هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

شامپوی بچه برای افرادی که دارای ریزش مو هستند جایگزین مناسبی است!

۱۳۹۸/۹/۱۱ زهرا یزدانی

شامپو بچه

تمیز کردن موها یکی از عناصر بسیار با اهمیت برای سلامتی و درخشانی موها بوده و توجه به مواردی مثل شستشوی درست موها تاثیر بسیاری در مراقبت از موها دارد. پوست شامل غده های چربی می باشد که وظیفه اصلی آنها تولید و ترشح چربی به سطح پوست برای لطافت و نرمی موها می باشد ؛ به همین دلیل بر اساس کار این غدد ، موها در سه گروه چرب، معمولی و خشک قرار می گیرند.
لطافت و ظرافت پوست سر نوزادان
هنگامی که یک نوزاد انسان متولد می شود از لطافت و زیبایی های خاصی برخوردار است.
شیرینی این لطافت و زیبایی مثال زدنی، برای اطرافیان و مخصوصا پدر و مادرها قابل لمس است.
این لطافت و ظرافت نوزاد در برخی از موارد و زمینه ها نوزاد را آسیب پذیر می کنند.
نوزادان مخصوصا در هفته های اول تولد از پوست سر آسیب پذیری برخوردار هستند به همین دلیل مادران و پدران باید کاملا مراقب پوست سر و بدن بچه ها باشند.
مواد تشکیل دهنده مشترک بین شامپو بچه‌ها
اغلب شامپو های بچه حاوی سدیم تریدکست سولفات سدیم هستند، که به عنوان یک عامل پاک کننده ضد حساسیت عمل می کند.
شامپو بچه ممکن است با استفاده از مواد دیگری مانند سورفکتانت ها، به ویژه غیر یونیک ها که خیلی شبیه به هر آنیونی هستند، فرموله شده باشند.

Card image cap

نکته : بسیاری از بزرگسالان ممکن است برای شستشوی موهای خود به سراغ شامپو بچه بروند چرا که محصولات کودکان معمولا ملایم‌تر هستند و مواد شیمیایی کمتری دارند. شامپو بچه برای بزرگسالان مزایای زیادی دارد.
شستشوی مو ، نقش بارزی در جلوگیری از ریزش مو و زیبایی دارد و به همین دلیل توجه به نوع شوینده ، دوره زمانی شستشو و نحوه شستشو دارای اهمیت فراوانی است . در زیر به بیان نکات ساده و مهمی از مو و شستشو میپردازیم
موهای چرب : تعداد افراد دارای این نوع مو نسبت به سایر انواع بیشتر است ؛ شستشوی این نوع موها باید بدون دخالت ناخن ، برس و یا انگشتان انجام شود و تنها با کف دستان و بصورت دورانی شستشو داده شود. شستشوی یک روز در میان و در هر نوبت ، دو مرتبه شستشو کفایت می کند ؛ آبکشی موی چرب با آب ولرم انجام شود.
موهای خشک : این نوع موها، کمترین تعداد افراد را در بین انواع موها دارند و برای شستشو لازم است از شامپوهای حاوی نرم کننده و یا کرم استفاده کرد (شامپوهای حاوی کتیرا گزینه مناسبی است). در شستشوی آنها نیز باید از چنگ زدن و برس کشیدن پرهیز نمود و دو روز در میان و در هر نوبت دو مرتبه شستشو انجام داد.
موهای معمولی : میزان چربی این موها و تعداد افراد دارای این نوع مو، در بین دودسته قبلی قرار دارد و به همین دلیل نیز نحوه شستشو باید تا حدودی بین به دو نوع قبلی انجام شود . نکته مثبتی که در مورد شامپو بچه وجود دارد اینکه به دلیل عدم خاصیت قلیایی، گزینه مناسبی برای موهای حساس به شمار می آید ، هرچند که برخی از قدرت شویندگی آن راضی نباشند .
لازم است دقت داشته باشید که همه‌ی شامپوها، همانطور که روی برچسبشان نوشته شده است، «ملایم» یا «عاری از هرگونه ماده شیمیایی» نیستند. واقعیت این است که کارخانه‌های زیادی این نوشته ها را روی قوطی‌های شامپو می‌نویسند تا کمی بیشتر کسب درآمد کنند. مواد شیمیایی می‌توانند خارش پوست و یا ریزش مو برایتان به بار آورند؛ بنابراین در هنگام انتخاب شامپو به نکات زیر نیز توجه کنید:
عطر: توجه داشته باشید که شامپو‌های با بوی قوی می‌تواند منجر به ریزش موی بیشتر شوند. آن‌ها مواد شیمیایی بیشتری برای تولید عطر دارند. بهتر است هرگز شامپوهایی با بو و عطر قوی خریداری نکنید.
پارابن: پارابن‌ها گروهی از مواد شیمیایی هستند که می‌توانند در تولید مثل اختلالاتی ایجاد کنند. آن‌ها می‌توانند تولید اسپرم را کاهش دهند و باعث ایجاد حملات آسم شوند. از این رو هر شامپویی که حاوی پارابن است را بلافاصله کنار بگذارید.
معمولا شامپو بچه برای بزرگسالان نتیجه خوبی دارد. با این حال، شما باید همیشه شامپویی بخرید که متعلق به برندی معتبر باشد. همه شامپو‌ها بر روی محصولاتشان آرم «ملایم» را می‌زنند. اما تنها تعدادی از آن‌ها صادق هستند.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!