هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

تفاوت عطر اورجینال با شرکتی -هفت ویک48797

۱۴۰۱/۱/۱۹ سپیده ایمانپور
  • عطر اورجینال

رایحه خوش آدمی از جمله مواردی است که هیچگاه از ذهن افراد پاک نخواهد شد و چنانچه قصد دارید تا همواره در یادها بمانید، به استفاده از عطر‌ مناسب و مختص به خود نیاز خواهید داشت، ولی خرید عطر تنها کار شما نیست و باید به کیفیت، رایحه، برند سازنده، ماندگاری و مهم تر از همه اورجینال بودن عطر مورد نظر خود توجه داشته باشیدهمانطور که می‌دانید، امروزه خریدن یک عطر با کیفیت و اورجینال، بسیار پرهزینه است و از همین نظر باید نکات مهم را در هنگام خرید در نظر داشته باشید تا از انتخاب خود پشیمان نشوید.

 

  • عطر های شرکتی

تقاوت عطرهای اورجینال با شرکتی در این است که شرکتهای بزرگ و با اصالتی مانند: روونا، هوس اف سیلیج، پالدرون و... فرمول عطرهای اصلی را خریداری کرده و نمونه همان ادکلن را با قیمتهایی بسیار مناسب‌تر به بازار ارائه می‌کنند.

این مدل عطرها به این دلیل شرکتی گفته می‌شوند زیرا: نمی‌خواند عطر فیک یا تقلبی را به جای عطر اصلی و اورجینال به فروش برسانند. عطرهای شرکتی به صورت قانونی نام و نشان رسمی خود را دارنده بر روی شیشه عطر، درج می‌شوند.

همچنین عطرهای شرکتی دارای مجوزهای بهداشتی هستند. عطرهای فیک و تقلبی کاملا مشابه به عطرهای اورجینال هستند، بدون اینکه تغییری در بطری عطر یا جعبه آن ایجاد شود راهی بازار می‌شوند.  اما تفاوت عطرهای اورجینال و شرکتی در این است که عطرهای شرکتی جعبه‌‌ها و بطری‌های مخصوص به خود شرکت را دارند، یا مشابه به نمونه‌های اورجینال عطرها هستند. تفاوت دیگر عطر اورجینال با شرکتی ر قیمت آنهاست که عطرهای شرکتی قیمت مناسبتری نسبت به عطرهای اورجینال دارند. عطرهای شرکتی به دلیل بالا رفتن قیمتها در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند.

 

  • عطر های امارتی اصل

صنعت تولید عطر در این کشور به ۱۵ سال نمی رسد ولی در این میان شرکت هایی هستند که سابقه ۱۵ ساله در تولید عطر دارند؛ صفر تا صد این عطر ها در امارات تولید می شوند و کیفیت آنها بسیار بالاتر از ادکلنهای فیک اماراتی می باشد و معمولاً هم این شرکت ها با شرکت های عطر سازی معروف دنیا همکاری می کنند.

فروش ادکلن های اصل اماراتی کاملاً قانونی است؛ زیرا با برند، هولوگرام و بسته بندی مخصوص خود ارائه می شوند و با عطر های فیک و تقلی که نوع بسته بندی و شیشه محصولشان کپی برداری از نوع اصل می باشد به طور کامل متفاوت می باشند.

Card image cap
  • روش های تشخیص عطر اورجینال

بسته بندی عطر یکی از نشانه‌های ادکلن اصل بسته‌بندی است یعنی اگر بخواهید به‌راحتی بدون حتی در دست گرفتن تشخیص بدهید این کالا اورجینال است یا تقلبی به پلاستیک روی بسته‌بندی آن دقت کنید این پلاستیک باید کاملاً صاف و صیقلی باشد و هیچ نوع خط و خشی روی آن نباشد بعضی برندها مثل برند دیور چسب‌هایی را روی قسمت پلمپ شده در بالای محصول می‌چسبانند حتماً دقت کنید قسمت پلمپ پلاستیک دسته‌بندی باید پمپ خطی باشد و برچسب برند روی آن چسبیده شده باشد

عطرهای اصل معمولا دارای سلفون‌ نسبتا ضخیم هستند که به طور بی‌نقص تا شده است و با نوعی چسب حرارتی محکم به جعبه چسبیده است. در مقابل بسته‌بندی نامناسب سلفون نشانه واضحی از عطرهای تقلبی است. اگر روکش پلاستیکی جعبه عطر به طورجذاب بسته‌بندی نشده باشد (درز و لبه‌ها بیشتر از 5 میلی‌متر پهنا داشته باشد، ناهموار باشد و یا بر روی آن چسب اضافی زده شده باشد) در آن صورت این عطر اصل نیست. لبه‌های بسته بندی عطر اصل همیشه درز و لبه‌های بدون نقص دارد.

 

باکس یا جعبه عطر

متن روی جعبه

قبل از باز کردن عطر، به دقت جعبه را از نظر وجود نشانه هایی از بسته بندی و طراحی غیرحرفه ای بازبینی کنید. متن روی پشت جعبه عطر را به دقت نگاه کنید. چک کنید که آیا دارای غلط های گرامری، املایی و یا اطلاعات ضعیف هست یا نه، چرا که بسته بندی عطرهای اورجینال و معتبر باید از نظر گرامری صحیح و ایده آل باشند. اشتباهات گرامری یا نوشتاری می تواند علامتی از تقلبی بودن عطر ادکلن باشد.

اگر با ناخن خود روی آن بکشید باید برجستگی‌های رو حس کنید در زیر جعبه کدهای نوشته‌شده است که می‌توانید با نصب نرم‌افزارهای موبایل Scanner بارکد جعبه را اسکن نموده و پس از جستجوی اسم عطر و شرکت آن و برخی از مشخصات این عطر به صحیح بودن این بارکد برسید

جنس باکس

بسته بندی‌ اصل از مقوای باکیفیت است و برای محفوظ نگه داشتن شیشه عطر از آسیب طراحی شده است. به همین دلیل، ساختار درون جعبه به گونه‌ای است که شیشه عطر را در جای خود نگه می‌دارد. 
مقوای بسته‌بندی باید محکم و به رنگ سفید باشد؛ بسته بندی های مایل به خاکستری که از مقوای نازک ساخته شده اند تقلبی هستند.

حتماً جعبه را به دست بگیرید و آن را تکان دهید اگر ادکلن داخل آن محکم بود و هیچ صدا و لقی احساس نکردید به احتمال زیاد اورجینال است.  

 

بارکد جعبه

. به دنبال بارکد روی جعبه عطر بگردید. بارکد باید روی پایین ترین بخش پشتی جعبه و نه در جوانب کناری آن باشد.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!