هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

همه چیز درباره مراقبت از پوست حساس

۱۳۹۸/۹/۱۰ زهرا یزدانی

پوست حساس
پوستی که مستعد پوسته پوسته شدن است و سریع تحریک می شود و حساسیت را نشان می دهد، پوست حساس به شمار می آید. این نوع حساسیت می تواند عوامل متعددی داشته باشد که یکی از این عوامل استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی و بهداشتی است چراکه بسیاری از این محصولات ترکیبات سالم و عاری از مواد شیمیائی ندارند و اغلب حاوی مواد شیمیائی قوی و خطرناک و نامناسب هستند.پوست حساس در برابر بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی حساسیت نشان می دهد و سریع قرمز می شود و می خارد. همه افراد می توانند در برخی موارد و با استفاده از برخی محصولات بهداشتی، پوستی حساس داشته باشند. پوست های خیلی حساس حتی در برابر نور آفتاب نیز حساسیت بیشتری نشان می دهند.

این افراد معمولاً نمی توانند به خوبی آفتاب بگیرند و پوست آنها زیر نور خورشید قرمز و ملتهب می شود و سریع لایه لایه می شود.
آنچه باعث ایجاد پوست‌های حساس می‌شود:
تعدادی علل احتمالی وجود دارد. شما ممکن است با پوست حساس متولدشده باشید. شاید مادر یا پدر یا یکی از پدربزرگ و مادربزرگ شما پوست حساس داشته‌اند، موارد دیگری نیز در این میان هستند که باعث بروز پوست حساس در شما می‌شوند.
شامل:
آلرژی : اگر شما به چیزهای خاصی حساسیت دارید، پوست شما هم به آن آلرژی با حساسیت خود واکنش نشان می‌دهد.
پوست خشک : پوست‌های خشک اغلب حساس هستند چون لایه بیرونی پوست‌های خشک نازک‌تر از لایه‌های دیگر است.
دیگر شرایط پوستی
قرار گرفتن بیش‌ازحد در معرض عوامل محیطی، مانند خورشید، باد، یا مواد محرک شیمیایی
اغلب پوست‌های حساس شرایط زیر را دارند :

اگر پوست حساس دارید، شاید با برخی از عواملی که این حساسیت را تشدید می‌کنند آشنا شده باشید. برخی از این شرایط نسبت به بقیه رایج‌تر هستند و باعث واکنش پوست‌های حساس می‌شوند.
تغییرات دما
مواد شیمیایی / یا رایحه‌های مصنوعی
رنگ مو
مواد آرایشی بهداشتی و صابون
مواد نگهدارنده
پروپیلن گلیکول و اتانول
لاتکس
مواد تشکیل‌دهنده در لوازم‌آرایشی (خط لب)، پلاستیک و لاک
مواد شیمیایی مورداستفاده در آفت‌کش‌ها و علف‌کش‌ها
فلزات طلا و نقره
عطرها ( مواد آلرژی‌زا و تحریک‌کننده در لوازم‌آرایشی)
اکسی کلرید بیسموت و میکا (مواد تشکیل‌دهنده بازتاب‌دهنده نور موجود در مواد آرایشی)
عدم تعادل هورمونی
چربی موجود در پشم گوسفند که در مواد آرایشی استعمال می‌شود.
راه‌‌های مراقبت تابستانی از پوست‌های حساس چیست؟

استفاده از ضدآفتاب و تجدید هر 2 تا 3 ساعت آن را فراموش نکنید. به‌هیچ عنوان حمام آفتاب نگیرید. حتی پس از استفاده از ضد آفتاب هم در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید. پوست دست ‌و پای خود را از آفتاب بپوشانید. بعد از شنا در استخر، حتماً بدن خود را با آب ساده و تصفیه‌شده بشویید.
بهترین نوع ضدآفتاب برای پوست‌های حساس چیست؟

افرادی با پوست‌های حساس باید از ضدآفتاب‌هایی با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنند. ماده مؤثر ضدآفتاب آن‌ها باید دی‌اکسید تیتانیوم یا اکسید روی (زینک‌اکسید) باشد. این ترکیبات، جزو ضدآفتاب‌های فیزیکی محسوب می‌شوند که امکان واکنش‌های آلرژیک به آن‌ها وجود ندارد.
چه نوع لباس‌هایی برای افرادی با پوست‌های حساس مناسب‌تر است؟

لباس‌های پنبه‌ای، نخی و ابریشمی که دارای کم‌ترین رنگ موجود باشند، بهترین لباس‌ها برای افرادی با پوست‌های حساس محسوب می‌شوند و کم‌ترین آلرژی‌های پوستی را برای آن‌ها همراه می‌آورند. لباس‌های نخی، خنک و مناسب فصل تابستان و لباس‌های ابریشمی، گرم و مناسب زمستان هستد.
۵ پیشنهاد ایده آل برای پوست های حساس :

از محصولات بهداشتی و آرایشی استفاده کنید که مواد تشکیل دهنده کمتری داشته باشد. چراکه هرچه قدر مواد تشکیل دهنده و ترکیبات آن بیشتر باشد، احتمال این که پوست شما نسبت به یکی از این ترکیبات حساسیت پیدا کند بیشتر خواهد بود.

استفاده از کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید. از کرم های ضدآفتاب برای پوست های حساس استفاده کنید و دقت کنید موادی مانند دی اکسید تیتانیوم نداشته باشد تا کمتر ایجاد حساسیت کند.

در صورت نیاز محصولات آرایشی و بهداشتی تان را تغییر دهید. معمولاً عادت کردن پوست به یک محصول چندان جالب نیست بنابراین بهتر است از هر محصولا آریشی تان دو نمونه متفاوت داشته باشید و یک هفته در میان یکی از آنها را استفاده کنید.

خواندن برچسب و دستورالعمل های روی محصولات را فراموش نکنید. چنان چه بدانید که نسبت به ترکیب خاصی حساسیت دارید، در صورتی که این ترکیب در محصول وجود داشته باشد استفاده از آن را کنار می گذارید.
افرادی که پوست های بسیار حساس دارند، می توانند تنها از ترکیب آب و کرم های هیدروکورتین برای پاک کردن صورتشان استفاده کنند.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!