هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

معرفی انواع و بهترین نوار بهداشتی -هفت ویک

۱۳۹۹/۱۰/۲۷ سپیده ایمانپور

قسمت دوم معرفی بهترین نوار بهداشتی ها

در مقاله قبل راجب به تامپون حرف زدیم حال اصلا تامپون چیست ؟

تامپون

تامپون‌ های قاعدگی، تیوب‌های نخی یا پنبه ‌ای جاذب می باشند  که درون مهبل  و یا واژن قرار می ‌گیرند و با جذب خون به خود، مانع بیرون آمدن آن از بدن خواهند شد  در انتهای تامپون نخی قرار دارد که  به شما کمک می ‌کند آن را از واژن‌ تان خارج کنید. همچنین به همراه برخی تامپون ‌ها، برای وارد کردن آن به درون واژن یک هدایت گر پلاستیکی وجود دارد که کمک خواهد شد  از تامپون راحت ‌تر استفاده کنید  البته بعضی تامپون‌ ها این هدایت گر را نخواهند داشت  و باید از فشار انگشت خود برای وارد کردن آن کمک بگیرید  تامپون ‌های قاعدگی وزن زیادی نخواهند داشت  و به گونه ای  طراحی شده‌ اند که بسیار سبک هستند این تامپون‌ها از نظر ضخامت و قدرت جذب انواع مختلفی را دارا می باشند . درجه جذب تامپون‌ ها نشان دهنده میزان پنبه ای است که در آن به کار رفته و از ضعیف تا عالی متغیر می باشد . تامپون ‌هایی که دارای  جذب بالا تری دارند، قطر بیشتری هم دارند و به همین دلیل ممکن است استفاده از آن‌ها سخت ‌تر می باشد. بنابراین اگر استفاده از تامپون برای ‌تان سخت می باشد  و یا بار اولی است که می‌خواهید آن را امتحان کنید و از ان استفاده کنید ، از تامپون‌ های نازک و مخصوص دختران نوجوان استفاده کنید. توجه داشته باشید که تامپون‌ ها را هر 4 تا 6 ساعت باید تعویض کنید ،البته  بسته به میزان فعالیت و شدت خونریزی، باید تعویض کرد البته اگر خون ریزی بیش تری دارید باید قبل 3 یا 2 ساعت ان را تعویض کنید

نباید های تامپون

همچنین هرگز از تامپون در نباید  طول شب استفاده نکنید؛ چرا که باقی ماندن تامپون به مدت طولانی در واژن ریسک ابتلا به انواع عفونت‌ های باکتریا یی را بالا  خواهد برد. اگر تازگی زایمان کرده‌ اید و یا جراحی‌های مربوط به واژن، رحم یا گردنه رحم را انجام داده ‌اید، تا بهبودی کامل زخم‌ها از تامپون استفاده نکنید. یکی دیگر از موارد منع مصرف تامپون، برای خانم‌هایی است که مستعد بیماری‌های عفونی می باشند . توجه کنید که بلافاصله پس از بیرون آوردن تامپون نباید شروع به برقراری رابطه جنسی کنید، زیرا تامپون کمی باعث خشکی واژن خواهد شد و به یاد داشته باشید اگر باکره هستید به هیچ وجه از تامپون نباید استفاده کنید زیرا تامپوم فقط مخصوص زنان است .

طرز استفاده از تامپون

استفاده از تامپون‌ ها تنها در موارد خاص مانند ورزش کردن و یا مهمانی رفتن و یا به استخر رفتن  توصیه خواهد شد . مصرف این نوع محصولات بهداشتی به ویژه برای مربیان استخر و کسانی که باید برای مدتی در آب فعالیت داشته باشند، بسیار کاربردی است. برای استفاده از تامپون در دوران قاعدگی، ابتدا دست‌ های ‌تان را با آب و صابون  کامل بشویید تا کاملا تمیز شوند. سپس لایه پلاستیکی تامپون را جدا کرده و در پوزیشن مناسبی بنشینید. با یک دست دهانه رحم خود را باز کنید  و با دست دیگر تامپون را از قسمت نازک‌ تر آن، به درون مهبل فشار بدهید. این فشار را تا زمانی که لوله بزرگ ‌تر وارد تامپون شود، ادامه بدهید و فقط باید نخ ان بیرون بماند .

