هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

اموزش گام به گام دکلره کردن مو -هفت ویک15253

۱۴۰۱/۲/۱۷ سپیده ایمانپور

 

دکلره به فرآیند روشن کردن مو گفته می شود و پودر آن از اجزای اصلی این فرآیند است. پودر دکلره یا روشن کننده ترکیبی شیمیایی است که باید با اکسیدان ترکیب شود. در غیر این صورت قابل استفاده نخواهد بود.

این پودر حاوی ترکیباتی قوی و موثری است که می توانند ملانین مو را از بین ببرند. از این رو باید آن را قبل استفاده از رنگ مو به کار برد. به وسیله پودر روشن کننده، مو برای رنگ کردن آماده می شود و همان رنگ دلخواه روی مو ایجاد می شود.

 

پودر دکلره 

پودر بی رنگ کننده مو یا دکلره در سه رنگ سفید، آبی و سبز و بنفش و خاکستری  در بازار موجود است.

پودر سفید ضعیف ترین نوع این پودر است و برای موهای ظریف مناسب می باشد. علاوه بر این پودر سفید گزینه مناسب برای کسانی است که موهایشان آسیب دیده و یا به طور طبیعی رنگ روشنی دارد.

دکلره بنفش این پودر دکلره گیاهی بوده و در ترکیبات آن از آمونیاک استفاده نشده است. این پودر قابلیت روشن‌کنندگی بالا در کمترین زمان را نسبت به مدل‌های قبلی دارد. اگر نگران هویجی رنگ شدن موهای خود بعد از دکلره هستید بهتر است از این پودر دکلره استفاده کنید. این پودر روند شیمیایی ضعیفی دارد، به همین دلیل برای دکلره کردن موهای صورت و بدن استفاده می‌شود. اما اگر موهای شما نسبت به دکلره حساس است بهتر است از این نوع پودر استفاده کنید. 

پودر دکلره خاکستری

این پودر از مواد عالی بی ضرر مانند کربن تولید می‌شود و نسبت به دکلره آبی و سفید روشن‌کنندگی بالاتری دارد. همچنین افراد در هنگام استفاده از این پودر کمتر دچار سوزش پوست می‌شوند

پودر سبز مخصوص موهای حساسی است که قبلا رنگ یا دکلره شده باشند. پودر آبی نیز بسیار پرکاربرد و در عین حال قوی است و مناسب موهای کلفت و ضخیم می باشد که مقاومت آن ها بالاتر است.

ویژگی های بهترین پودر های دکلره عبارتند از:

 • بهترین پودر دکلره هنگامی که با اکسیدان ترکیب می‌شود، کف نمی‌کند.
 • بهترین پودر دکلره چربی و کراتین مو را تامین می‌کند.
 • بهترین پودر دکلره به هیچ وجه غبار ندارد، به عبارتی دیگر تولید گاز نمی کند.یعنی اگر پودر دکلره از فاصله 30 سانتی متری داخل ظرف ریخته شود، هیچ غباری بلند نمی‌شود
 • پودر دکلره خوب اگر با کیفیت باشد در حین ترکیب سفت می‌شود و هنگام پیچیده شدن مو در فویل ریزش نداشته و چکه نمی‌کند.

 

اکسیدان

کامل کننده رنگ مو و پودر دکلره است که به عنوان یک کاتالیزور بسیار مهم در فرآیند شیمیایی رنگ کردن محسوب می شود . 3 گروه اکسیدان با ویژگی های مخصوص خود وجود دارد :

اکسیدان% 6 (شماره 1) : برای دکلره کردن مو های صورت و بدن، برای رنگ کردن موها و گاه برای هایلایت و دکلره مو های بسیار نازک و آسیب پذیر استفاده می شود.

اکسیدان% 9 (شماره 2) :معمولاً برای هایلایت ها و دکلره کردن جنس موی معمولی( نه خیلی نازک و نه خیلی ضخیم) استفاده میشود.

اکسیدان% 12 (شماره 3) : این شماره اکسیدان برای هایلایت و دکلره مو های خیلی زمخت که به آسانی رنگ باز نمی کنند استفاده میشود . مثلا موهای به رنگ مشکی و قهوه ای بسیار تیره نسبت به مواد دکلره واکنش کمتری نشان می دهند.

پایه مو

 1. مشکی Black
 2. قهوه ای خیلی تیره Very Dark Brown
 3. قهوه ای تیره Dark Brown
 4. قهوه ای Brown
 5. قهوه ای متوسط Medium Brown
 6. قهوه ای روشن Light Brown
 7. بلوند تیره Dark Blond
 8. بلوند روشن Light Blond
 9. بلوند خیلی روشن Very Light Blond
 10. بلوند پلاتینه Platinum Blond

 

پایه دکلره

 • پایه 1 رنگ قرمز
 • پایه 2 رنگ قرمز نارجی
 • پایه 3 رنگ نارنجی قرمز
 • پایه 4 رنگ نارنجی
 • پایه 5 رنگ نارنجی زرد
 • پایه 6 رنگ زرد نارنجی
 • پایه 7 رنگ زرد
 • پایه 8 رنگ زرد روشن
 • پایه 9 رنگ زرد خیلی روشن
 • پایه 10 رنگ سفید یا پلاتینه

 

 

Card image cap

وسایل مورد نیاز

 

 تونر که براي تمیز کردن رنگ موی نارنجی اولیه و تبدیل آن به رنگ موی موردپسند ميشود .

