هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

انواع مختلف پوست -هفت ویک

۱۴۰۱/۱۲/۱۸ سپیده ایمانپور

انواع پوست و نحوه مراقبت از آن
پوست انسان انواع مختلفی دارد که بر اساس نوع آن باید از محصولات مراقبت از پوست استفاده کرد. اگر می‌خواهید با انواع پوست و همچنین نحوه تشخیص محصولات مناسب برای پوست‌تان آشناشوید در این مقاله با ما همراه باشید.
تا ما انواع پوست چرب و پوست حساس و پوست خشک و پوست معمولی و پوست مختلط را به شما معرفی کنیم.
پوست چرب
برخی از افرادی زمانی که به حمام می روند و صورت خود را شستشو می دهند، ولی بعد از حمام هم هنوز احساس می کنند صورت آنها به خوبی شسته نشده و زیاد تمیز نیست، باید بدانند که آنها در بین انواع پوست، دارای پوست چرب می باشند.
این دسته از افراد به طور دائم پوست براق و روشنی دارند، به همین دلیل باید از شستشو دهنده هایی استفاده نمایند که قدرت شستشوی آنها بسیار زیاد است.
افرادی که دارای پوست چرب هستند، جوش های زیادی روی صورت خود می زنند و به همین دلیل باید صابون ها و شستشو دهنده های مخصوص و ویژه ای باید برای پوست خود خریداری کنند، تا پوست خود را به وسیله آنها تمیز کنند.

 

پوست خشک
افرادی هم هستند که بعد از حمام کردن احساس می نمایند که پوستشان خشکه زده و پوسته پوسته شده است، این دسته از افراد باید بدانند که در بین انواع پوست دارای پوست خشک و حساسی هستند و باید به حساسیت آن توجه بسیار زیادی داشته باشند.
این دسته از افراد به این دلیل که پوست های بسیار حساسی دارند باید مراقب زیادی از پوست خود داشته باشند. صابون ها و محلول های شستشو که مناسب پوست های خشک و حساس می باشد، برای این پوست ها بسیار مناسب است و شما می توانید از آنها استفاده کنید.
مواد شوینده ای که برای انواع پوست مورد استفاده قرار می گیرد فرمولاسیون خاص و ویژه ای دارد، چرا که پوست را درمان می کند و خشک بودن پوست را از بین می برد تا آن را به حالت تعادل برساند.

پوست معمولی
در شناخت انواع پوست در بین پوست های متفاوت، باید بدانید که اگر شما بعد از حمام احساس می کنید پوستتان به خوبی تمیز شده و دیگر روی آن چربی وجود ندارد ولی بعد از چند روز باز هم احساس می کنید پوستتان چرب شده است، باید بدانید که پوست شما معمولی می باشد.
انتخاب کردن شوینده ها شستشوی صورت برای این نوع از پوست ها در بین انواع پوست بسیار آسان می باشد، چرا که این دسته از افراد هر نوع شوینده ای را می توانند استفاده کنند.
البته با اینکه آنها هر شوینده ای را می توانند انتخاب کنند، بهتر است با متخصص پوست در مورد خرید انتخاب کردن نوع شوینده مناسب برای شستشوی صورت خود مشورت نمایند.

پوست مختلط
یکی دیگر از انواع پوست که باید با آن آشنایی بیشتری داشته باشید، پوستی می باشد که چربی زیادی دارد ولی این چربی در برخی از نقاط پوست می باشد و در دیگر نقاط چربی زیادی وجود ندارد.
شما باید در مورد این نوع پوست ها اطلاعات خود را بیشتر کنید و بدانید که این نوع از پوست ها مختلط می باشند.
استفاده کردن از شوینده پوست برای این نوع از پوست ها باید با دقت و حساسیت بیشتری خریداری شود، به همین دلیل اگر شما هم دارای پوست چرب می باشید و می خواهید بهترین شوینده را برای پوست خود انتخاب نمایید، بهتر است در مورد خرید آن با پزشک متخصص که در زمینه زیبایی و پوست تخصص زیادی دارد مشورت کنید، تا یکی از بهترین آنها را به شما معرفی کند.

 

