هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

بهترین عطر برای شخصیت شما -هفت ویک59577

۱۴۰۱/۱/۱۵ سپیده ایمانپور

برای انتخاب عطر تنها پسندیدن رایحه عطر دلخواه خود کافی نیست بلکه باید برای انتخاب عطر ، نوع پوست و شخصیت خود را نیز در نظر بگیریم چرا که  عطری که انتخاب می‌ کنید نمادی از شماست و یا سفیر نامرئی شماو همیشه نکات خاصی را درباره شما بیان می‌کند.

 

شخصیت شناسی عطر به شما کمک می کند  تا روحیات فردرا شناخت پیدا کنید عطر ها اگر به درستی انتخاب شوند حس آرامش ، اعتماد به نفس، جذابیت به فرد خواهد داد

ساختار عطر

هر عطری از سه نت اولیه میانی و پایانی تشکیل شده است

نت اولیه

اولین تصوری هستند که یک عطر به شما می‌دهد. معمولا رایحه‌های رایج با یک لمس اتانول که عطر با آن مخلوط شده است. صفت‌هایی مانند ترد، تازه و مرکبات شایع هستند و عصاره‌های قدرتمند معمولا در اینجا استفاده می‌شوند این نت گذرا است و بعد مدتی جای خود را به نت میانی می دهد

 

نت میانی

نت‌های گلدار ساده در اینجا معمول هستند. به طوری که تاثیر شدید اتانول را کاهش دهد. نت‌های میانی معمولا کمتر ازنیم ساعت جای خود را به نت پایانی می دهند

 

نت پایه یا نت پایانی

نت‌های پایه عطر، بوی پایدار هستند که عطر و رایحه از آن‌هاست. نت‌های پایه حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت پس از استفاده شما ظاهر می‌شود و تا زمانی که شما دوش بگیرید تغییر نخواهند کرد.

 

کدام عطر برای کدام شخصیت ؟

عطر گرم

 

این افراد آماده رقابت می باشند. افراد علاقه مند به عطرهای گرم بسیار خونگرم اند و همراه خوبی برای فامیل و دوستان هستند. بسیار مسئولیت پذیرند ونحوی رفتار خود با دیگران و مدیریت آن را به خوبی می دانند. همواره اهدافی برای دستیابی دارند و حقیقتا برای رسیدن به آن ها تلاش می کنند. روابط اجتماعی خوبی دارند و معمولا قدر آنچه را دارند، به خوبی می دانند. گاهی اوقات واکنش آن ها در برابر مسائل مختلف بسیار شدید است که آن هم به شخصیت گرم آن ها بر می گردد که نشان می دهد بیش از اندازه احساساتی هستند

 

عطر خنک

 

طرفداران عطرهای خنک دارای غروری مثبت هستند؛ به طوری که همیشه می توانند میزبان باشکوهی برای دوستان باشند. به سختی می تواند حس برتری جویی خود بر دیگران را کنترل کنند. آنها انرژی خود را بیهوده تلف نمی کنند و از همین رو، یک سازمان دهنده خوب و قوی محسوب می شوند که به راحتی می توانند وظایف و اعمال خود را سر و سامان دهند. این افراد معمولا طوری رفتار می کنند که انگار مساله مهمی در ذهن خود دارند و در تلاش اند آن را حل کنند. گاهی اوقات هم احساس مبهمی به آنها دست می دهد که انگار از چیزی نگران اند.

 

عطر ملایم

 

افرادی که عطرهای ملایم استفاده می‌کنند اغلب افراد مرموز و اسرار آمیزی هستند. به راحتی نمی‌توان خلق و خوی آن‌ها را تشخیص داد و هر روز به یک صورت متفاوت ظاهر می‌شوند. این دسته از افراد قابل اعتماد هستند و در میان دوستان خود بسیار محبوب هستند. زود عصبی می‌شوند ولی با این حال خیلی زود مسائل را فراموش می‌کنند. رایحه‌های ملایم، همان ادکلن مناسب شخصیت های بی‌اعصاب و محبوب و پیچیده است.

 

عطر شیرین

 

افرادی که به عطرهای شیرین علاقه دارند و مدام از آن ها استفاده می‌ کنند، هم‌ صحبت خوبی برای همه خواهند بود. می‌ توان به راحتی و بدون دغدغه با این افراد درد و دل کرد، همچنین مشورت گرفت. چون اصولا همیشه در حال یاد گرفتن بوده و مایلند چیزهای جدیدی یاد گرفته و از آن درس زندگی بگیرند. همان ‌طور که از رایحه مورد علاقه‌ شان پیداست، شخصیت وجودی شیرین داشته و شوخ طبعی از خصوصیات اصلی آن هاست. این اشخاص حساس و زود رنج بوده در حدی که اگر از کسی عصبی شوند، بخشیدن آن شخص تا حدودی سخت یا غیرممکن است. آرزوهای زیادی دارند که شاید برای دیگران عجیب به نظر برسد، اما جالب بوده و بسیاری از آن ها با پشتکار به اهدافشان می‌ رسند.

