هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

بیکینی چیست ؟_هفت ویک89343

۱۴۰۱/۷/۳۰ سپیده ایمانپور

 

بیکینی (به انگلیسی: bikini) لباس شنای دو تکهٔ زنانه‌ای است که قطعهٔ بالا تنه‌ اش مثل سینه‌ بند پستان‌ ها را می‌پوشاند و قطعهٔ پایین‌ تنه‌ اش از پشت نشیمن گاه و از جلو شرمگاه را مستتر می‌کند، ولی ناف و دیگر قسمت‌های بدن برهنه می‌مانند. اندازهٔ بالاتنه و پایین‌تنهٔ بیکینی در گونه‌های مختلف آن متفاوت است: برخی گونه‌های بیکینی پستان‌ها، شرمگاه، و نشیمن گاه را کاملاً می‌پوشانند؛ گونه‌های دیگر طرح‌های اجمالی‌تری دارند و ممکن است تنها هاله پستان و ناحیهٔ تناسلی را فقط تا تپه ونوس بپوشانند.

بیکینی یک نوع تن پوش زنانه است که از دو قسمت مجزا ( دو تکه جدا ) ساخته شده است

کاربرد اصلی آن در سواحل، هنگام آفتاب گرفتن و استخرها است

 

 

تاریخچه

 

لباس بیکینی زنانه در سال ۱۹۴۶ توسط یک طراح فرانسوی به بازار معرفی شد. در سال ۱۹۴۶ میلادی، یک طراح فرانسوی به نام لوئیس ریرد (Louis Reid)، از یک مایو دو تکه در استخر شنای محبوب پاریس “Piscine” رونمایی کرد. میشلین برناردینی، یک دختر پاریسی مدل جدید دیگری را طراحی کرد که لوئیس ربرد، آن را بیکینی (Bikini) نامید. او از آزمایش اتمی ایالات متحده که در اوایل هفته، در ساحل بیکینی در اقیانوس آرام انجام شد برای نام گذاری لباس شنا الهام گرفت. برای همین این اسم را روی این سبک از لباس زیر زنانه قرار داد.

برای اولین بار زنان اروپایی در دهه ۱۹۳۰؛ لباس شنای دو تکه را از یک نیم تنه و شلوارک کوتاه استفاده می‌کردند. این سبک از مایو، فقط در قسمت میانی آشکار و در قسمت ناف پنهان بود در سالهای اخیر بیکینی برزیلی از رونق زیادی در سطح جهان برخوردار شده است. بیکینی برزیلی برهنه‌تر از نوع عادی آن می‌باشد. جالب است بدانید که تحولات فرهنگی دهه ۶۰ آمریکا باعث شد که بیکینی وارد سواحل کشورهای آمریکایی گردد و به مرور راه آن به سینما و تلویزیون باز شد.

پذیرش عام بیکینی به‌سبب طرح لخت و جنجالی‌اش فرآیندی آهسته بود. برخی کشورها نیز پوشیدن بیکینی را در سواحل و دیگر اماکن عمومی ممنوع کردند. محبوبیت و مقبولیت این لباس شنا پس از آن گسترش یافت که ستارگان سینمایی چون بریژیت باردو، راکل ولچ، واورزولا اندرس آن را در فیلم‌های سینمایی پوشیدند و با آن در عکس‌های گلامور ظاهر شدند.

 

تا میانهٔ دههٔ ۱۹۶۰، طرح مینیمالیستی بیکینی در اغلب کشورهای غربی هم به عنوان لباس شنا و هم به عنوان لباس زیر جا افتاده بود. در اواخر قرن بیستم هم استفاده از آن به عنوان لباس ورزشی در ورزش‌هایی چون والیبال ساحلی و بدن‌سازی رواج یافت و و از قِبَل آن هم صنایعی جانبی چون موزدایی بیکینی و برنزه‌سازی بیکینی سر برآورده‌اند. 

 

 

زنانه

لباس شنا زنانه، دارای دو مثلث پارچه ای در قسمت بالاست که سینه ها را پوشش می دهد. همچنین دو مثلث پارچه ای در قسمت پایین دارد که ناحیه پایین را پنهان می کند. اساسأ بیکینی زنانه؛ دارای دو تکه و یا تکه کامل و یکسره (مدل پیراهنی) می‌باشد.

