هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

سوتین ورزشی_هفت ویک72165

۱۴۰۱/۷/۳۰ سپیده ایمانپور

بدن خانم ها مانند آقایان، نیاز به ورزش کردن دارند، اما با توجه به فیزیک بانوان داشتن انواع مدل سوتین ورزشی برای خانم ها هنگام ورزش لازم و ضروری است. با توجه به فیزیک خاص خانم ها، سینه بانوان در هنگام ورزش، به طرفین کشیده شده و پرتاب میشود که این مورد می تواند آسیب جدی به فرد وارد کند به همین دلیل انسان ها به دنبال یک شی برای ممانععت از پرتاب شدن سینه ها کشتن که به سوتین ورزشی هم اکنون معروف است به یااد داسته باشید پوشیدن سوتین ورزشی مناسب نه تنها شما را در حین ورزش راحت نگه می‌دارد، بلکه از کشش بیش از حد رباط‌های سینه و ایجاد درد جلوگیری می‌کند

سوتین ورزشی جیست 

سوتین‌های ورزشی یا همان sports bra به‌طور خاص برای پوشیدن هنگام ورزش طراحی‌شده‌اند. تمرکز طراحی آن‌ها بر روی پشتیبانی، به حداقل رساندن حرکت و دفع عرق است. تفاوت اصلی آن‌ها با یک سوتین معمولی نیز در همین میزان ساپورت بیشتر و محکم‌تر است. سینه انسان از طریق رباط‌هایی به بخش شانه متصل بوده و توسط این رباط‌ها حمایت می‌شود. زمانی که فعالیت‌های زیاد و سنگین مثل ورزش کردن انجام دهید، به دلیل وزن سینه‌ها این بالا و پایین پریدن‌ها موجب کش آمدن رباط در بدن خواهد شد. خصوصا برای خانم‌هایی که سینه بزرگ‌تری دارند.

نتیجه این پیامد این خواهد بود که در دراز مدت رباط کش آمده و باعث عارضه افتادگی سینه در خانم‌ها می‌شود. همین امر سبب می‌شود تا پیش از اینکه به سنین بزرگسالی بگذارید، خانمی با سینه‌های افتاده باشید که مجبور است حالا در این سنین نسبتا پایین و کم، از سوتین مخصوص برای افتادگی سینه استفاده کنید.

چرا که فرم سینه‌های شما از دست رفته است و شاید تنها راه موجود برای رفع این مشکل از طریق عمل جراحی باشد که آن هم مخاطرات و مشکلات خاص خود را دارد

 

 

فواید

سینه بند ورزشی  مانع از حرکت ناگهانی سینه و آسیب به آنها می شود.

عرق را از روی بدن به خود جذب می کند.

سوتین ورزشی؛ در عین پشتیبانی از قفسه سینه، با توجه به منفذ های خود، باعث ایجاد جریان هوا بر روی پوست سینه می شود.

زیبایی و فرم بدن شما را در حین استفاده بهبود می دهد.

 

انواع سوتین ورزشی

 

سوتین ورزشی معمولی(فشرده): این مدل سوتین از الیاف خاصی تهیه شده که ضد تعریق بوده و با خاصیت الاستیکی فوق العاده بالایی که دارد، حمایت بهتری از سینه‌های شما خواهد کرد. در این مدل سوتین خبری از کاپ جدا نبوده و کل بخش جلویی سینه را پارچه یک تکه تشکیل می‌دهد. این مدل سوتین برای خانم‌هایی با اندازه سینه طبیعی و کوچک مناسب است.

 

سوتین ورزشی کپسول دار: این نوع سوتین بر خلاف سوتین ورزشی معمولی دارای کاپ مخصوص برای هر سینه است که باعث می‌شود سینه‌ها را بهتر حمایت کرده و در جای خود نگه دارد. همچنین به دلیل وجود کاپ گردش هوای بهتری در این مدل در جریان است و از تعریق بیش از حد جلوگیری می‌کند. سوتین کپسول دار ورزشی برای خانم‌هایی که سینه بزرگ‌تر دارند توصیه می‌شود.

سوتین ورزشی کپسول‌دار فشرده : این سوتین‌ها معمولا دارای کاپ‌های مجزا هستند که سینه‌های فرد را به‌طور جداگانه نگه می‌دارند و از طرف دیگر کمپرسورهایی به شکل توری ورزشی و پارچه‌های فاصله دهنده دارند که سینه شما را در جای خود ثابت نگه می‌دارند. این سوتین برای همه تیپ‌ها، مخصوصاً خانم‌هایی با سایز کاپ DD+ ایده‌آل است. خیلی اوقات این سوتین‌ها دارای فنر نیز برای حمایت بیشتر هستند.

 

 

کاربرد

تحقیقات نشان داده است که هنگام پوشیدن سوتین‌های ورزشی با حمایت بالا، حرکت سینه و ناراحتی کمتری نسبت به سوتین‌های روزمره وجود دارد. حتی اگر سینه‌های کوچکی دارید، همچنان توصیه می‌شود هنگام ورزش از سوتین ورزشی استفاده کنید، زیرا حتی سینه‌هایی با سایز کاپ پایین هم هنگام ورزش حرکت و تکان‌های بی‌پشتوانه‌ی زیادی را متحمل می‌شوند.

 

نکات قبل خرید

سوتین ورزشی ضد تعریق و جذب کننده رطوبت انتخاب کنید.

به اندازه سوتین ورزشی توجه کنید.

هدف از خرید سوتین ورزشی حمایت بهتر از سینه‌ها برای انجام فعالیت‌های سنگین است که مقاومت بالاتری دارند. لذا باید اندازه این سوتین دقیقا متناسب سایز بدن شما بوده و قابلیت تنظیم اندازه بند روی شانه و بند پشتی در آن فراهم باشد.

سوتین های ورزشی دارای گیره را انتخاب کنید.

سوتین های ورزشی پولیور ایده آل نیستند زیرا در صورت لزوم نمی‌توان اندازه آنها را تنظیم کرد و نسبت به انواع دیگر کشیده‌تر هستند. سوتین ورزشی را انتخاب کنید که دارای بند قابل تنظیم باشد. با بند، می‌توانید از درونی‌ترین بخش داخلی قلاب تا بیرونی‌ترین بخش قلاب گیره را حرکت داده و سوتین را دقیقا متناسب با سایز خود کنید.

روی یک سوتین ورزشی با کیفیت سرمایه گذاری کنید.

اگرچه ممکن است خرید سوتین ورزشی ارزان وسوسه انگیز باشد، اما احتمالا پشتیبانی مناسب و حمایتی که برای ورزش به آن نیاز دارید را نداشته و مناسب نخواهد بود. اینکه صرفا سوتینی دارای طراحی ورزشی باشد را نمی‌توان مناسب ورزش کردن قلمداد کرد.

سینه بند ورزشی مناسب باید حمایت عالی از قفسه سینه شما داشته باشد و سینه‌ها را به خوبی در جای خود نگه دارد تا موجب کش آمدن رباط‌ها و همچنین ایجاد مزاحمت در ورزش برای شما نگردد.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!