هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

انواع انجیر -هفت ویک65877

۱۴۰۱/۵/۲۴ سپیده ایمانپور
Card image cap

بهترین فصل کاشت:

فصل کاشت نهال انجیر، تأثیر بسیار مستقیمی بر محصول تولیدی خواهد داشت. به طور کلی برای اینکه کاشت هر نهال، بهترین نتیجه و پر سودترین باردهی را داشته باشد، بهتر است که تمامی شرایط مربوط به کاشت، داشت و برداشت آن رعایت شود. در همین زمینه برای نهال انجیر نیز می‌توان گفت بهترین فصل کاشت در انتها فصل پاییز و در ابتدای فصل زمستان، زمانی که ریشه ی نهال در خواب فرورفته و خود را آماده‌ی رشد در فصل بهار می‌کند، است. کاشت نهال انجیر خود را در این زمان انجام دهید تا بهترین انجیر را به دست آورید.

 

انواع مختلف انجیر از نظر میوه

انجیر از نظر رنگ میوه به انواع سیاه و زرد یا سفید تقسیم بندی می‌گردد. با این وجود شرح جزئی‌تر برخی از ارقام موجود به‌صورت زیر می‌باشد.

  • انجیر آدریاتیک (Adriatic):

رنگ این نوع انجیر سبز کم‌رنگ مایل به زرد و بخش داخلی آن نیز قرمز رنگ است و به دلیل رنگ روشن گاهی تحت عنوان “انجیر سفید” نامیده می­شو. با توجه به مطبوع بودن طعم خشک آن، بیشتر به صورت خشک مصرف می‌گردد. شیرینی این نوع نسبت به انواع دیگر کمتر است.

  • انجیر قهوه‌ای (Brown Turkey):

این نوع انجیر پر آب و با طعم شیرین بوده و به هر دو صورت تازه (تر) و خشک مصرف می‌گردد.دارای پوست بنفش تیره تا قهوه­ ای بوده و طعم ملایم­تری نسبت به سایر انجیرها دارد. رنگ داخل آن نیز متمایل به صورتی است. انجیر قهوه ­ای ترکیه در سالاد استفاده می­شود و شیرین بودن آن باعث ایجاد یک کنتراست خوشایند در سالاد یا دسرها می ­شود که موجب خوش بو شدن دسر های شما خواهد شد .

  • انجیر کالی‌میرنا (Calimyrna):

این نوع انجیر، بزرگ و کم‌آب بوده و دارای پوست سبز و ضخیم و گوشته سفید می‌باشد. شیرینی آن زیاد نبوده و مصرف آن بیشتر به‌صورت خشک می‌باشد. پوست ضخیم این انجیر در هنگام خوردن گرفته می‌شود.

با توجه به اینکه بخش داخلی انجیر کالیمیرنا بسیار رنگی است، می­تواند به عنوان یک گزینه مناسب جهت برش و سرو استفاده شود. این انجیر دارای طعم فوق­ العاده­ ای است. این انجیرها طعم خوبی داشته و در آجیل نیز استفاده می­ شوند

  • انجیر کلسته (Celeste):

این نوع انجیر بسیار شیرین و پر آب و دارای پوست بنفش می‌باشد. اندازه آن کوچک و متوسط بوده و به هر دو صورت تازه و خشک مصرف می‌گردد.

  • انجیر کادوتا (Kadota):

انجیر کادوتا زرد و سبز رنگ، با اندازه متوسط و پوست ضخیم می‌باشد. دارای هسته شیرین، کم‌دانه و سفید تا صورتی‌رنگ است. انجیر کادوتای خام بسیار خوب است. آن­ها بهترین نیستند، اما شیرین ­ترین انجیر خام هستند. آن­ها تنها انجیری هستند که در افسانه­ ها وجود دارند. این انجیرها برای نگهداری و تهیه مربا بهترین گزینه هستند

  • انجیر میشن (Mission):

این نوع انجیر دارای رنگ بادمجانی و گوشت قرمز بوده، آب‌دار، بسیار خوشمزه وبافت قابل جویدن دارد. در هر دو حالت تازه و خشک مصرف می‌گردد. البته این نوع انجیر از بقیه موارد دارای بوی خاصی می باشد 

  • انجیر کینگ (Desert King):

انجیر کینگ یکی از انواع پر ثمر درخت انجیر با دو مرحله تولید محصول می‌باشد. میوه‌های این نوع انجیر از اوایل تابستان شروع به رسیدن کرده و این‌کار تا اواخر تابستان ادامه دارد به‌گونه‌ای که در تابستان معمولا جوانه‌های ریز انجیر، میوه‌های نارس و رسیده آن به‌صورت همزمان دیده می‌شوند. میوه‌های رسیده آن به بزرگی تخم مرغ بوده و به رنگ سبز متمایل به زرد می‌باشد. در ایران این نوع انجیر را در برخی موارد به‌نام انجیر سه وقته می‌شناسند.

  • انجیر سیاه

انجیرهای سیاه بسیار شیرین هستند (گاهی اوقات به عنوان شربت استفاده می­ شوند، دقت کنید که در هنگام خرید و یا چیدن نشانه ای بسیار خوبی داشته باشند). بر خلاف نام، این انجیرها به رنگ سیاه نیستند، بلکه به رنگ بنفش تیره می­باشند. داخل آن­ها نیز به رنگ صورتی است. رنگ تیره آن­ها باعث می­شود که گونه خراشیدگی در روی آن مشخص شود و این باعث می­شود که نمونه ­های کاملا رسیده تشخیص داده شوند.

 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!