بیکینی زنانه؛ در طرح های و مدل های گوناگون وجود دارد که با توجه به شکل اندام و سلیقه شخصی خود، می‌توانید انتخاب کنید. استفاده از لباس بیکینی؛ در استخر به دلیل رعایت بهداشت و جلوگیری از انواع بیماریهای عفونی (به علت وجود میکروب های احتمالی در استخر) برای زنان و مردان ضرورت دارد.

 

مردانه

لباس بیکینی مردانه؛ در واقع اصطلاحی است که برای توصیف شورت شنا یا مایو آقایان، به کار می‌رود. انواع مدل بیکینی مردانه نیز دارای طرح های متنوعی مانند پانل های بلند و کناره های رشته ای و یا کروات باشند. برخلاف شلوارک شنا، بیکینی برای کاهش کشیده شدن در آب در نظر گرفته شده است و فاقد کمربند است. مایو مردانه، فقط از یک تکه تشکیل شده است.

 

 

انواع

بیکینی بدون بند 

(Bandeaukini)؛ سبکی است که با نام باندو نیز شناخته می‌شود. این طرح بسیار زیبا، شیک بوده و بیشتر از حد معمول نمایان و آشکار است. بیکینی باندو؛ هیچ بندی بر روی شانه و دیگر قسمتها ندارد ولی روی سینه به خوبی قرار گرفته و ایستایی خوبی دارد. این طرح از انواع مدل بیکینی، همان چیزی است که برای اولین بار سونام کاپور در بیواکوفیان پوشید که بسیار از افراد را شیفته خود کرد.

بسکینی چند رشته ای

همانطور که از نام این سبک از انواع مدل بیکنی پیداست، بیکینی چندرشته ای؛ دارای یک سوتین با بندهای فراوان می‌باشد. این بندها ممکن است مانند یک حلقه و یا به شیوه مدرن و جدید در قسمت پشت گردن باشد. این بند رشته ای، به جای دو بند ساده بر روی شانه، دارای سبک زیبا و منحصر به فرد است که استایل شما را به زیبایی جلوه میدهد

تاکینی

مدل تانکینی (Tankini)؛ یکی از جدیدترین سبک های لباس شنا است. تانکینی؛ دارای یک بند در قسمت شانه است. طراحی آن توسط آن کول، انجام شده که به مادرخوانده لباس شنا در دنیا معروف است.

High Neck Bikini

قسمت بالای این بیکینی “High Neck Bikini” از یک مایو معمولی، کمتر برهنه است. یک طرح با یقه بلند که بیشتر قسمت نیم تنه را با نواحی پایین بیکینی پوشانده است. اگر شنای شما دارای ورزش و موج سواری می‌باشد، این سبک از لباس زیر، انتخاب خوبی است.

تریکینی (Trikini)

در دنیای مد، این مدل از مایو را به عنوان لباس «دستمال و‌ دو بشقاب کوچک» می‌شناسند. این سبک از بیکینی، دارای قسمت زیر و دو تکه پارچه مثلثی شکل است که سینه ها را میپوشاند

 

لباس بیکینی اسکیرتینی (Skirtini)

؛ با پوشش دهی مناسب دارای رویه و دامن اسکیت باز در قسمت پایین می‌باشد. تا به امروز این لباس ها به عنوان یکی از برترین مدلهای بیکینی در نظر گرفته می‌شوند.

 

بیکینی دور کمر (High-Waisted Bikini)

برای بانوانی که علاقه زیادی به دور کمر خود ندارند، اما عاشق پوشیدن بیکینی هستند؛ این مدل لباس بیکینی دور کمر (High-Waisted Bikini) مناسب می‌باشد. قسمت پایینی این طرح دارای یک کمر است که تا بالای ناف قرار گرفته و کل خط کمر را میپوشاند.

 

 

مونوکینی ( لباس شنای یک تکه که فقط نیم تنه پایین را شامل می شود ) و تانکینی ( لباس شنای یک تکه، که قسمت بالای آن شبیه زیر پوش و قسمت پایین آن همین بیکینی است ) نیز از خانواده بیکینی محسوب می شوند، ادر این بین ا بیکینی، بورکینی و تانکینی بسیار پرفروش می باشند

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!