هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

چگونه موهای نرم و ابریشمی داشته باشیم ؟

۱۳۹۸/۹/۱۰ زهرا یزدانی

نرم کننده مو

زن و زیبایی زن از موهای زیبای او آغاز می شود. یکی از وجه تمایزات اساسی میان زن و مرد و آنچه که او را حیث زیبایی از مردان متفاوت می کند موهای اوست. بنابراین توجه و مراقبت از این رشته های زیبا و ظریف از قدیم برای همه خانم ها مهم بوده است. این روزها توجه و رسیدگی به مو یکی از مهم ترین ارکان زیبایی و گاهی بسیار مهم تر از آرایش صورت محسوب می شود.
داشتن موهای درخشان و سالم، یکی از فاکتورهای مهم زیبایی است. خوشبختانه در سال‌های اخیر، محصولات آرایشی و بهداشتی مناسبی برای کمک به محافظت و حفظ زیبایی مو، وارد بازار شده‌اند. اما آنقدر گستره این محصولات زیاد است که ممکن است گاهی در انتخاب محصول مناسب سردرگم شویم.
شما میتوانید شامپو ها و نرم کننده های تقویتی و همچنین ماسک مو وکرم مو را برای حفاظت وسالم نگه داشتن موهایتان استفاده کنید و موهای خود را تقویت کنید.

Card image cap

 

محصولات نرم‌ کننده مو فقط برای نرمی و لطافت مو کارایی ندارند، بلکه شما با استفاده از این محصولات، با یک تیر چند نشان زده‌اید که نرمی، تنها یکی از آن‌هاست. این دسته از محصولات، علاوه بر نرم‌کنندگی و جلوگیری از گره خوردن آن‌ها
از موها در برابر پرتو‌های مضر آفتاب، محافظت می‌کنند.
خاصیت ترمیم و بازسازی مو دارند.
حالت قلیایی مو را برطرف می‌کنند.
به درخشش و لطافت بیشتر مو کمک می‌کنند.
و از ایجاد موخوره، جلوگیری می‌کند.
اگر انتخاب خوب و مناسبی که با نوع و جنس موهای شما سازگار باشد داشته‌ باشید، می‌توانید همه مزیت‌های این محصولات را به موهای خودتان هدیه بدهید. نکته مهم شناخت درست از نوع مو و نوع محصول متناسب با موهای شماست.

مگر اشعه‌ فرابنفش چه آسيبي به موها مي‌زند؟

اشعه فرابنفش خورشيد علاوه بر آسيب زدن به ساقه مو، موجب پير شدن زودرس و نازک‌تر شدن فوليکول‌هاي مو نيز مي‌شود و به همين دليل امروزه علاوه بر ضدآفتاب‌هاي پوست، محصولات ضدآفتاب براي موها نيز مورد توجه قرار گرفته‌اند و حتي اسپري‌هاي مو که حاوي ضدآفتاب‌اند، براي پيشگيري از تجزيه پروتئين‌هاي مو در برابر نور آفتاب به بازار عرضه شده‌اند.
نکاتی که باید برای استفاده از نرم کننده رعایت کنید.
نرم کننده های مو را همیشه بعد از شامپو زدن و در مرحله ی آخر شستشو استفاده نمایید برخلاف تصور بسیاری از افراد که فکر می کنند نرم کننده ها باید در مرحله ی اول شستشو استفاده شوند ، نرم کننده ها درانتهای شستشو که موها تمیز و عاری از چربی می باشند باعث صاف شدن موها می شود.
* توجه داشته باشید که نرم کننده ی موی شخص دیگری را استفاده نکنید زیرا ممکن است روی موهای شما به خوبی نتیجه ندهد چون چربی و ضخامت موهای افراد باهم متفاوت است.
* سعی کنید نرم کننده ها را به ریشه ی موهای خود نمالید و بیشتر به ساقه های موهایتان بمالید زیرا باعث سستی و ریزش موها می شوند.
* حتما نرم کننده ها را به اندازه ی مدت زمانی که روی آن ها نوشته شده روی موهایتان نگه دارید تا به نتیجه ی خوبی برسید.
* اگر موهایتان ضخیم است با دمای آب کمتری موهایتان را آب کشی کنید تا نرم کننده ی بیشتری روی موهایتان بماند و اگر موهایتان نازک است از دمای آب بیشتری استفاده کنید.
* موهای رنگ شده حتما باید از نرم کننده های قوی استفاده کنند زیرا موها ی رنگ شده آسیب بیشتری دیده اند.
* هر چند ماه یکبار نرم کننده ی موی خود را تغییر دهید تا تاثیر دیگر نرم کننده ها را نیز تجربه کنید.
شستن بيش از حد موها، به خصوص در مورد موهاي بلند و عدم استفاده از شامپوهاي ملايم، افراط در برس کشيدن يا شانه کردن، سشوار کشيدن بيش از اندازه، فر کردن موها، رنگ کردن موها با رنگ‌هاي دايمي، بي‌رنگ کردن موها و بالاخره تاثير شرايط محيطي مانند اشعه ماوراي‌ بنفش خورشيد، باد و آب استخرها، همگي موجب آسيب سطح خارجي يا همان کوتيکول مو مي‌شوند. لذا کوتيکول‌ و رشد موها معمولا تحت‌تاثير قرار مي‌گيرند.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!