هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

راهنمای خرید و استفاده از کرم دور چشم

۱۳۹۸/۹/۹ زهرا یزدانی

کرم دور چشم

شاید بسیاری از اوقات پیش آمده باشد که برای مقابله با نشانه های پیری در اطراف چشم های تان حس کنید که به یک کرم مخصوص دور چشم نیاز دارید اما بهتر است بدانید که همیشه هم ضروری نیست از محصولی که ادعا دارد ویژه نواحی دور چشم است استفاده نمایید. لازم است تأکید کنیم که هر محصولی که با آنتی اکسیدان ها، نرم کننده ها و مواد آرامش بخش و بازسازی پوست درست شده باشد، صرف نظر از اینکه مخصوص نواحی چشم باشد یا نه، برای اطراف نواحی چشم عملکرد خوبی خواهد داشت.
آن دسته از موادی که در محصولات مخصوص درو چشم از قبیل کرم چشم، ژل دور چشم، سرم چشم و یا موم دور چشم بکار برده می شوند را نیز می توان در هر مرطوب کننده یا سرمی که دارای فرمولاسیون ساخت خوبی باشد، یافت.
تعداد بسیاری از مردم فکر می‌کنند، علت سیاهی زیر چشم‌ می‌تواند تماشای زیاد تلویزیون تا دیروقت یا چند شب نخوابیدن یا زیاد با کامپیوتر کار کردن یا… باشد.
در واقع خیلی از مردم فکر می‌کنند اگر زیر چشم‌هایش سیاه است، به دلیل طرز و نحوه زندگی کردن آن‌هاست، اما باید بدانید این باور اصلا درست نیست، شما هیچ تقصیری در سیاهی زیر چشم‌های‌تان ندارید. این سیاهی به‌دلیل کم‌خوابی یا استرس یا کار زیاد یا… به‌وجود نیامده است. دلیل سیاهی زیر چشم‌ها، چیزی شبیه کبود شدن دست یا پاست و در واقع به‌دلیل رگ‌های خونی بسیار ریزی است که زیر پوست ظریف این قسمت قرار دارد.
مراقبت از پوست و نگهداری آن همیشه اهمیت بسیاری دارد و هر چه سن بالا تر می‌رود و پوست بیشتر در معرض مواد آلاینده قرار می‌گیرد، نیاز به این مراقبت هم بیشتر می‌شود. شستن صورت، مرطوب کردن و آبرسانی پوست و استفاده از کرم ضد آفتاب توصیه‌های معمولی برای مراقبت از پوست هستند که اکثر افراد هم این سه توصیه را روزانه در برنامه زندگی خود قرار می‌دهند. یکی دیگر از توصیه‌های مراقبتی پوست استفاده از کرم دور چشم است.
با استفاده از کرم دور چشم میتوانید مانع پیری زود رس این ناحیه با پوست حساس شوید و همچنین مانع ایجاد چروک های زودهنگام.
به گفته متخصصین و پزشکان زیبایی برای مرطوب کردن دور چشم باید از کرم مخصوص به خودش استفاده کنید. مشکلاتی که در ناحیه دور چشم ممکن است ایجاد شود و همچنین مراقبت‌های این ناحیه از دیگر بخش‌های پوست صورت متفاوت است چون هم نازک تر و ظریف تر است و هم بسیار حساس است در نتیجه استعداد بیشتری برای خشکی دارد و زودتر هم دچار چین و چروک می‌شود. گاهی هم مایعات بین بافتی زیر پوست جمع می‌شوند و باعث پف‌دار شدن نواحی اطراف چشم می‌گردند. برای مثال تیرگی اطراف چشم یکی از این مشکلات است که در دیگر بخش‌های صورت دیده نمی‌شود. کرم دور چشم برای رفع تیرگی اطراف چشم بسته به ژنتیک و ارثی است و عواملی مانند نور خورشید، سن و ترکیبات خونی هم در ایجاد آن نقش دارد، موثر است.

Card image cap

استفاده از کرم دور چشم در چه سنی مناسب است؟
در مورد زمان استفاده از کرم دور چشم باید این نکته را ذکر کرد که زمان مشخصی وجود ندارد و بهتر است در هر سنی استفاده از کرم دور چشم در مراقبت‌های پوستی گنجانده شود. در واقع منظور این است که هر چه زودتر و حتی از دوران نوجوانی به دنبال استفاده از کرم دور چشم باشید، مشکلی ایجاد نمی‌شود. ولی در سنین پایین به دنبال کرم‌هایی باشید که تنها خاصیت مرطوب‌کنندگی دارند و استفاده از انواع کرم دور چشم ضد چروک و رفع تیرگی چشم پیشنهاد نمی‌شود. در هر سنی که هستید، اگر تا به حال از کرم دور چشم استفاده نمی‌کردید، به دیر بودنش فکر نکنید و به سراغ خرید یک کرم دور چشم عالی باشید. هر روز که می‌گذرد، سن بالاتر می‌رود و برای استفاده از کرم ضد چروک دور چشم و انواع کرم‌های ضد پیری هرگز دیر نیست چون حداقل از پیری پوست و چروک های زیر چشم در روزهای آینده پیشگیری می‌کنید. در ساده‌ترین حالت ممکن پوست خود را از رادیکال‌های آزاد و مواد مضر موجود در محیط محافظت می‌کنید.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!