هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

همه چیز درباره لوسیون بعد از آفتاب

۱۳۹۸/۹/۹ زهرا یزدانی

اکثر ما عاشق آفتاب گرفتن و برنزه کردن در تابستان هستیم. نور خورشید نه تنها باعث می‌شود پوست ما خوش ‌رنگ‌تر شود، بلکه حس و حال بهتری هم برای ما می‌آورد. اما امواج فرابنفش موجود در نور آفتاب می‌تواند به سلول‌های بدن‌ به خصوص پوست صورت ما آسیب برساند. شما واقعا باید دقت کنید که از آفتاب‌ سوختگی در امان بمانید! به دلیل اینکه آثار آفتاب سوختگی در دراز مدت و پس از گذشت زمان، می‌تواند تبدیل به سرطان پوست یا ملانوما (Melanoma) شود.
بعد از آفتاب
همانطور که استفاده از کرم ضدآفتاب موقع قرارگرفتن در زیر نور آفتاب بسیار ضروری است، استفاده از محصول بعدازآفتاب نیز برای داشتن پوستی زیبا و یکدست برنزه حیاتی است. محصولات تغذیه کننده بعد از آفتاب ما، پوست ما را خنک و مرطوب می‌کنند. پوست آسیب دیده از نور آفتاب دوباره نرم و منعطف می شود.
چطور می‌توان از خطرات آفتاب گرفتن در امان ماند؟
برخی از داروها ممکن است به اشعه‌های آفتاب حساس باشند و به شدت واکنش نشان دهند و باعث اگزما شوند. اگر داروی مصرف می‌کنید، قبل از آفتاب گرفتن حتما با دکتر خود در مورد آن مشورت کنید.
پوست بعد از قرار گرفتن در نور آفتاب
استفاده از محصولات ضدآفتاب باید بخشی از عادت مراقبتی تابستان شما باشد، نه تنها قبل از رفتن زیرنور آفتاب، بلکه در حین آن و بعد از آن. اگرچه لوسیون، اسپری یا کرم‌های ضدآفتاب از پوست در برابر اشعه های بسیار فرابنفش محافظت می‌کنند،
محصولات بعد از آفتاب پوست پرتنش و آسیب دیده از آفتاب را خنک و آرام می کنند و اگر التهاب دارد باعث یر طرف شدن التهاب آن میگردد . مراقبت عالی ارائه شده با اثر خنک کنندگی، محصولات بعد از آفتاب را بخش حیاتی عادت زیبایی شما در روزهای گرم تابستان می‌کند، مراقبت و رطوبت یک محصول بعد از آفتاب منجر به برنزه شدگی بادوام‌تر می شود. به همین دلیل پوست خشک سلول‌های خود را سریع تر نابود می‌کند و در نتیجه برنزگی خود را از دست می دهد. استفاده مدام از محصول بعد از آفتاب با این امر مبارزه می‌کند.

Card image cap

 

مراقبت بعد از آفتاب:

بالم برای پوست بعد از حمام آفتاب
بعد از گذراندن روزی طولانی زیر آفتاب تابستان، پوست به تمامی حمایت‌ها و تقویت های لازم نیاز دارد. اشعه فرابنفش فشار زیادی روی پوست می‌آورد و آن را خشک می‌کند، که با حس کشیدگی و سوختگی آن را تجربه می‌کنیم - عناصر و فرمول‌های ویژه محصولات برای پوست حساس ایده آل هستند، به بازسازی سد محافظتی طبیعی پوست کمک می کنند و بعنوان بخشی از عادت مراقبت بعد از آفتاب شما در بازسازی و آرامش پوست کمک می کنند. کارهای بیشتری بعد از قرارگرفتن در معرض آفتاب برای پوست خود انجام دهید: در سایه استراحت کنید و سپس پوست لوسیون ضدآفتاب، شن، نمک یا کلر را با دوش آب ولرم بشورید. پوست را بموقه با حوله خشک کنید و از مالیدن خیلی سفت حوله روی پوست پرهیز کنید. نور آفتاب نه تنها بر پوست اثر دارد، بلکه مو را دچار تنش می کند و بدین صورت به مراقبت ظریف بیشتر نیاز پیدا می کند. شامپوی بسیار غنی یا درمان مو نیز، مراقبتی طولانی مدت برای موی تحت فشار نور آفتاب ارائه می دهند و آن را نرم و سالم نگه می دارند.
همیشه به خاطر داشته باشید، نباید در گرم‌ترین ساعات روز یعنی از ساعت ۱۱ تا ۳ بعد از ظهر آفتاب بگیرید. در این زمان از روز میزان اشعه‌های خطرناک خورشید به بیشترین میزان تابندگی خود می‌رسند. کسانی که پوست خیلی روشن و رنگ پریده دارند، کسانی که ژنتیکی موهای قرمز دارند و کسانی که کک و مک دارند، بیشتر از همه در معرض آفتاب‌ سوختگی و تاثیرات دراز مدت آفتاب هستند. تاثیرات دراز مدت آفتاب می‌تواند به سرطان پوست منتهی شود پس بیشتر دقت کنید و زیاد در معرض آفتاب قرار نگیرید.


لوسیون بعد از آفتاب یا بدن - تفاوت چیست؟
اثرات زیست محیطی مثل نور آفتاب، باد یا آب، رطوبت پوست را می گیرند، در حالی که اشعه فرابنفش تنش به پوست وارد می کند و آن را حساس و سوزش دار می کند. محصولات بعد از آفتاب، بر خلاف لوسیون بدن یا شیر بدن، دارای فرمولهای مراقبتی ویژه هستند که نه تنها رطوبت پوست را بازیابی می‌کنند آن را خنک و آرام نیز می کنند. این اثر خنک کنندگی آرامشی فوری ارائه می‌کند و حسی خوشایند روی پوست باقی می گذارد.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!