هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

اموزش دکلره در خونه _هفت ویک

۱۴۰۲/۹/۱۵ سپیده ایمانپور

دکلره

دکلره واژه ای است که خیلی از خانم ها با شنیدن آن یاد خاطرات بدی می‌افتند. هر کسی که موهای خود را رنگ کرده است از آرایشگر خود شنیده که برای اینکه موهای شما به این رنگ در آید، حتما باید دکلره کنید.

دکلره چیست؟

دکلره پودری است که با آن می توان مو‌های سر و بدن را بی رنگ کرد. این مهم نیست که موهای کدام قسمت از بدن باشد، اما، بیشتر این ماده را برای موهای سر به کار می برند، البته با کرم دکلره یا دکوکرم هم می‌توان موهای بدن را به راحتی بی رنگ کرد. حال باید دید،دکلره از چه ترکیبی تشکیل شده است؟ این ماده از مواد پراکسید، که در ترکیب خود دو مولکول اکسیژن دارد،تشکیل شده. به همین دلیل، عوارض بعدی استفاده از دکلره نسبت به مواد دیگر مانند کلر بسیار کمتر است. آب اکسیژنه یکی از نزدیک ترین هم خانواده های رنگبر این ماده است. البته دکلره فقط با اکسیدان فعال می‌شود و مثلا اگر آب به آن اضافه کنید، کاری از پیش نمی‌برد.باز اگر بخواهیم خطر استفاده از دکلره را کمتر کنیم، می توانید به ترکیب دکلره خود، موادی با پایه آب مانند سرم‌ها یا مقداری آب اضافه نمایید، تا ترکیبتان رقیق تر شود.

دکلره (بلیچ) چطور عمل می‌کند؟

بلیچ یک ماده‌ی شیمیایی است که رنگدانه‌های طبیعی را از تارهای موی شما خارج می‌کند. بلیچ به شکل پودر موجود است. می‌توانید بلیچ را با انواع مختلف اکسیدان مخلوط کرده تا میزان قدرت آن را تغییر دهید.

انتظار نداشته باشید که موهای شما یک ساعت بعد از دکلره، به حالت طبیعی برگردد. اما اگر موقع دکلره‌ی موهایتان، بدرستی از آن مراقبت کرده باشید، می‌توانید از آسیب دیدگی جلوگیری کرده و ظاهر آن را سالم نگه دارید.

انواع پودر دکلره :

۱- پودر دکلره سفید که ضعیف تر عمل کرده و معمولا برای موهای حساس، نازک و رنگ شده استفاده می شود.

 

۲- پودر دکلره آبی که قوی تر از پودر دکلره سفید بوده و برای موهای طبیعی و سالم کاربرد دارد.

 

معمولا اگر مو مشکی طبیعی ( در کل رنگ تیره ) بود از پودر آبی و اگر رنگ طبیعی مو، روشن بود از دکلره ضعیف استفاده می کنیم.

یادتان باشد هنگام دکلره به طور مداوم باید مو را کنترل کنید و مقاومت مو را بسنجید؛ اگر تکه ای از مو را جدا کردید و کشیدید و کش آمد بلافاصله باید مو را بشویید زیرا مو دیگر مقاومت ندارد و مکث بیشتر باعث سوختگی و پوسیدگی مو می شود.

آموزش دکلره کردن مو :

 

ابتدا پودر دکلره را در یک ظرف غیر فلزی ریخته و اکسیدان 12% یا 9% را با توجه به جنس موهایتان به اندازه ای به پودر اضافه کنید که مواد به حالت ماست در بیاید. سپس موها را تقسیم کنید و با استفاده از فرچه مخصوص رنگ، مواد دکلره را روی دسته های باریکی از مو بمالید تا تمام نواحی به خوبی پوشانده شوند.

توجه داشته باشید که ابتدا رنگ را از قسمت پایینی ساقه مو شروع کرده و به سمت ریشه بیایید. همچنین بهتر است دکلره کردن مو را از قسمت پشت سر شروع کرده و به سمت جلوی مو بیایید؛ زیرا این قسمت ها دیرتر رنگ را به خود می گیرند. در صورتی که قصد دارید کل موها را رنگ کنید، کافیست مواد دکلره را به مدت 20 دقیقه روی نوک موها زده و سپس ریشه موها را نیز رنگ کنید. در صورت عدم استفاده از این روش، در پایان کار با موهای دو رنگ روبرو خواهید شد. در صورتی که موها را قبلا دکلره کرده اید، از قرار دادن بیش از حد مواد روی قسمت های رنگ شده خودداری کنید تا موها دچار آسیب و سوختگی نشوند.

پس از آن که مواد رنگ را روی تمام نواحی سر مالیدید، باید مدت زمانی را صبر کنید تا رنگ تیره مو از بین رفته و موها به رنگ روشن در بیایند. برای کسب اطمینان می توانید پس از گذشت 20 دقیقه، هر چند دقیقه یکبار موها را چک کنید. اگر حین انجام دکلره، موها نارنجی شدند اصلا نگران نباشید؛ چاره کار استفاده از تونر است.

اگر رنگ مشکی موها پس از 45 دقیقه برداشته نشدند، بیش از این صبر نکنید و مواد را کاملا بشویید. ماندن دکلره مو بیش از 45 دقیقه می تواند سوختگی موها را به دنبال داشته باشد. در این صورت می توانید چند روز به موها استراحت داده و از انواع نرم کننده استفاده کنید. سپس دوباره پروسه دکلره کردن مو را تکرار کنید.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!