هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

ضد افتاب ایرانی یا خارجی ؟-هفت ویک38705

۱۴۰۱/۲/۱۳ سپیده ایمانپور

 

قبل از انتخاب يك ضد آفتاب مناسب ، مهمترين نكاتى باید بدانید عبارتند از:

1-دارای مجوز و تاییدیه وزارت بهداشت

2- استاندارد بودن کرم ضد آفتاب

3- دانستن جنس پوست : پوست  چرب ، پوست خشك و حساس ، پوست مختلط ، هر كدام ضد آفتاب مخصوص به خود را دارد . مثلاً اگر شخصی پوست خشک و حساس دارد ، اگر ضد آفتاب مخصوص پوست چرب را استفاده كند، باعث ايجاد جوش هاى ریزو سر سياه و ایجاد لک در پوست خود مى شود.

هر كرم ضد آفتاب حدود بیست دقيقه طول مى كشد كه جذب پوست شود ، به همين علت هميشه ٢٠ تا ٣٠ دقيقه قبل از خروج از خانه کرم ضد آفتاب را روى پوست خود بزنيد ، همچنين هر ٢ تا ٣ ساعت يك بار بايد تمديد شود تا اثر خود را از دست ندهد.

 

طریقه استفاده درست

اگر بخواهید در مصرف ضد آفتاب صرفه جویی کنید کاملا در اشتباه هستید و ضد آفتاب هیچ تاثیری بر پوست شما نخواهد داشت . معمولا باید به اندازه دو بند انگشت به همه صورت بزنیم و در تابستان و روزهای آفتابی هر 2 یا 3 ساعت یک بار کرم را تمدید کنیم . و بیست دقیقه قبل از خروج از خانه کرم ضد آفتاب را برروی کل پوست صورت بزنید و ترجیحا نباید زیر نور لامپ مهتابی از کرم استفاده کنید .

معمولا افرادی با پوست چرب دارند علاقه ای به استفاده از ضد آفتاب ندارند زیرا تصور می کنند که ضد آفتاب ها پوست آنها را بیش از حد قبل چرب می کنند ، در حالی که این تصورکاملا اشتباه است.

 

کرم ضد آفتاب ایرانی یا خارجی؟

انواع مختلفی از برند های ایرانی و خارجی در رابطه با کرم های ضد آفتاب مطرح هستند. ضد آفتاب های ایرانی متناسب با آب و هوای ایران، رنگ و نوع پوست اغلب افراد ایرانی و همچنین زاویه تابش آفتاب طراحی شده اند. اما برند های معتبر خارجی نیز سال ها در این زمینه فعالیت کرده اند اما موضوع مهم این است برند مطرح و دارای تایید وزارت بهداشت را انتخاب کنید.

بعضی از افراد معتقدند که متناسب بودن ضد آفتاب های ایرانی با نوع و رنگ پوست ایرانیان و همچنین زاویه تابش آفتاب، فقط یک ادعای بازاری و برای فروش بیشتر این محصولات است. برای اینکه صحت این ادعا را ثابت کنیم، مزایای کرم های ضد آفتاب ایرانی را بررسی میکنیم.
 
 
Card image cap

 

نقاط مثبت ایرانی

 

قیمت ارزان تر

همه انسان ها عادت دارند که اگر محصولی را با قیمت گران خریده باشند، در مصرف آن محتاط باشند و به مقدار کم از آن محصول استفاده کنند. ضد آفتاب هم از این قاعده مستثنی نیست. ارزان تر بودن کرم ضد آفتاب ایرانی باعث می شود که ما با خیال راحت تر، به مقدار توصیه شده که به اندازه 2 تا 2.5 بند انگشت است از آن استفاده کنیم.

پایدار بودن

یکی دیگر از مزایای کرم های ضد آفتاب ایرانی نسبت به خارجی، این است که ضد آفتاب های خارجی معمولا قبل از ترخیص مدت زمانی را در گمرک هستند. گمرگ های ایران نیز معمولا یا در بندعباس، کیش و در شهر های گرم هستند. گرمای هوا باعث دوفاز شدن کرم ضد آفتاب شده و به حالت ناپایدار در می آیند. متخصصان آرایشی و زیبایی توصیه میکنند که اصلا از ضدآفتاب های ناپایدار استفاده نکنید.
 
نقاط منفی
عدد SPF غیر دقیق

SPF فاکتور محافظت در برابر آفتاب میباشد و این عدد برای یک کرم ضد آفتاب خوب باید بین 30 تا 60 باشد، اما متاسفانه در بسیاری از برندهای ضد آفتاب ایرانی، SPF به درستی اندازه گیری نمی شود.

نداشتن تست مصرف کننده

شرکت های خارجی معمولا قبل از توزیع عمده محصول خود، آن را روی گروه هدف خود تست میکنند، سپس با اطلاعات علمی و مشاهدات تجربی که از گروه مصرف کننده خود به دست آورده اند، توضیحاتی را درباره مزایای برند خود روی جعبه کرم ضد آفتاب می نویسند تا ادعایشان اثبات شده باشند، درحالی که بسیاری از شرکت های ایرانی این ادعای اثبات شده را ندارند.
 
اگر بخواهیم جمع بندی درستی داشته باشیم، باید بگوییم فیلترهای کرم ضد آفتاب ایرانی و خارجی تفاوت چندانی باهم ندارند و تنها چیزی که در خرید و مصرف کرم ضد آفتاب مهم است، محافظت آن از پوست صورت و بدن میباشد. درست مانند وقتی که ما یک لباس میخریم و تنها هدف ما از خرید و پوشیدن این لباس، پوشاندن بدنمان است. در چنین شرایطی برای مهم نیست که این لباس ایرانی است یا خارجی یا این که از چه برندی تولید شده است.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!