 یک ظرف پلاستیکی براي به هم زدن مواد

 فرچه پلاستیکی براي به هم زدن مواد

 شامپو و کاندیشنر براي شستشو موها

 دستکش

 • پیش بند
 • کرم محافظ پوست

 

 

نکات

 

اگر قبلاً موهای‌تان را با استفاده از رنگ‌ گیاهی حنا یا رنگ‌های تیره شیمیایی رنگ کرده باشید دکلره کردن دشوار می‌شود و تنها پایه موی شما به رنگ سبز می‌رسد.
2. اگر برخی از قسمت‌های موی شما رنگ شده باشد یا دریچه‌های موی شما خیلی ریز باشد ممکن است که پس از دکلره موهای‌تان به رنگ نارنجی یا قرمز بزند.
3. اگر رنگ موهای شما طبیعی و بدون رنگ باشند پس از دکلره رنگ موهای‌تان به رنگ زرد خیلی روشن تغییر پیدا کند.

 

 

شیوه انجام

 

اول پودر دکلره سفید و اکسیدان 2( از اکسیدان 12%( اکسیدان شماره 3) براي موهای مقاوم و از اکسیدان 9%( شماره 2) براي موهای ضعيف و نازک استفاده کنید) را ترکیب می کنیم( غلظت مواد به دست آمده باید بصورت ماست باشد).

 

موها را به چهار قسمت تقسیم کنید 2 سانت از ریشه فاصله می دهیم و ساقه مو را به مواد دکلره اغشته می کنیم. براي اغشته نشدن ریشه ها به ماده های دکلره میتوان بین موها پنبه گذاشت. زمان انتظار براي رنگ گرفتن بستگی به جنس و مقاومت مو دارد معمولاً نیم ساعت صبر می کنیم موها را می شوییم. مجدد مواد را با اکسیدان6%( شماره 1) درست می کنیم و ریشه و ساقه را با هم مواد می گذاریم.مرتب موها را چک می کنیم زمانیکه به پایه موردنظر رسید موها را می شوییم و از رنگساژ یا رنگ مورد نظر استفاده می کنیم.موها را با حوله خشک کرده و به موها 20 تا 30 دقیقه استراحت دهید

 

 

پایه 10

برای رساندن موها به پایه 10 در دکلره، پیمانه پودر دکلره را با 120 میل اکسیدان 12% به خوبی ترکیب کرده و روی موها بزنید تا 15 دقیقه روی موها باشد و یا اینکه تا زمانی که مو رنگ باز کند.

توجه داشته باشید که پودر دکلره پس از مدت کوتاهی خاصیت خود را از دست می دهد و بعد از آن به موها آسیب خواهد زد .موها را با یک نرم کننده مناسب شسته و به آرامی خشک کنید تا هیچ رطوبتی روی موها باقی نماند.

در مرحله بعد دوباره 2 پیمانه پودر دکلره را همراه با 150 میل اکسیدان 9% به همراه یک قاشق سوپ خوری از ماسک مو ترکیب کرده و به مدت 15 دقیقه روی سر خود قرار دهید . سپس مانند مرحله قبل موها را شستشو داده و خشک کنید.

در قسمت بعدی دکلره کردن موها باید 2 پیمانه پودر دکلره را با 150 میل اکسیدان شماره 1 مخلوط کرده و دوباره به مدت 15 دقیقه روی موها قرار دهید و در پایان مانند مراحل قبل موه ارا کامل شسته و خشک نمایید.

در صورت دلخواه از یک رنگساژ مناسب برای رنگ کردن موها استفاده کنید و بعد از آن رنگ اصلی را بزنید. در صورتی که بخواهید پایه 10 رنگ قرمزی نداشته باشد ، استفاده از رنگساژ بسیار موثر خواهد بود.

 

شست وشو بعد دکلره

پس از اتمام کار دکلره ، موها را کامل شسته و بر روی آنها حالت دهنده بزنید. البته استفاده از حالت دهنده برای زمانی است که قصد بلوند کردن یا رنگ کردن مو را در همان روز نداشته باشید.

اگر موها را پس از دکلره رنگ نمودید پس از پایان کار ، استفاده از حالت دهنده های غنی شده ضروری است زیرا موجب بازگشت تقریبی رطوبت از دست رفته موها می شود برای جلو گیری از ریزش مو  پس از دکلره ، بهتر است از بهترین شامپو برای ریزش مو استفاده کنید.

برای شستشوی مواد دکلره از روی موها اجازه دهید تا نرم کننده و حالت دهنده به مدت 5 تا 10 دقیقه روی سطح موها باقی بماند و سپس به طور کامل موهای خود را بشوئید.

 

 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!