هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

با یک راه حل ساده مشکل جوش صورت را برطرف کنید!

۱۳۹۸/۹/۹ زهرا یزدانی

ضد آکنه

آکنه بیماری پوستی است و زمانی اتفاق می افتد که چربی و سلول های مرده پوست فولیکول های مو را مسدود نماید. آکنه اغلب بر روی صورت، گردن، پشت و شانه ها ظاهر می شود. آکنه اغلب آزار دهنده و ماندگار می باشد. زخم های آکنه به کندی بهبود یافته و تا یکی برطرف می شود دیگری وقتی انتظارش را ندارید ظاهر می شود.

آکنه، بسته به شدت آن، می تواند موجب ناراحتی روحی و زخم شدن پوست شود. خبر خوب اینکه درمان موثر برای آن وجود دارد و هرچه درمان زودتر و سریع تر شروع شود، خطر دوام آسیب روحی و جسمی آن کمتر می شود.
نشانه ها :

اکنه معمولا بر روی نواحی از پوست که دارای بیشترین تعداد غدد چربی اصلی هستند مانند صورت، گردن، پشت و شانه ها ظاهر می شود.

 

Card image cap

 

آکنه به شکل های زیر ظاهر می شود:

زخم های غیرالتهابی

• کومدون ها (سرسفید و سرسیاه ها)زمانی ایجاد می شوند که منافذ فولیکول های مو توسط ترشح چربی و آلودگی، سلول های مرده پوست و برخی از مواقع باکتری ها مسدود شوند. اگر کومدون ها در سطح پوست باز باشند به علت نمای تیره سوراخ های فولیکول های مو سرسیاه نامیده می شوند. اگر کومدون ها بسته باشند نسبتا برآمده و به رنگ پوست سرسفید نامیده می شوند.

زخم های التهابی :
• گره ها برآمدگی های بزرگ، سفت و دردناک در زیر سطح پوست هستند. آنها بوسیله ترشحات عمیق در زیر فولیکول های مو ایجاد می شوند.
• کیست ها برآمدگی هایی دردناک و پر از چرک در زیر سطح پوست هستند. این عفونت های
• جوش مانند ممکن است زخم ایجاد نمایند.

• جوش های نوک تیزبرآمدگی های کوچکی هستند که نشان دهنده التهاب یا عفونت فولیکول های مو می باشند. جوش های نوک تیز ممکن است قرمز رنگ و حساس باشند.
جوش های چرکی (کورک) برآمدگی های قرمز رنگ و حساس با سر چرکی سفید هستند.

برای درمان جوش محصولات مختلفی در قالب ژل ، کرم ، رول ، پماد ضد جوش و … وجود دارد که هر کدام از این ها شامل محصولات مختلف با ترکیبات متفاوت میشوند و برای یک مدل پوست ( مثلا پوست چرب و جوش دار ) ساخته شدند.
نکته ی دیگری که وجود داره این است که استفاده یک کرم یا ژل ضد جوش به تنهایی نمیتواند دوره درمان را کامل کند و شما باید از محصولات متناسب در کنار استفاده از رژیم غذایی مناسب برای درمان جوش استفاده کنید تا بتوانید جوش ها را درمان کنید.
کرم برای جوش صورت و میزان تاثیر آن در رفع جوش ها
کرم برای جوش صورت تا چه اندازه میتواند به درمان جوش های صورت کمک کند؟ اگر بخواهیم با زبان ساده اما دقیق درمورد این موضوع توضیح بدهیم باید بگوییم که شرکت های تولید کننده محصولات ضد جوش سعی میکنند با شناخت محصولات طبیعی و شیمیایی موثر در درمان جوش و ترکیب آنها با هم ، محصولات قوی را برای رفع جوش ها ارائه کنند.
همه ما به زیبایی پوست مان اهمیت فراوانی می‌دهیم و دوست داریم پوستی صاف و بدون جوش داشته باشیم. این روزها انتخاب یک محصول خوب برای پوست های حساس کار چندان ساده‌ای نیست چون در داروخانه‌ها و مغازه‌های لوازم آرایشی مجموعه‌ای از برندهای مختلف حسابی شما را سرگردان می‌کنند اما حواس‌تان باشد که باید محصول‌ خود را درست انتخاب کنید
از پوست‌تان در برابر تابش آفتاب، محافظت کنید
هرروز، حتی روزهای ابری، از ضدآفتاب با spf حداقل ۱۵ استفاده کنید. گرچه حقیقت دارد که مجاورت اندک با نور آفتاب می‌تواند در آغاز برای آکنه مفید باشد اما گول نخورید زیرا این منافع کوتاه‌مدت هستند. تماس طولانی با نور آفتاب پوست‌تان را خشک می‌کند و باعث تولید بیشتر چربی پوست و تسریع ریزش سلول‌های مرده‌ی آن می‌شود. چربی بیشتر در کنار سلول‌های مرده‌ی پوستی زمینه‌ی مناسبی برای ایجاد جوش‌ها ایجاد می‌کند.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!