هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

سوتین بی بند _هفت ویک59712

۱۴۰۱/۷/۲۱ سپیده ایمانپور

سوتین چیست؟!

سوتین (Bra)؛ نوعی لباس زیر زنانه است که برای حمایت یا پوشاندن سینه های بانوان، طراحی شده است. این مدل از لباس زیر ها برای اهداف مختلفی طراحی شده اند، از جمله پشتیبانی عمومی از پستان، افزایش اندازه سینه، ایجاد شکاف یا سایر ملاحظات زیبایی و عملی. سوتین (bra) یا همان سینه بند ها، در انواع مدل طراحی و تولید شده اند که هر کدام از این مدل ها یک نیاز خانم ها را برطرف میکند. مانند سوتین ورزشی که برای حمایت و پشتیبانی از سینه ها در زمان ورزش اختراع شد. 

تاریخچه

قبل از سال 1914، سوتین ها به شکل کرست (البته کمی کوتاهتر) بودند. سبک و طراحی لباس ها به سرعت تغییر میکردند، اما در لباس زیر هیچ تغییری رخ نمیداد. با گذشت زمان بانوان صبر خود را از دست دادند و مری جیکوب، که دوست نداشت از زیر پیراهن مهمانی پشت باز خود کرست بپوشد، دو دستمال کوچک را برداشت و بهم دوخت و سوتین مناسبی را درست کرد.

این کار او همه را شگفت زده کرد. به این ترتیب سوتین؛ اختراع شد و تولید آن توسط مری جیکوب استارت خورد. به دلیل اینکه همسر مری دوست نداشت، مری به تجارت بپردازد حق ثبت اختراع خود را به قیمت 1500 دلار به شرکت کرست برادران وارنر فروخت و آنها با استفاده از این تجارت 15 میلیون دلار کسب درآمد کردند.

 

سوتین بی بند

سوتین بدون بند سوتینی است که بندهای آن قابلیت جداشدن را دارند و یا همچنین می توانند به حالت سوتین باندی یا نواری در بیایند. برای یک خانم محترم و با کلاس این مساله خیلی مهم و ضروری است که چند عدد لباس زیر بدون بند مناسب خودش را در کمد لباس های خود داشته باشد. گاهی اوقات اگر این لباس را مناسب سایز خود انتخاب نکنید، بعد از مدت زمانی ممکن است آن را شل و افتاده در بر روی کمر خود پیدا کنید

سوتین های قابل تبدیل

این مدل سینه بندهای بدون بندی هستند که بندهای قابل اتصال را دارند و می توان به یک مدل سنتی تبدلی نمود. این سبک از لباس زیر را حتما باید داشته باشید. آنها این امکان را برای شما فراهم می کنند که در شرایط مختلف بندها را جدا یا وصل کنید و آن را براساس سایزتان تنظیم کنید. همچنین به دلیل قابلیت جدا شدن، یک سوتین عالی برای مسافرت هم است. با این تفاسیر، قبل از خرید آنها، حتما هر دو حالت را تست کنید (با بند و بدون بند) تا از تناسب آن مطمئن شوید.

 

سوتین باندی 

این مدل، حالتی شبیه به یک نوار پهن دارد که سینه های شما را در بر می گیرد و پوشش می دهد. اغلب موارد از پارچه های کشی طراحی و دوخته می شوند. آنها فاقد هر گونه قزن و یا بند برای نگه داری می باشند. بهترین گزینه برای پوشیدن در تمام طول تابستان می باشد و واقعا فراموش می کنید که لباس زیری را پوشیده اید و بر تن خود دارید.