روتین مراقبت از پوست
مراقبت ازپوست چرب
به صورت خود دست نزنید :
بسیاری از افرادی که در بین انواع پوست دارای پوست چرب می باشند، بیش از حد روی پوستشان جوش می زنند، به همین دلیل این دسته از افراد زیادی به جوش های خود دست می زنند و سعی می کنند درون آنها را خالی کنند.
آنها باید بدانند که این روش بسیار غلط می باشد و به هیچ عنوان نباید این کار را انجام دهند، چرا که وضعیت جوش های روی صورت آنها از این طریق بسیار بدتر می شود.
پوست چرب نیاز به محلول های شستشوی قوی دارد، تا بتواند جوش های روی صورت را درمان کند و آنها را تا حدودی از بین ببرد.
در انتخاب محصولات آرایشی و بهداشتی برای پوست چرب باید دقت بسیاری داشته باشید که یکی از بهترین نوع آن را انتخاب نمایید تا به پوست شما آسیب جدی وارد نشود و زیبایی و طراوت خود را داشته باشد.
مراقبت از پوست خشک
اهمیت نرم کننده برای پوست خشک :
بسیاری از کسانی که دارای پوست خشک هستند، در بین انواع پوست آسیب بیشتری می بینند، به همین دلیل آنها باید به طور دائم از پوست خود مراقبت کنند تا پوستشان نرمی و لطافت داشته باشد.
بهترین محصولی که این دسته از افراد می توانند از آن استفاده کنند، کرم های مرطوب کننده می باشد، چرا که آنها می توانند پوست را نرم و لطیف سازند و خشکی پوست از این طریق درمان می شود.
کرم های پوستی مرطوب کننده در انواع مختلف و برندهای متفاوت هستند که شما می توانید نسبت به مبلغی که دارید و می خواهید برای کرم مرطوب کننده هزینه کنید، یکی از آنها را خریداری نمایید و مورد استفاده قرار دهید.
مراقبت از پوست مختلط
افرادی که بین انواع پوست دارای پوست ترکیبی و مختلط می باشند، باید از محصولاتی که طبیعی هستند استفاده کنند، این دسته از افراد اگر از محصولات شیمیایی استفاده کنند امکان دارد که پوست آنها آسیب بیشتری ببیند و پوست آنها را بسیار خشک تر کند.
محصولاتی که عطر و رایحه هم دارند برای این دسته از افراد به هیچ عنوان مناسب نمی باشند، به همین دلیل باید از محصولاتی که الکل ندارند استفاده نمایند تا پوست آنها همیشه تمیز و زیبا باقی بماند.
اگر شما در انتخاب محصولاتی مناسب برای پوست ترکیبی اطلاعات زیادی ندارید، می توانید با متخصص پوست و زیبایی مشورت کنید تا یکی از بهترین آنها را به شما معرفی کند.

روش تشخیص نوع پوست
ممکن است با خودتان فکر کنید که چگونه می توان نوع پوست خود را تشخیص داد. نگران نباشید، ما در این مقاله راه های ساده ای را برای تعیین نوع پوست به شما پیشنهاد می کنیم.
پوست خود را آماده کنید:
پوستتان را با پاک کننده های آرایش کاملا تمیز کنید. هر گونه آرایش و یا گرد و غبار را از صورت خود پاک نمایید.
صورتتان را بشویید:
صورت خود را با یک پاک کننده غیر صابونی و آب ولرم بشویید. همواره برای شستشوی صورت از پاک کننده های غیر صابونی استفاده کنید. چراکه استفاده از صابون های نامناسب می تواند پوست صورت را خیلی خشک کند و یا سبب تحریک پوست و چرب شدن بیش از حد آن شود. پس از شستشو پوست را با یک حوله یا دستمال تمیز خشک کنید. هیچگاه حوله را روی صورت نکشید و فقط آب اضافی صورت را بگیرید.
یک ساعت صبر کنید:
در این مدت از هیچگونه کرمی برای صورت استفاده نکنید. به صورت خود دست نزنید. بعد از گذشت یک ساعت با یک پد یا دستمال کاغذی تمیز روی منطقه T شکل صورت (شامل پیشانی و بینی) بکشید. اگر پد استفاده شده چرب شد پوست شما احتمالا چرب یا مختلط است. و اگرچرب نشد پوست شما خشک است.
نکات زیر می تواند به تشخیص صحیح نوع پوست شما کمک نماید:
توجه داشته باشید که پس از شستشو اگر پوست شما خشک باشد، احساس کشیدگی در پوست دارید. اگر مختلط باشد ناحیه T شکل صورت شما چرب و بقیه قسمت های صورت شما دارای پوست خشک است.
اگر پوست شما پس از شستشو نه احساس کشیدگی داشت و نه چرب بود: تبریک میگوییم، شما دارای پوستی نرمال هستید!!
در آیینه به صورت خود نگاه کنید. اگر دارای پوست قرمز و پوسته پوسته هستید، پوست شما حساس و خشک است. به آیینه نزدیک شوید و به منافذ پوست خود دقت کنید. اگر این منافذ خیلی زیاد نیست پوست شما نرمال است. ولی اگر زیاد باشد، شما پوستی چرب دارید. کمی از آیینه دور شوید، اگر باز هم منافذ مشاهده می شود، ۱۰۰ درصد پوست شما چرب است.
پوست خود را کمی بکشید، اگر خط و خطوط نمایان شد پوست شما خشک و یا مختلط است. درصورتی که هیچ چروکی روی پوست نیافتد به احتمال زیاد پوست شما چرب است.
در پایان اگر با به کار گرفتن روش هایی که ذکر کردیم، هنوز هم کاملا نمیدانید پوست شما چه نوعی است، بهتر است از یک متخصص پوست بپرسید. درباره روش های محافظت از پوست که مناسب پوست شما است نیز آگاهی کسب کنید.

 

 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!