هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

عوارض دکلره مو -هفت ویک37693

۱۴۰۱/۲/۱۷ سپیده ایمانپور

بهترین راه این است که بیش از دوبار در سال دکلره نکنید . فاصله زیاد میان دو دکلره مناسب است زیرا موها فرصت کافی برای رشد دارند و رنگ های جدید،آسیب جدید به ساختمان مو و رنگدانه ها وارد نمی کند . با افزایش تعداد دکلره کردن ، موها خشک ، شکننده و دچار آسیب می شوند.
 
نکات مهم
دکلره کردن بر روی موهای رنگ شده ، دکاپاژ نامیده می شود.
اگر اولین بار می خواهید دکلره انجام دهید ، از فرد دیگری برای کمک بهره بگیرید.
برای پیشگیری از حساسیت و التهاب ، قبل از دکلره ، مواد آن را روی قسمتی از موها تست کنید. در صورت داشتن حساسیت از دکلره کردن خودداری کنید.
در طول انجام دکلره موها را به طور مداوم کنترل کنید و اگر تکه ای از مو را کشیدید و کش آمد بلافاصله باید مو را شستشو دهید.
قبل از دکلره ،آرایشگر خود را از وجود رنگ موهای طبیعی بر سرتان مطلع کنید.
موهای دکلره شده نسبت به نور خورشید و گرما حساس تر است. بنابراین از سشوار و اتوی مو کمتر استفاده کنید.
موی ضخیم تر به مدت زمان بیشتری برای دکلره شدن نیاز دارد و به مراتب سخت است.
اگر موهای شما بلوند و روشن است دیگر به دکلره نیاز ندارید.
هنگام دکلره باید به نوع مو از نظر رنگ توجه شود زیرا موهای تیره ، مشکلتر از موهای روشن دکلره می شوند چرا که در موهای تیره پیگمنتهای آن بیشتر از پیگمنتهای زرد و قرمز است و چون پیگمنتهای آبی دارای قطر بیشتری می باشند بنابر این سخت تر از دریچه های مو خارج می شود.
بعد از دکلره تا چند هفته از رفتن به استخر خودداری کنید.
موهای دکلره شده را زیر کلاه پلاستیکی قرار ندهید. زیرا محلول دکلره اولا خشک شده و اثری را که باید روی موها داشته باشد نخواهد داشت. ثانیا موها زیر کلاه پلاستیکی ظرافت و حالت خود را از دست می دهد.
در دوران قاعدگی و یا بارداری ( مخصوصاتا 4ماهگی که جنین در حال شکل گرفتن است ودر 8 و 9 ماهگی دوران حاملگی ) و یا ابتلا به بیماری های عصبی از دکلره کردن موها اجتناب کنید.
افرادی که داروهای بیماری عصبی مصرف می کنند با مشورت پزشک عمل دکلره را انجام دهند.
در انجام دکلره ، افراط نکنید زیرا عوارض غیر قابل جبرانی برای مو خواهد اشت.
 
 
مراقبت ها بعد دکلره مو
رنگ موی بیشتر ایرانی ها تیره است .در صورتی که بخواهید آن را به رنگ بلوند روشن یا زیتونی- دودی کنید باید در ابتدا ، موها را دکلره کرده و سپس رنگ موی مورد نظر خود را استفاده کنیدس از دکلره ، باید برای مراقبت از موها به نکات زیر توجه کنید :
استفاده از نرم کننده برای افزایش لطافت موها و شانه زدن آسانتر آنها
خودداری از دکلره کردن موها بیش از یک بار در ماه، زیرا دفعات زیاد موجب خشک و شکننده شدن موها می شود و آنها را مستعد آسیب جدی می کند.
استفاده از حرارت ملایم سشوار برای خشک کردن موها و استفاده کمتر از اتوی داغ. بالا بودن حرارت سشوار ، موهای سر را دچار شکنندگی و خردشدن و حتی ریزش می کند.
 
 
نکته مهم
براي جلوگيري از اسیب دیدن موها اگر داخل پودر دکلره قسمت ساقه را نمک بزنیم و قسمت ریشه را شکر بزنیم اسیب دیدگی مو کم تر ميشود .
 

Card image cap

 

عوارض دکلره کردن مو

رنگ مو ، دکلره و اکسیدان همه از مواد شیمیایی می باشند. پس بهتر است تعداد دفعات استفاده از آنها را به حداقل برسانیم. همچنین دکلره کردن مرتب موها به مو و پوست سر آسیب جدی می رساند.

خشکی مو ها

فرآیند دکلره کردن مو می تواند رطوبت موها را از بین ببرد. هنگامی که محلول سفید کننده در تماس با شفت مو قرار می گیرد، باعث رشد مو و منجر به جدایی از پوست سر می شود.

  شکننده شدن موها

دکلره پتانسیل شکننده کردن مو را دارد. شکنندگی اغلب نتیجه ماهیت متخلخل مو بعد از دکلره است. از آنجا که این ماده باعث می شود لایه های پوست از هم جدا شوند، قرار گرفتن طولانی مدت در ماده دکلره منجر به ریزش و شکنندگی بیشتر می شود.

خارش پوست سر و سوختگی پوست

غیرمعمول نیست که هنگام استفاده از دکلره سوزش را تجربه کنید، چون این ماده سفید کننده در تماس با پوست قرار می گیرد. اگرچه، ممکن است پوست واکنش منفی نشان دهد یا از سوزش شیمیایی ناشی از استفاده محصول رنج ببرید.

موخوره گرفتن

ریزش مو و کم پشت شدن موها

سفید شدن موها

زخم پوست سر

ممکن است دکلره کردن مو باعث زخم روی پوست سر شود.زخم ها به دلیل حساسیت پوست سر ایجاد می شوند، چند روز شامپو و محصولات مو را استفاده نکنید و روغن های طبیعی روی پوست بزنید تا زخم ها را مرطوب کنید .البته بیشتر به آن ها اجازه دهید به طور طبیعی رفع شوند و آن ها را با شامپو تمیز نکنید.

وز شدن مو

یکی دیگر از آسیب های دکلره مو، وز شدن و پف کردن موها می باشد. این ماده شیمیایی باعث می شود تا کوتیکول مو ضعیف و باز شود. همین امر باعث می گردد تا موها پف کرده به نظر برسد. موهای پف کرده می تواند وز شده و شانه کردن را مختل سازد. از همین رو باعث شود تا ریزش موها افزایش یابد

اه های کم کردن عوارض دکلره کردن

بهتر است سالی 1 یا 2 بار بیشتر سراغ دکلره نروید. در این مدت مو بازسازی می شود و جان تازه ای می گیرد.

قبل از دکلره کردن کل موهایتان حتما مقدار کمی را بر روی یک تکه کوچک از سرتان تست کنید تا ببینید حساسیتی دارید یا نه.

حتما برای دکلره کردن پیش آرایشگر حرفه ای بروید تا مطمین باشید موهایتان آسیب نمی بیند.

بعد از دکلره کردن از شامپوهای ملایم مانند شامپو بچه و یا شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. این کار به شانه شدن راحت تر موهایتان کمک می کند.

تا می توانید از حرارت های مستقیم مانند سشوار و اتو مو دوری کنید.

از مواد دکلره خوب و درجه یک استفاده کنید.

بعد از دکلره کردن موهایتان حتما از روغن آرگان، روغن زیتون، روغن نارگیل، ماسک مو  و دوفازها استفاده کنید. این مواد از خشک شدن ساقه های موهایتان جلوگیری می کند.

وقتی که موهایتان خیس هستند آنها را شانه نکنید تا کمتر آسیب ببینند.

 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!