هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

بهترین ضدافتاب_هفت ویک17750

۱۴۰۱/۲/۵ سپیده ایمانپور
Card image cap

انواع ضد افتاب

ضد آفتاب گیاهی:

برخی ضد آفتاب‌ها گیاهی بوده و طرفداران زیادی هم دارند. از برندهایی که ضد آفتاب گیاهی با فرمولاسیون طبیعی تولید می‌کند می‌توان به ایوروشه اشاره کرد که یک برند فرانسوی می‌باشد.

 

ضدآفتاب کمیکال:

ضدآفتاب کمیکال یا ضد آفتاب شیمیایی، یک نوع کرم ضد آفتاب است که ترکیبات بسیار زیادی در آن به کار رفته است. مواد شیمیایی که در بیشتر آن استفاده شده، عبارتند از:

 

اکسی بنزن

اکتینوکسات

اکتیسالات

آووبنزون

ضد آفتاب کمیکال طوری طراحی شده که برای محافظت از پوست به دو روش زیر عمل می‌کند:

 

پراکندگی و انحراف اشعه‌ مضر خورشید

تبدیل اشعه‌ فرابنفش به گرما و غیر فعال کردن آن

نکته‌ای که درباره این نوع ضد آفتاب باید بگوییم این است که برای افراد دارای پوست حساس، ممکن است حساسیت‌زا باشد.

 

ضدآفتاب فیزیکال:

ضد آفتاب فیزیکال یا فیزیکی که با نام ضد آفتاب مینرال هم شناخته می‌شود، یک نوع ضد آفتاب است که در ترکیبات آن از دو ماده به نام‌های دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی استفاده شده است.

 

این ترکیبات موجود در ضد آفتاب فیزیکی کمک می‌کنند که اشعه فرابفنش خورشید پس از برخورد به پوست، منعکس شوند. این نوع کرم ضد آفتاب کم عارض‌تر از ضد آفتاب شیمیایی می‌باشد.

 

از ویژگی‌های منفیه این نوع ضدآفتاب‌ها می‌توان به این مورد اشاره کرد که پس از استفاده، یک لایه سفید رنگ روی پوست به وجود می‌آورند. این نکته منفی روی پوست‌های تیره نمود بیشتری دارد.

ضد آفتاب رنگی:

امروزه شاهد این هستیم که ضد آفتاب‌های رنگی هم در بازار برای فروش موجود شده‌اند. کمپانی‌های تولید کننده ضد آفتا‌ب‌های رنگی از رنگداته در محصولات خود استفاده می‌کنند.

 

این نوع ضد آفتاب دو منظوره بوده و برای کسانی مناسب است که می‌خواهند همزمان ضد آفتاب و کرم پودر روی پوست صورت خود داشته باشند. همچنین کسانی که نمی‌خواهند بعد از استفاده از ضد آفتاب رنگ صورتشان خیلی سفید شود، می‌توانند از کرم‌های ضد آفتاب رنگی استفاده کنند.

 

ضد آفتاب مخصوص پوست چرب:

افرادی که پوست چرب دارند و می‌خواهند ضد آفتاب مصرف کنند، حتما باید از ضد آفتاب‌های بدون چربی یا به اصطلاح اویل فری استفاده کنند. این نوع ضدآفتاب‌های بدون چربی، دوستدار پوست شما بوده و پوستتان را چرب‌تر از چیزی که هست نمی‌کنند همچنین از بروز جوش صورت پیشگیری می‌کنند.

 

 

ضد آفتاب مخصوص پوست خشک:

این نوع ضد آفتاب همانطور که از نامش پیداست مناسب برای افرادی است که پوست خشکی دارند. ضد آفتاب‌های مخصوص پوست خشک حاوی چربی بوده که علاوه بر جلوگیری از نفوذ اشعه خطرناک فرابفنش به پوست، اثر مرطوب کنندگی هم دارند. کرم ضد آفتاب رنگی Spf 50 مدیلن مناسب پوست خشک یکی از محصولات خوب با قیمت مناسب در این زمینه است.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!