بعد از اینکه تامپون وارد واژن ‌تان شد، با کمک انگشت وسطی و شست‌تان اپلیکاتور یا نخ انتهایی تامپون را بیرون بکشید. مطمئن شوید این نخ کاملا بیرون آمده است که هنگام خارج کردن آن دچار مشکل نشوید. در بعضی موارد ممکن است احساس کنید تامپون به جایی گیر کرده و بیرون نمی ‌آید. این مشکل احتمالا به دلیل خشکی آن باشد. برای رفع آن در دفعات بعد از انواع تامپون با جذب کمتر استفاده کنید و یا قبل از استفاده از ان ، تامپون را کمی با آب مرطوب کنید.

مورد بعدی که راجب به ان برای شما جگفتیم فنجان قاعدگی است

فنجان یا کاپ قاعدگی

فنجان یا کاپ قاعدگی از انواع نوار بهداشتی قابل شستشو است و اخیرا طرف دار های ان  بسیاری در بین خانم‌ ها پیدا کرده است. این محصول بهداشتی و درمانی  یک فنجان قیف مانند لاستیکی یا سیلیکونی انعطاف پذیر است که درون واژن  شما قرار می گیرد  و خون را درون خود جمع (و نه جذب) خواهد کرد . شما هر بار می ‌توانید با خالی کردن خون درون کاپ و یا فنجان قاعدگی  مجددا از آن استفاده کنید و تا 10 سال از همان یک فنجان برای دوران قاعدگی خود بهره مند شوید.

بنابراین تهیه فنجان قاعدگی تا حد زیادی هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد. فنجان‌های قاعدگی براساس اندازه دهانه رحم فرد ، دارای اندازه‌ های متفاوتی دارند و برای کسانی هم که ازدواج  نکرده‌اند،  نیز قابل استفاده هستند. موارد منع مصرف این محصولات بهداشتی هم تقریبا مانند مواردی است که برای تامپون‌ها برای شما گفتیم؛ یعنی افرادی که بیماری‌های گردنه رحم دارند و یا از روش‌های خاص جلوگیری از بارداری استفاده می‌کنند منع می شود . با این تفاوت که از فنجان‌ ها هنگام خواب هم می‌توانید استفاده کنید و تجربه لذت بخشی را بدون اینکه نگران نشتی خون قاعدگی ‌تان باشید ، برای خودتان رقم بزنید. معمولا فنجان‌های قاعدگی را هر 10 تا 12 ساعت باید خالی شوند طرز استفاده کاپ قاعدگی این گونه است که :

قبل از استفاده از فنجان قاعدگی حتما باید دست‌ های خود را با آب و صابون بشویید ( در صورت بودن الودگی دهانه رحم شما الوده خواهد شد ) . اگر اولین بار است که از فنجان استفاده می‌ نمایید آن را با یک صابون ملایم و بدون عطر شستشو بدهید. در موقعیتی که برای شخص شما راحت‌ تر است بنشینید ( اصولا با باز کردن پا تسلط کامل دارند ) ؛ ممکن است حالتی را که در آن راحت ‌تر هستید، با چند بار آزمون و خطا پیدا کرده و بیاببید . برای وارد کردن فنجان ابتدا باید  لبه‌ های آن را خم کنید؛ به این صورت که لبه پهن ‌تر فنجان را با انگشت شست و انگشت میانی ‌تان ببه ارامی بگیرید و سپس یک لبه را به انگشت اشاره به سمت مرکز فنجان هل دهید. برای اینکه فنجان راحت ‌تر وارد شود، می‌توانید کمی آن را مرطوب کنید مثلا مقداری وازلین بزنید .