 

عطرتلخ

اغلب افرادی که از عطرهای تلخ استفاده می‌کنند، شخصیت بسیار قوی و با ثباتی دارند. این دسته از افراد هیچ گاه در مقابل مشکلات تسلیم نمی‌شوند و همیشه در کارهای خود مصمم هستند و بسیار افراد فعالی هستند. ناگفته نماند که بسیاری از ورزشکاران نیز طرفدار عطرهای تلخ هستند. این دسته از افراد دارای انگیزه بسیار زیادی هستند. اغلب اهل معاشرت چندانی نیستند و تنهایی و خلوت را بیشتر ترجیح می‌دهند. بنابراین ادکلن مناسب شخصیت افراد قدرتمند، رایحه‌ای تلخ دارد.

 

عطر تند

 

 

 

افرادی که به عطرهای تند علاقه دارند، اعتماد به نفس بالایی دارند، مورد اعتماد بسیاری از مردم و مدیرهای قوی و موثر در رابطه با دیگران هستند. این افراد تصمیم گیرنده های خوبی هستند، دارای هوش بالایی هستند و درست و غلط را به خوبی تشخیص می دهند. آنها تلاش می کنند همه چیز را مطابق میل خود کنند. آنها در عشق صبورند. عطرهای تند، روحیه آنها را شاداب و زنده می کند و به همین خاطر همیشه دنبال این نوع عطرها هستند.

 

فصلی

اغلب عطرها انعکاسی از یک فصل خاص هستند. این‌ها رایحه‌هایی هستند که مواد موجود در یک فصل را تعریف می‌کنند. در بهار و تابستان یک ماهیگیری یا یک فصل سبز را یاد آور می‌شوند. نت‌هایی که از چرم قدیمی و خانه‌ی مادر بزرگ شما یاد می‌شود عطرهای بهار و تابستان شما را می‌سازند. شما را به یاد آفتاب و ساحل  می‌اندازند. رایحه‌های پاییز و زمستان به تندی فلفل سرخ و فلفل سیاه هستند.

Card image cap

انتخاب با توجه به نت ها و رایحه ها

 

 

گل دار

افرادی که عطرهایی را با نت گل دار می پسندند و دوست دارند، اغلب افرادی هستند که روحیه ای لطیف و احساساتی را دارند. گل هایی چون بنفشه، رز و زنبق برای استفاده آقایان و دیگر گل ها برای استفاده خانم ها انتخاب می شود.

 

مرکبات

افرادی که عطرهایی با گروه بویایی مرکبات مانند نت های لیمو، پرتقال ، برگاموت،گریپ فروت و نارنگی را می پسندند ، شخصیتی اکتیو، پرانرژی و سرزنده دارند. عطرهای با بوی مرکبات برای تابستان بسیار مناسب اند.

شرقی

افرادی که دوست دارند از عطرهای با گروه بویایی شرقی که ترکیبی از ادویه هایی خوشبو مثل وانیلی، گل دار و فوژه، چوبی و تند هستند، استفاده کنند و علاقه مند به آن ها هستند معمولا دارای روحیه ای ماجراجو و ریسک پذیر هستند. افراد دارای این خصوصیات بیشتر از این عطرها با این رایحه ها استفاده می کنند.

چوبی

گروه بویایی چوبی به چند دسته اقیانوسی، چیپر، آروماتیک، گلی مشک و ادویه ای تقسیم می شود و اشخاصی که این عطرها را انتخاب می کنند نمادی از قدرت، استواری و منطق گرایی دارند.

 

 

 افراد درون گرا

افراد درون گرا به رایحه های لطیف تری علاقه دارند. این افراد به رایحه هایی مثل گل شمعدانی، یاس و مریم گلی علاقه دارند. آنها همیشه به دنبال رایحه های گل نیستند اما در کل از رایحه های خیلی قوی استفاده نمی‌کنند

افراد برون گرا

 

اید به دنبال نت های قوی و برجسته بگردید “رایحه هایی مثل زنجبیل، ادویه و نعناع هندی و در کل رایحه هایی که بر پایه ی اسانس های روغنی هستند.”

برون گرا ها نه تنها رایحه های متفاوتی انتخاب می‌کنند

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!