هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

راهنمایی خرید و استفاده از کرم آبرسان

۱۳۹۸/۹/۹ زهرا یزدانی

آبرسان پوست 

خشکی پوست یکی از مشکلات مهم پوستی است که اغلب مردم با آن درگیر هستند. برای برطرف کردن خشکی و آبرسانی پوست میتوانید از کرم آبرسان پوست استفاده کنید .خشکی پوست یکی از مشکلات پوستی است که اغلب ما با آن درگیریم. برای برطرف کردن خشکی و آبرسانی به پوست، لوسیون‌ها و مرطوب‌کننده‌های صنعتی زیادی در داروخانه‌ها وجود دارد که برخی از آنها به‌اندازه‌ی کافی مؤثر نیستند.
آبرسانی پوست به چه معناست ؟
آبرسان پوست یا هیدرودرمی یعنی رطوبت رساندن به پوست . با آبرسانی پوست سلول های پوستی شاداب و متورم می شوند و در نتیجه با این کار پوست شاداب و سرزنده می شود .

Card image cap

از چه سنی آبرسانی را شروع کنیم؟
از سن ۳۰ سالگی باید افراد رسیدگی به پوست خود را اغاز کنند چون با افزایش سن، پوست دچار چین و چروک می شود به خصوص در پوست های خشک که باعث شکنندگی ، پیری و ایجاد چین و چروک می شود . البته با داشتن تغذیه ای سالم باعث جلوگیری از ایجاد چین و چروک می شود. بهتر است روزانه ۸ لیوان آب را حتما میل کنید ، هفته ای یک مرتبه از آب هویج استفاده کنیم و مصرف میوه و سبزیجات را فراموش نکنیم.
کسانی که دارای پوست خشک و معمولی هستند باید از کرم آبرسان پوست استفاده کنند همچنین پیشنهاد می شود روزانه از کرم های مرطوب کننده قوی گیاهی استفاده کنند .
آبرسانی به پوست چه فواید و چه عوارضی دارد؟
این کار باعث شادابی و زیبایی پوست می شود ضمن اینکه چین و چروک سطحی پوست هم کمتر به نظر می رسد و کمتر دیده می شود و همچنین عارضه ای هم ندارد.
خانم ها برای اینکه پوستی شاداب داشته باشند، اول باید در مورد عواملی که پوست را خراب می کنند، بدانند:
نور آفتاب: نور آفتاب برای همه به خصوص بانوان که پوست حساسی دارند مضر است. اشعه فرابنفش باعث ایجاد لک، سرطان پوست و… می شود. کسانی که پوست سفید، چشم و موی روشن دارند، بیشتر در معرض آسیب هستند. بنابراین اولین کار، استفاده از ضدآفتاب و پرهیز از نور آفتاب است. استفاده از کلاه با 7.5 سانتی متر لبه و عینک آفتابی هم می تواند کمک کننده باشد. باید 20 دقیقه قبل از خروج از منزل، کرم ضدآفتاب زد و هر 2 یا 3 ساعت آن را تمدید کرد.
تغذیه: نوشیدن آب به میزان کافی، مصرف میوه و سبزی های تازه و میوه های حاوی ویتامین های C، B و E، از پیری پوست جلوگیری و رادیکال های آزاد را که عامل اصلی پیری سلولی هستند، خنثی می کند. میوه های سرخ مثل شاتوت، آلبالو و توت و گوجه آنتی اکسیدان طبیعی برای جوانی پوست دارند و توصیه می شود به جای مولتی ویتامین های صنعتی، از میوه های تازه استفاده کرد.
استراحت و خواب کافی: کسی که خواب خوبی ندارد، پوستش زودتر آسیب می بیند.
استرس: استرس باعث تقویت رادیکال های آزاد و پیری سلولی و پوست می شود، بنابراین سعی کنید زندگی آرامی داشته باشید تا روح و در نتیجه پوستتان آرام باشد و دیرتر دچار پیری شود.
خشکی پوست: پوست کسانی که پوست خشک دارند یا در محیط خشک زندگی می کنند، زودتر از کسانی که پوست چرب دارند، پیر می شود. بنابراین باید از مرطوب کننده های مناسب استفاده کنند تا پوست شما در معرض خشکی قرار نگیرد.
کرم های لایه بردار: استفاده از این کرم ها مثل اسیدهای میوه (آلفاهیدروکسی اسیدها) در شادابی پوست موثر است.
مصرف سیگار و دخانیات: سیگار عامل بسیار مهمی در تخریب الیاف کلاژن و الاستین است. پوست کسی که به هر دلیلی سیگار می کشد، 10 سال زودتر پیر می شود. ضمن اینکه به تدریج تیره و کدر خواهد شد و خطوط دور چشم و دور دهان هم بیشتر می شود.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!