با یک دست دهانه رحم‌تان را باز کرده و با دست دیگر فنجان تا شده را در دهانه رحم فشار دهید تا سر جای خودش قرار بگیرد و سپس پایه  ی فنجان را بگیرید و یک بار بچرخانید تا مطمئن شوید از هیچ طرف نشتی نخواهد داشت ،  بعد از 10 تا 12 ساعت (بسته به شدت خونریزی‌تان خواهد داشت )، فنجان قاعدگی را در حالتی که سر دستشویی نشسته‌ اید، خارج کنید. برای خارج کردن فنجان قاعدگی کمی بالا تر از قسمت انتهایی فنجان را به سمت هم فشار بدهید و فنجان را در حالت عمودی بیرون بکشید. قبل از استفاده مجدد، آن را کاملا با آب گرم و صابون بشویید. همچنین لازم است بین دوره‌های قاعدگی ‌تان، فنجان پریود را به مدت 7-5 دقیقه با آب بجوشانید تا کامل استریلیزه  و  تمیز  شود. اگر فنجان‌ تان کمی لک داشت، از کمی الکل 70% برای پاک کردن آن استفاده کنید.

Card image cap

نوار بهداشتی مردانه

تا به اینجا رایج ‌ترین انواع نوار بهداشتی زنانه را  به شما معرفی  کردیم و طرز استفاده و نکات مهم هر کدام را برای شما توضیح دادیم. جالب است بدانید نوار بهداشتی مردانه هم وجود دارد ! البته حق دارید تعجب کنید این نوار بهداشتی‌ها همان طور که از نام آن‌ ها اشکار است  برای آقایان و مخصوص آناتومی بدن آن‌ها طراحی شده است که در حین استفاده حس بدی نداشته باشند. در واقع این نوار بهداشتی‌ ها برای جذب ترشحات مردانه و حتی قطرات ادرار ( اصولا برای مردانی که کنترل شان را در روی ادرارشان از دست داده اند استفاده می شود )  ساخته شده ‌اند و مردان در همه سن و سالی و در هر موقعیتی می‌توانند از آن استفاده کنند.

 این محصولات بهداشتی به ویژه برای کسانی که بی اختیاری متوسط تا شدید دارند و هنگام خواب کاربردی  زیادی خواهد داشت. برخی پدهای بهداشتی مردانه بال دار می باشد  و نوارهای کناری آن مانع از افتادن پد از زیر لباس می‌شود. این محصول بسیار سبک بوده و حمل و نقل و استفاده از آن نیز اسان است. برای استفاده از نوار بهداشتی مردانه، تنها کافی است آن را روی لباس‌های معمولی که می‌پوشید، استفاده کنید. تقریبا کاربردش و طرز استفاده از ان مانند پد بهداشتی است که در مقاله قبل کامل راجب به ان برای شما توضیح دادیم

حال سوال این است ایا نوار بهداشتی هم انقضا دارد ؟

انقضای نوار بهداشتی

معمولا تاریخ مصرف انواع نوار بهداشتی بعد از 3 سال به پایان  خواهد رسید   و پس از آن کیفیت خود را از دست خواهد داد .  این محصولات بهداشتی پس از این مدت زمان ، گاهی گلوله گلوله می شود  و در اکثر مواقع باعث بروز حساسیت‌های پوستی و خارش که گاهی خارش شدید است می‌شوند. حداقل ضرری که استفاده از نوار بهداشتی تاریخ مصرف گذشته دارد، این است که از جذب کافی برخوردار نیست و ممکن است لباس‌ تان با استفاده از آن آلوده شود. ( تقریبا استفاده و استفاده نکرن از ان فرقی نخواهد کرد )  دقت کنید که مواد تشکیل دهنده اکثر نوار بهداشتی‌ها (به ویژه پدهای یک بار مصرف) مواد شیمیایی خواهد بود که پس از مدت زمانی می ‌توانند باعث بروز سرطان‌ هایی مانند سرطان مثانه و پوست شوند. بنابراین حتما از خرید و استفاده از نوار بهداشتی تاریخ گذشته و یا محصولاتی که چیزی به تاریخ انقضای‌شان نمانده است، خودداری کنید.

قیمت مشخصات و خرید انواع نوار بهداشتی

ما در این مقاله و مقاله قبل اطلاعات کاملی راجب به انواع نوار بهداشتی ها به شما دادیم شما می توانید برای اطلاعات بیشتر و خرید انواع ان به سایت هفت ویک مراجعه کنید

 

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!