هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

افتاب و مراقبت ها در برابر ان -هفت ویک31067

۱۴۰۱/۲/۲ سپیده ایمانپور
Card image cap
  • مراقبت ها

1- استفاده از پوشاک محافظت کننده

اگر در زمان های تابش نور خورشید مجبور به خروج از منزل شدید، استفاده از لباس هایی که از پوستتان محافظت کنند را به خاطر داشته باشید. این پوشاک شامل، دستکش، کلاه، لباس با آستین های بلند و عینک آفتابی است که می توانند تا حد زیادی به مراقبت از شما بپردازند.

 

2-استفاده از انواع ضد آفتاب ها

اگرچه راهکارهای عنوان شده تا به اینجا می تواند تا حدی موثر باشد، اما کامل نیستند و برای اطمینان از محافظت کامل از خود، استفاده از محصولات با خاصیت ضد آفتاب توصیه می شود. آنچه باعث آسیب رسیدن به پوست می شود اشعه ای به نام پرتو فرابنفش (Ultra Violet) است  که به اختصار UV نامیده می شود. این اشعه خود دو نوع مختلف UVA و UVB دارد. نوع اول منجر به ایجاد چین و چروک و آسیب های سطحی نظیر لک و تیرگی می شود و نوع دوم سوختگی را به همراه دارد. قرارگیری بیش از اندازه در معرض این دو پرتو سرطان پوست را به همراه خواهد داشت.

  • نکات انتخاب ضد افتاب

مهم ترین نکته در انتخاب یک ضد آفتاب خوب شاخص SPF ﴿Sun Protection Factor﴾  می باشد که شاخصی است که به واسطه آن میزان مقاومت یک محصول در برابر اشعه UVB مشخص می شود. در تعیین این شاخص اشعه UVA تاثیرگذار نیست و تنها میزان مقاومت در برابر شدت سوزانندگی خورشید ملاک انتخاب قرار می گیرد. برای اطمینان از تاثیر مثبت این محصولات مراقبتی،‌شاخص SPF نباید کمتر از ۳۰ باشد تا بتواند به خوبی از پوست محافظت کند. اما باید توجه داشت که میزان بالای این شاخص تفاوت آنچنانی در میزان تاثیرگذاری ایجاد نمی کند و مدت زمان ماندگاری محصولاتی با SPF بالاتر از ۵۰ هم مانند محصولاتی با شاخص نزدیک 30 می باشد. به طور کلی می توان ادعا کرد که محصولات ضد آفتاب در شرایط عادی تا دو ساعت می توانند به خوبی از پوست محافظت کنند و پس از آن نیاز به تجدید پیدا خواهند کرد.

شنا کردن و استفاده از استخرهای روباز پوست خیس را در برابر خورشید قرار می دهد که در این صورت ممکن است اثر ضد آفتاب های معمولی سریعتر خنثی شده و پوست صدمه ببیند. مقاومت در برابر آب شاخصی است که به برخی محصولات ضد آفتاب اضافه شده است و میزان مقاومت این محصولات را در آب افزایش می دهد. بنابراین اگر از آن دسته افرادی هستید که به شنا کردن در اماکن روباز علاقه دارید، تهیه این نوع محصولات را به شما توصیه می کنیم.

 

  • انواع مختلف ضد افتاب

کرم: این نوع از محصولات برای افراد به ویژه با پوست های خشک مناسب است تا بتوانند با استفاده از کرم به مرطوب سازی پوست خود نیز کمک کنند.

لوسیون: زمانی که محصول ضد آفتاب را برای یک ناحیه بزرگی از بدن خود استفاده می کنید، لوسیون ها می توانند به کمکتان بیایند.

ژل: ژل ها برای قسمت هایی از بدن که دارای مو هستند نظیر سینه ها مناسب می باشند.

استیک: این نوع از محصولات برای نواحی حساسی مانند زیر چشم مناسب می باشند.

اسپری: این نوع از محصولات برای کودکان مناسب هستند که با استفاده از آنها می توان مطمئن بود که ضد آفتاب به همه قسمت های پوستشان رسیده و به راحتی هم قابل تجدید می باشد.

3-در سایه قرار بگیرید

 هنگامی ‌که از منزل خارج می‌شوید سعی کنید تا حد امکان در سایه قرار داشته باشید و از درخت به عنوان سر پناه استفاده نمایید. در صورتی که کنار ساحل استراحت می‌کنید حتماً از یک چتر بزرگ استفاده کنید تا دچار آفتاب سوختگی نشوید.

4-از کلاه استفاده کنید

استفاده از کلاه باعث می‌شود از سر و صورت در مقابل پرتوهای خورشید محافظت گردد. کلاه لبه دار بزرگ به خوبی سر و صورت را می‌پوشاند و از آسیب دیدگی آن جلوگیری می‌کند. کلاهی که از مواد سنگین مانند کتان ساخته شده است یک انتخاب مناسب محسوب می‌شود. از کلاهی که از مواد سبک ساخته شده است استفاده نکنید زیرا به راحتی نور خورشید از آنها عبور می‌کند. در صورتی که قصد دارید از کلاه بیسبال استفاده کنید کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید و حتماً صورت، گردن، جلو و پشت گوش‌های خود را کرم بزنید تا دچار سوختگی نشوند.

5-از چشم‌های خود محافظت کنید

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!