هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

چگونه از شر چروک صورت خلاص شویم ؟

۱۳۹۸/۹/۹ زهرا یزدانی

ضد چروک

شما چند سال‌تان است؟ آیا چروک‌هایی روی صورت‌تان به‌وجود آمده است؟ آیا نگران پیر شدن پوست‌تان هستید؟ در هر سن و سالی که باشید حتما به پیر شدن فکر کرده‌اید و این‌که پوست شما به مرور زمان در حال از دست دادن جوانی و طراوت خود است.
پس باید به‌دنبال یک راه ‌حل خوب باشید.کرم‌های ضدچروک یکی از این راه‌حل‌هاست اما واقعا این کرم‌های ضد‌چروک تا چه حد تاثیر دارند؟

دور چشم مهم‌تر است یا ضد چروک؟

وقتی می‌خواهید استفاده از کرم‌های ضدچروک را آغاز کنید، بهتر است همه انواع آن را استفاده کنید. یعنی هم دور چشم و هم کرم ضد‌چروک صورت. گاهی شنیده می‌شود که می‌گویند کرم زیر چشم از همه مهم‌تر است ولی این اصلا صحیح نیست. کرم دور چشم هم از نظر ترکیبات مثل کرم ضد‌چروک صورت است، فقط به این واسطه که پوست دور چشم نازک‌تر و حساس‌تر است غلظت آن کمتر است. البته باید یادآوری کنم، معمولا نمود چروک‌ها زیر چشم زودتر اتفاق می‌افتد.

کرم‌های ضد‌چروک را بشناسید.

وقتی سن بالا ‌می‌رود، کلاژن و الاستین پوست کاهش می یابد ، بنابراین بیشتر داروها و روش‌های درمانی مختلف برای از بین بردن چروک‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که کلاژن و الاستین زیر پوست را تحریک کنند و در نتیجه این تحریک، پوست سفت‌تر شود و چروک‌ها نمود کمتری داشته‌باشند.
سردسته کرم‌های ضد‌چروک، کرم‌های اسید میوه است. ترکیبات اسید میوه سلول‌های اصلی زیر پوست را تحریک می‌کنند تا کلاژن‌سازی‌ و ساخت الاستین زیاد شود. اسیدهای میوه از میوه‌های طبیعی گرفته‌می‌شوند و نوع دیگر این نوع کرم‌ها ترکیبات ترتینوئین هستند. ترتینوئین شکل تغییر یافته ویتامین A است. ترتینوئین درمان اصلی جوش‌های زیر پوستی است اما می‌تواند در بهبود چروک‌ها نیز بسیار موثر باشد، چون در دراز مدت روی سنتز و ساخت وساز کلاژن تاثیر می‌گذارد. در واقع تاثیر ترتینوئین روی کلاژن‌سازی‌ ۹ماه بعد از مصرفش اتفاق می‌افتد.

Card image cap

 

از چه سنی کرم ضد‌چروک استفاده کنیم؟

کرم‌های ضدچروک بیشتر از به‌وجود آمدن و عمیق‌تر شدن چروک‌ها جلوگیری می‌کنند، بنابراین بهتر است قبل از به‌وجود آمدن چروک‌ها به فکر آن‌ها باشیم.شاید بتوان گفت بهترین سن شروع استفاده ازچنین کرم‌هایی ۳۰ سال است اما باید بگویم استفاده از این کرم‌ها نباید به همین سن اختصاص پیدا کند.
ممکن است فرد با توجه به شرایطش حتی در سنین بسیار کمتر مثلا ۲۰سالگی احتیاج داشته‌باشد از چنین کرم‌هایی استفاده کند. برای تعیین دقیق سن مصرف شرایط ژنتیک فرد، شرایط محیط، نوع پوست(خشک یا چرب یا معمولی بودن)، استفاده زیاد از عضلات و... باید درنظر گرفته شود، یعنی نمی‌توان به‌طور کلی به همه توصیه کرد در ۳۰ سالگی مصرف این کرم‌ها را شروع کنند مگر این‌که با توجه به موارد خاص سن‌های بالاتر استفاده شود و معمولا کرم‌ها نیز برای سن بالای ۳۰ طراحی شده است.
چه مدت باید از کرم ضدچروک استفاده کنید؟

تحریک سلول‌های پوستی برای ساخت و سنتز کلاژن تقریبا یک فرآیند بلندمدت است و در ماه‌های اول استفاده از اینگونه کرم‌ها احتمالا هیچ تغییری مشاهده نخواهید کرد، بنابراین فرد باید به‌طور درازمدت از اینگونه داروها استفاده کند تا کلاژن‌سازی‌ در پوست اتفاق بیفتد. بعد از ۵ تا ۶ ماه از شروع استفاده از این کرم‌ها علائم بهبود کم‌کم خود را نشان می‌دهند، بنابراین اگر می‌خواهید تاثیر چنین کرم‌هایی را ببینید باید صبر داشته باشید تا متوجه تاثیر این کرم ها شوید.

کرم‌های ضد‌چروک، چروک‌ها را درمان می‌کنند؟

سوالی که شاید همیشه پیش می‌آید این است که نقش کرم‌های ضدچروک درمان کردن است یا پیشگیری کردن ؟ باید بگویم قاعدتا نقش درمان این کرم‌ها از نقش پیشگیری‌کننده آن‌ها کمتر است و بیشتر این کرم‌ها از به‌وجود آمدن چروک‌ها پیشگیری می‌کنند. برای چرو‌ک‌های وسیع و عمیقی که اتفاق افتاده است باید از روش‌های دیگر استفاده کرد، ولی برای جلوگیری از عمیق‌تر شدن چروک‌ها استفاده از این کرم‌ها می‌تواند مفید باشد.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!