹/۲۱ کارشناس هفت و یک

عطر و ادکلن ها دارای رمز و رموز پیچیده‌ای می باشند. و در واقع بسیاری از اوقات می توان از بوی هر فردی به سلیقه ی او پی برد. زیرا روانشناسان معتقدند که هر فردی عطر و بویی مخصوص به خود دارد و حتی پا را از این فراتر گذاشته اند و معتقدند که انسان ها بر اساس بوی هم عاشق هم می شوند.

معمولا آقایان و بانوان به دنبال عطر زنانه و عطر مردانه ای هستن که پخش و ماندگاری بالایی داشته باشد. پخش بوی عالی از مهمترین فاکتوهای محبوبیت عطر می باشد. زیرا بسیاری از عطرها جذب کننده اند و توجه جنس مخالف را به طور فراوان جذب می کنند. لابد برای شما نیز اتفاق افتاده است که پاهی اوقات که در یک مراسم یا جشن تولد حضور دارید از شما می پرسند که از چه عطری استفاده کرده اید. یا حتی گاهی اتفاق می افتد که وقتی کسی را سوار خودرویتان می کنید از عطر و بوی خاص خودرویتان می پرسند. بیشتر مواقع در انتخاب عطر ، نوع رایحه ، گروه بویایی و کیفیت آن حرف اول را می‌زند و اغلب اوقات نیز ماندگاری و پخش بو از معیارهای اصلی انتخاب عطر توسط آقایان و خانم ها می باشند.

Card image cap

البته ناگفته نماند که پشت یک بوی به ظاهر ساده هزاران رمز و راز و ترکیبات گیاهی و میوه ای و شیمیایی نهفته است. این ترکیبات اکثر اوقات بر اساس تجربه و با تلفیق دانش و هنر باهم آمیخته شده‌اند تا یک رایحه ی خاص به وجود آید و آن رایحه ی خاص بتواند شما را بر سر هیجان آورد. عطرها دارای رایحه و گروه های بویایی متفاوتی می باشند. در مرحله ی اول هر عظری دارای سه نت بویایی می باشد که در گروه های نت اولیه ، نت میانی و نت پایانی قرار می گیرند. و در مرحله ی بعد نوع رایحه هایی که یک عطر و ادکلن می تواند داشته باشد مورد توجه قرار می گیرد . به عنوان مثال یک عطر ممکن است چند رایحه را به صورت متوالی داشته باشد. این رایحه‌ها امکان دارد که تلخ یا شیرین، خنک یا گرم، ملایم یا تند و خوراکی یا گلی و میوه ای باشند. رایحه‌های تلخ و شیرین از رایج ترین رایحه های مورد استفاده در ایران و جهان می باشند که بسیار پرطرفدارند و عطرهایی با این رایحه طرفداران زیادی به خود جذب نموده است. در ادامه ویژگی‌ها و خصوصیات عطر تلخ را بیان می کنیم.

امروزه یکی از محبوب‌ترین عطرها در گروه رایحه‌های تلخ قرار می‌گیرند؛ البته وقتی از عطر تلخ، نام می بریم منظورمان همان مزه ی تلخ نیست؛ در واقع آنها می‌توانند بوهایی نظیر بوی چوب سوخته، قهوه و نعناع، میخک، دارچین و … را از خود منتشر کنند. گاهی اوقات این رایحه‌ها به نسبت‌های مشخص با هم ترکیب گشته و یک عطر منحصر به فرد را پدید می‌آورند. بسیاری از افراد معیار کیفیت عطر را ماندگاری بوی آن می پندارند در حالی که فاکتورهای دیگری نظیر نوع رایحه و گروه بویایی آن نیز در انتخاب عطر موثرند. به عنوان مثال شاید بسیاری از افراد از بوی چرم به تنهایی لذت نبرند اما از تلفیق بوی چرم با دیگر نت های بویایی لذت می برند. که معمولا اینگونه رایحه ها در یک عطر زنانه ی شاخص مردانه دیده می شود.

Card image cap

عطر و ادکلن های با رایحه ی تلخ از پرطرفدارترین عطرها جهت مراسم و محافل رسمی می باشند. فروشگاه های اینترنتی مختلف دارای کالکشن بی نظیری از بهترین و پرفروش ترین عطر و ادکلن های تلخ در ایران و اروپا بوده و نقدی منصفانه و دقیق بر پای تمامی آن ها گردآوری کرده اند. انواع عطر جیبی نیز در گروه عطرهای تلخ زنانه و مردانه ، عطر های تلخ و خنک و ادکلن های تلخ و گرم و جدیدترین پرفیوم های تلخ وجود دارند که حجم کمتری نسبت به عطر اوریجنال دارند اما همان کیفیت و بوی عطرهای اصل را دارند. عطرهای گرمی یا همان اسانس و پرفیوم های عطر نیز توسط برخی شرکت های آلمانی و سوئیسی تهیه شده اند.

Card image cap

 عطرهای تلخ و گرم و یا عطرهای تلخ ملایم و یا عطرهای تلخ و خنک بسیار جذاب و دل‌نشین می باشند و معمولا عطرهای تلخ مردانه و زنانه از برخی گیاهان، ادویه‌های تند و ریشه درختان پرفته می شوند. این عطرها قبلا حال و هوای رسمی داشته و بیشتر در مکان‌های رسمی و برای مردان استفاده می‌شدند اما اکنون چنان فراگیر شده اند که هم مورد توجه بانوان هستند و هم در مناسبت ها و مراسمات مختلف استفاده می گردند. البته بهتر است که از این عطر و ادکلن ها در فصول زمستان و پاییز استفاده شود. و بهترین عطر برای فصل زمستان نیز یک عطر با رایحه تلخ و تند می‌باشد.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!