 

این سبک و مدل، بیشتر مناسب خانم هایی است که سینه های کوچکی دارند. انواع مختلفی از آن از جمله، با بند و یا حتی پددار برای قسمت کاپ آن، در بازار موجود است. اما رایج ترین آن، طرح پارچه ای است که قابلیت کشسانی خوبی دارد

Card image cap

نکات قبل خربد

 

تناسب دقیق و صحیح این سوتین نسبت به سایر انواع سوتین، از اهمیت بیشتری برخوردارد 

 

حفاظت از سینه به طور کامل توسط خود سوتین انجام می‌شه و هیچ بندی برای کمک به این امر وجود نداره، به همین دلیل باید سوتینی پوشید که اطراف بدن رو کاملا محکم بپوشونه.

 

 سفت بودن بیش از حد، باعث ایجاد ناراحتی شده و از اون طرف، شل بودن زیاد سوتین لغزش سینه ها به سمت پایین رو به دنبال میاره و باید دم به دقیقه اونا رو بالا بکشیم !!!

 

به همین دلیل باید نقطه‌ی توازن بین دوحالت سفتی و شلی این سوتین رو پیدا کرد.

 

دقت کنید سوتین بدون بند از زیر سینه ها باید به میزان مناسب سفت بسته شود اما زمان بستن قسمت بالایی، برای جلوگیری از فشار و ایجاد چروک روی سینه باید احتیاط کرد.

 

اغلب سوتین های بدون بند دارای قسمت سیلیکونی هستند که باعث چسبیدن بهتر سوتین به پوست شده، از سر خوردن و افتادن سینه ‌ها به سمت پایین جلوگیری می‌ کند 

 

کاپ های این نوع سوتین از مواد عالی و محکم ساخته شدن تا توانایی ثابت ماندن و پایین نیفتادن رو تو زمان استفاده داشته باشند

 

قسمت پشتی این سوتین باید پهن باشه و به تنهایی بتونه ثبات سوتین روی بدن رو تامین کند 

بال ها

در توضیح این اصطلاح باید بگوییم که؛ بال های سوتین کناره ها و پشت کار است که از قسمت قزن ها در پشت شروع می شود و ادامه دارد تا به جایی برسد که پارچه با کاپ یکی شود. در واقع همان پشت کمر می شود. بال های کوچک در این سبک، اصلا چیز خوبی نیست. این شکایات را حتما شنیده اید که می گویند که “چربی کمرم ” و یا “برآمدگی پشتم” از روی لباس مشخص است. هر چه سینه بندتان به سطح پوست بیشتر بچسبد و پهن تر باشد و ناحیه زیادی را بپوشاند، نمای صاف و یکدستی ا زبیرون قابل رویت است. داشتن سه لایه قزن برای بستن نیز در پشت کار امری ضروری است تا سینه ها صاف و یکدست بدون احتمال افتادن باشند.

 

پاسخ به برخی سوالات

آیا سوتین های بدون بند باید تنگ تر باشند؟

یک سوتین بدون بند باید کمی سفت تر از حالت عادی باشد. از این گذشته، باید بدون بند کار کند و به خوبی در اطراف بدن شما قرار گیرد.

 

چگونه برای سوتین بدون بند اندازه گیری می کنید؟

با آوردن نوار اندازه گیری در اطراف پشت خود به سمت جلو، قسمت پایین باند ، مستقیماً زیر سینه و در سراسر قفسه سینه را اندازه بگیرید. مطمئن شوید که نوار اندازه گیری همسطح و نزدیک به بدن شما باشد. به نزدیکترین عدد صحیح گرد کنید. اگر اندازه شما یک عدد زوج است، چهار اینچ اضافه کنید.

برای سوتین باید سایزش را کم کنم یا زیاد؟

قاعده کلی به این صورت است: اگر در باند بالا رفتید، در فنجان پایین بروید و بالعکس . به عنوان مثال، یک 32C احتمالاً می تواند با 30D یا 34B مناسب باشد. اگر 34 درجه سانتی گراد هستید، ممکن است سوتین هایی پیدا کنید که در 36B یا 32D مناسب تر باشند. دانستن سایز خواهرتان برای انطباق با تفاوت اندازه بی

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!